Jump to content

Makay Multiboot Kurulum V1

ByChilavert
 Share

Recommended Posts

Evet ben onu iso olarak hazırlamıştım ama linkteki programı (büyük ihtimal vardır elinde) klasöre cıkar ISO_ROOT Klasörüne usb içeriğini çıkarak iso olustur

https://www.dropbox.com/sh/xj5fvdup3mz5dui/AADaVrBa55qXImQWF0mSalV9a/02_CD_DVD_BOOT?dl=0

Tesekkurler hocam bunu indirdim oguzhan43 hocamin verdigi de ayniydi.

Simdi root icerisine tum dosyalarimi cikarttigimda orada gereksiz klasorler var mesela  BXPE ,HBCD,images, gibi onlari siliyorum tabi grubmenuyu de siliyorum yerine kendi usbmenu mu koyup make iso yu tiklayinca grubmenu bulunamadi hatasi aliyorum. Sanirim sistem o isimde kayitli burada usbmenunun ismini grubmenu yazmam yeterli olurmu acaba yada baska ne gibi degisiklikler yapmam lazim. 

• Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

s.a aynı problemi bende yaşamıştım kendim bir usb multiboot yapmıştım onda win8.1_32x64 ile win7sp1 install wim lerini birleştirip iso haline getirdim usb me win8.1sex64 kurdum içerisine win8.1_win7sp1/32x64 ile win8.1sex32 iso olarak ekledim win8.1se leri çalıştırdım ancak windows kurulumunda sendeki hatanın aynıyla karşılaştım ben farklı bir çalışma ile olayı hallettim win8.1_win7_32x64 kurulum dosyalarını usb ye attım win8.1se 32x64 iso olarak koyup işelimi bu yöntemle halletmiş oldum. o hatanın kaynağı tahminimce (hd32) kodu sanal sürücü olarak başlangıçta okumamasından kaynaklanıyor  

Senin sorunun Multiboot İle alakalı Değil Bunu en başından söyliyeyim nasıl çözeceğini üstteki mesajlarda yazdım dediğim işlemleri yaparsan sorunun çözülür

yapmış olduğum usb multiboot kesinlikle amatörce windows 8.1/7sp1 32x64 install wim birleştirip usb ye iso olarak değil kurulum dosyalarını atıp win8.1se32x64 leri iso olarak koyarak yapmış olduğum bir çalışma tabiki istediğim de iso olarak ekleyip dilediğim kalıpları eklene bilir çok basit ama çok kullanışlı oldu ekran görüntüsü de bu

http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1423661640__ekran_alnts.png

Bilgi Paylaştıkça Çok Daha Güzel Çalışmaların Önünü Açar Her Zaman

GRUBMENU klasörünü silme içerisinde boot dosyaları olduğu için hata alırsın iso oluşmaz grubmenu içerisindeki lst dosyalarını kendine göre düzenle kendi menü lst içeriğini grubmenu.lst içine kopyala kısa yoldan

Hocam denedim çalıştı hatta win 7 yi kurdum teşekkür ederim.

Ama win 8.1 ve win 10 u kurmak istediğimde error 17 nt6 gibi bir şeyler yazan hata aldım acaba neden kaynaklanıyor olabilir.

Şubat Çalışmaları Yayınlanınca Update Olarak Yayınlıcam Konu İçerisinde

HDD'de yedeğini Adlıktan Sonra Diski Windows Kurulum Ekranında Birleştir 100 MB'lik Alan Dahil Daha Sonra Yeni Disk Olarak C ve D Diye Alanlar Oluştur Daha Sonra C Diski Seçip Kur Bu Yönetimin Dışında Benim Bildiğim Başka Çözümüm Yok

Hocam Ben Eklemeye Çalışırsam Yine Hdd Sorunu İle Karşılaşırım Hocam Güncelleme İçinde Dlcd Ultimate 2015 V1 Eklermisiniz Güncel Versiyonu 

Tmm Hocam Bekliyoruz  :p  :D

Hocam Windows 7  Şubat Güncellemesi İçin Teşekkürler Windows 8.1 Şubat 2015 Bekliyoruz 

Edited by hasan1000

Full kurulum iso Halinde Yapıcam Küçük Boyutlu Olanı Kuruyorsun Daha Sonra İçinden Güncelleme İle Kurulumunu Yapıyorsun Çok Uzuyor Dediğin Şekilde Direk Ubuntu Kurulumu Gibi Kurulacak. Açıldığında Hazır Bir Şekilde olacak. Ama Biraz Zaman Test Süreci Gerek İlk Defa Yapıyorum Pardusu köylü Üstadımın Yardımları İle :)