Jump to content

[Rom][Lg G2 Tüm Varyantlar]5.0.1 Stock Lolipop

yasak_ask
 Share

Recommended Posts

Dönmek zahmetliymiş sanırım hocam KDZ vs işleri yapılıyormuş.Ayrıca tavsiye edebiliceğiniz başka romlar varmı ? Cloudy v2.2 kullandım ama ne ART'de nede Dalvik'te tatminkar olmadı pil gayet iyi ama performans olarak arayüzde takılma tıkanma kasılma oldu.Sanırım Cloudy dışında da adam akıllı stock rom yapan yok.AOSP olarak CM dışında önerebiliceğiniz bir rom varmı ?

Birde rica etsem şu modların nasıl olduklarını biraz açıklarmısınız ? Yani resim vs link.

Hocam evet dönme konusunda biraz meşakatli olabilir. JB bootloader egeri dönmek gerekiyor vs. 

Dediğiniz gibi piyasada stabil kullanılacak çok rom yok.  

Aosp olarak resurrection remix lolipop rom önerebilirim geliştirici sürekli destek veriyor ve de özelleştirilibilirliği yüksek

Modlara gelince;

http://www.tnctr.com/topic/277166-lg-g2501-stock-port-lp-mods/

Ayrıca geçen gün donanımhaberde gördüm flyme os romun tr sürümünü paylaşmışlardı bulursam paylaşırım. Gerçi çok sade bir rom idi, ingilizce olarak kurmuştum yavan geldi bana

Hocam evet dönme konusunda biraz meşakatli olabilir. JB bootloader egeri dönmek gerekiyor vs. 

Dediğiniz gibi piyasada stabil kullanılacak çok rom yok.  

Aosp olarak resurrection remix lolipop rom önerebilirim geliştirici sürekli destek veriyor ve de özelleştirilibilirliği yüksek

Modlara gelince;

http://www.tnctr.com/topic/277166-lg-g2501-stock-port-lp-mods/

Ayrıca geçen gün donanımhaberde gördüm flyme os romun tr sürümünü paylaşmışlardı bulursam paylaşırım. Gerçi çok sade bir rom idi, ingilizce olarak kurmuştum yavan geldi bana

Flyme OS evet sadece Settings Ubuntu gibi olmuş evet hoş ve sade ama tuhaf geldi yüklemedim :D

RR CWM ile yükleniyormuş ben TWRP ile yükledim Stabilitesi şaştı biraz :D Stock Lollipop'dan önce onu deniycem ondan sonra Lollipop'a geçicem.Birde ben transparan hava durumu istemiyorum.İOS Status ile Lollipop Nav Bar yükliycem bunları yükleyince widget transparan olmaz dimi?

Flyme OS evet sadece Settings Ubuntu gibi olmuş evet hoş ve sade ama tuhaf geldi yüklemedim :D

RR CWM ile yükleniyormuş ben TWRP ile yükledim Stabilitesi şaştı biraz :D Stock Lollipop'dan önce onu deniycem ondan sonra Lollipop'a geçicem.Birde ben transparan hava durumu istemiyorum.İOS Status ile Lollipop Nav Bar yükliycem bunları yükleyince widget transparan olmaz dimi?

Hocam modlardan 1 tanesi hava durumu için tek başına diğerlerinin hava durumu ile bağlantısı yok. 

RR romu ben 2-3 defa twrp den yükledim sorun olmadı :) 

Stock lolipop için cihazınız umarım d802tr dir. stock roma twrp den dönmek kolay olacak eğer öyleyse

Hocam modlardan 1 tanesi hava durumu için tek başına diğerlerinin hava durumu ile bağlantısı yok. 

RR romu ben 2-3 defa twrp den yükledim sorun olmadı :)

Stock lolipop için cihazınız umarım d802tr dir. stock roma twrp den dönmek kolay olacak eğer öyleyse

Modların linki :

https://mega.co.nz/#!x1NSmapA!ZprLI6BSWcKJwVkJ1KFVMdOudYy65bOiTt_l51f7pfo

https://mega.co.nz/#!Y5FTwSiY!i7_yft2-_Yy9diNJuJwHFbrJ9i3qR68b7t6VvZEVG94

Doğru olanlar bunlar hocam galiba :)

TWRP'nin hangi sürümü ile yüklediniz?Ben AutoRec 'in yüklediği versiyon ile denedim sanki biraz problem yaşadım gibi donanımhaberde de bazı arkadaşlar CWM ile yüklenmesi gerektiğini bazıları ise CWM ile yüklenirse daha iyi olucağını söyledi.

TWRP 2.8.5.1 çıktı onu flashladım ama onunla denemedim RR'yi acaba hem RR hemde Stock Lollipop onla yüklense sorun olur mu?

Birden hocam CWM yükledikten sonra tekrar AutoRec ile TWRP'ye dönebilirim dimi?

