Jump to content

Yeni Realtek Hd 4530 Ye Merhaba Sese Elveda (3.5Ja

matraxx22
 Share

Recommended Posts

Bilindik bi soru Ati nin muazzam Ahmaklığının eseri Bereket Elimde USB hoperlör var ama kullaklığımı kallanamıyorum Alt kısımda realtek ses maneger de kayboldu ses aygıtlarında realtek te yok anlıcanız onboard ses kartımı diyim kısmımı diyim artık o kısım devre dışı kalmış Bu sorunu nasıl çözebilirim Kullaklıksız hiç iyi hissetmiyorum 

Daha öncesinde Nvidia vardı ama böyle bi sorunu yoktu zaten Herdaim Nvidia Üstündü benim için Ati karşısında ama bu ekran kartı Nvidiamdan biraz daha iyi diye değitirdim 

Yardım edin bunun kalıcı çözümü varmı 

0D16D0225AF72F06F99E12FA4D9044C0.jpg

harici ses kartı kullanmanı tavsiye ederim

Ses kartı satın alırken bunlara dikkat! İster PC, ister laptop kullanın; kaliteli ses için iyi bir ses kartı şart. İşte bilmeniz gerekenler
2013120115284262585.jpg

1.  

Masaüstü bilgisayar kullanıcıları için bu dönemde ses kartı kullanımı bir ihtiyaçtan ziyade lüks halini almış durumda. Zira günümüzdeki anakartların üzerindeki ses çipleri ses performansı konusunda gayet iyi iş çıkartıyor. Ancak daha yüksek ses kalitesi beklentisi içinde olan kullanıcıların tek çözümü yine ses kartı satın almaktan geçiyor. Eğer anakartların sunduğundan daha yüksek kalitede ses almak istiyorsanız, piyasada satılmakta olan kaliteli ses kartlarını tercih edebilirsiniz. Bu noktada kasa içine dahil edebileceğiniz modellerin yanı sıra kasa dışında bulunan iki farklı türle karşılaşacağınızı da belirtelim. Hatta kişisel kullanımlar için bilgisayara USB üzerinden bağlayacağınız ses çipleriyle güçlendirilmiş kulaklıkları da piyasada görebiliyoruz. Bunlara yazımızın ilerleyen kısımlarında değineceğiz. Ancak daha önce, "Neden ses kartı?" sorusunu yanıtlayalım.

Ses kartları üzerinde bulundurdukları optik ve dijital çıkışlarla daha kayıpsız ses aktarımı sağladığı gibi, aynı zamanda özel ses işlemcileri sayesinde daha çarpıcı ses efektleri ve daha fazla detay içeren bir ses sunarlar. Özellikle oyunlarda ve filmlerde kullanacağınız harici bir ses kartı, anakart üzerinde bulunan entegre ses işlemcisine göre çok daha kaliteli bir performans sergiler. Piyasada ses kartı denince akla gelen pek çok marka bulunuyor. Eskisine nazaran daha uygun fiyatlı olan bu modellerle karşılaşabilirsiniz, ancak elbette sunduğu seçeneklerle üst seviyeye hitap eden oldukça pahalı modeller de bulunuyor. Model seçimi yapmadan önce ihtiyacınızı belirlemenizde fayda var.

• 3 hafta sonra ...