Jump to content

Pcı Yada Usb Wifi Adaptör Kararsız Kaldım

esrarengizuser
 Share

Recommended Posts

Ben olsam PCI alırdım .

Neden 3 antenli ? tek antenli alsanda 12 db uzatma anten taksan daha iyi olmazmı ?

http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/498520596/16dBi-16db-3G-font-b-WIFI-b-font-Omni-font-b-Directional-b-font-font-b.jpg

USB olan 2 antenli bir cihaz.Anten falan çok önemli değil.Modem ile arasında 1 duvar falan olmasını planlıyorum.

Benım için usb ve pci performansı nasıl olur o daha önemli gibi görünüyor.Asus zaten 3 yıl değişim garantisi veriyor o açıdan bir sıkıntı yok.

Merhaba arkadaşlar wifi kartı almam gerekiyor.PCI ve USB arasında kaldım.Bu cihazları Asus n55u yada n66u ile birlikte kullanacağım.

Almayı düşündüğüm ürünler bunlar.300 mbs oldugu için bunları tercih ettim.

TP-Link TL-WN951N 85 TL

Asus USB-N14 62 TL

hangi koşullarda kullanıcaksın bu adaptörü bir açıkla böylelikle daha net yorum yapılabilir ve

asus usb-n14 çekim kalitesi olarak pek iyi değil. daha öncelerde bu modeli bende kullandım ve beğenmedim

onun yerine tl-wn8200nd daha iyi çekim gücüne sahip ve kaliteli bir ürün.

ama eğer pci adaptör alıcaksan ekstra anten şart diye düşünüyorum.

haydi kolay gelsin kardeşim.

hangi koşullarda kullanıcaksın bu adaptörü bir açıkla böylelikle daha net yorum yapılabilir ve

asus usb-n14 çekim kalitesi olarak pek iyi değil. daha öncelerde bu modeli bende kullandım ve beğenmedim

onun yerine tl-wn8200nd daha iyi çekim gücüne sahip ve kaliteli bir ürün.

ama eğer pci adaptör alıcaksan ekstra anten şart diye düşünüyorum.

haydi kolay gelsin kardeşim.

Modeme bağlanmak için kullanacağım.Yani Ev ağı olmasını planlıyorum.Steam oyun paylaştırma,media server falan bağlanmak için kullanacagım.

Bakın birde bu model var Asus'un http://www.vatanbilgisayar.com/asus-pce-n53-300mbps-dual-bant-kablosuz-pci-e-kart.html

acaba hangisini alsam ? antenler pahalımı acaba ? 

Sahibinden. com da #95514405 nolu ürünü verebilirim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam 4-5 yıllık bir cihaz.30 lira etmez.en fazla 10 lira eder oda kargo parası zaten 10 lira tutuyor :) 

Modemın ethernet portu arızalı böyle bir cihazı bulsam 10 liraya kacırmazdım gerçekten en azından benı 1 ay falan idare eder.

bence de pcı al ben sırf modeme yıldırım düştüğü için artık masa üstün de de vi-fi kullanıyorum kablo takmaya korkuyorum çünki yıldırım düşmesi sonucu  ttnet hatlarına gelen yüksek akım sonucu anakartım yandı anakartım 350 tl lik asus  du .herkese de tavsiyemdir kablo kullanmayın helede gökgürültülü havalarda