Evet cihazım D802TR Turkcell'den aldım.TWRP ile diğer normal romlara aynı şekilde dönebilirsem çok güzel haber hocam bu o zaman :)

Modların linki :

https://mega.co.nz/#!x1NSmapA!ZprLI6BSWcKJwVkJ1KFVMdOudYy65bOiTt_l51f7pfo

https://mega.co.nz/#!Y5FTwSiY!i7_yft2-_Yy9diNJuJwHFbrJ9i3qR68b7t6VvZEVG94

Doğru olanlar bunlar hocam galiba :)

TWRP'nin hangi sürümü ile yüklediniz?Ben AutoRec 'in yüklediği versiyon ile denedim sanki biraz problem yaşadım gibi donanımhaberde de bazı arkadaşlar CWM ile yüklenmesi gerektiğini bazıları ise CWM ile yüklenirse daha iyi olucağını söyledi.

TWRP 2.8.5.1 çıktı onu flashladım ama onunla denemedim RR'yi acaba hem RR hemde Stock Lollipop onla yüklense sorun olur mu?

Birden hocam CWM yükledikten sonra tekrar AutoRec ile TWRP'ye dönebilirim dimi?

Evet cihazım D802TR Turkcell'den aldım.TWRP ile diğer normal romlara aynı şekilde dönebilirsem çok güzel haber hocam bu o zaman :)

Modlar doğrudur evet.

Autorec in yüklediği twrp sürümü eski olduğu için yüklemelerde sorun yaratır hocam. 2.8.5.1 srümü blastagor un yeni çıkardığı sürüm kesinlikle önerilir ki bende de şuan yüklü.

Autorec cwm den sonra twrp ye geçmenizi sağlar evet. Yinede söylüyorum g2 için en kullanışlı verimli ve güncel recovery twrp dir.

d802tr için full wipe rom bulunmakta. Romu flashladığınızda ve cihaz açıldığında karşınıza Android JB 10C sürümü stock rom çıkıyor yani FABRİKADAN ÇIKIŞ HALİ. Üstelik download modda rooted yazısıda gitmiş oluyor. 

Modlar doğrudur evet.

Autorec in yüklediği twrp sürümü eski olduğu için yüklemelerde sorun yaratır hocam. 2.8.5.1 srümü blastagor un yeni çıkardığı sürüm kesinlikle önerilir ki bende de şuan yüklü.

Autorec cwm den sonra twrp ye geçmenizi sağlar evet. Yinede söylüyorum g2 için en kullanışlı verimli ve güncel recovery twrp dir.

d802tr için full wipe rom bulunmakta. Romu flashladığınızda ve cihaz açıldığında karşınıza Android JB 10C sürümü stock rom çıkıyor yani FABRİKADAN ÇIKIŞ HALİ. Üstelik download modda rooted yazısıda gitmiş oluyor. 

Hocam sen bir tanesin Allah senden razı olsun.Allah ne muradın varsa versin.

Şimdi Stock Lollipop'u TWRP 2.8.3.1 ile mi yükliyim yoksa 2.8.5.1 ile mi ?

Hocam peki o dediğiniz Full Wipe D802TR Rom'u nerden bulabilirim?

Hocam sen bir tanesin Allah senden razı olsun.Allah ne muradın varsa versin.

Şimdi Stock Lollipop'u TWRP 2.8.3.1 ile mi yükliyim yoksa 2.8.5.1 ile mi ?

Hocam peki o dediğiniz Full Wipe D802TR Rom'u nerden bulabilirim?

Tşk ederim hocam sen sağol varol. Bildiğim kadar yardımcı olmaya çalışıyorum

Ben stocku 2.8.3.1 de iken kurmuştum. 2.8.5.1 de sorun çıkacağını sanmam ama sana kalmış.

Full Wipe D802TR Rom >>  https://docs.google.com/uc?id=0B3U72O5ZZ8z-MHJELUNPQTVMRkk&export=download

Tşk ederim hocam sen sağol varol. Bildiğim kadar yardımcı olmaya çalışıyorum

Ben stocku 2.8.3.1 de iken kurmuştum. 2.8.5.1 de sorun çıkacağını sanmam ama sana kalmış.

Full Wipe D802TR Rom >>  https://docs.google.com/uc?id=0B3U72O5ZZ8z-MHJELUNPQTVMRkk&export=download

Hocam ben CWM yükleyemiyorum Cloudy 2.2'deyim romdan mı kaynaklı ?

CWM ile ilgili hiç deneyimim olmadı açıkçası :)

Anlaşılan benimde olmıycak hocam :D Bu saatte hiç uğraşasım yok direk RR'yi TWRP 2.8.5.1 ile kurucam biraz bakıcam daha sonra Stock L deneyimi başlar :) Herşey için çok teşekkür ederim hocam tekrardan Allah sizden razı olsun :) Hayırlı geceler :)

• 2 hafta sonra ...

Full Wipe D802TR Rom 'u kurduktan sonra KitKata geçerken hata alıyorum. Güncelleme yöneticisinde en son sürüm kullandığım gözüküyor. Download moda alıp  20C kdz dosyasını yükliyemiyorum.