Jump to content

[Rom][Lg G2 Tüm Varyantlar]5.0.1 Stock Lolipop

yasak_ask
 Share

Recommended Posts

OIdDu6X.jpg

Kurulum 

1. Cihazı recovery moda alıyoruz 
2. Twrp 2.8.3.1 dosyasını flash liyoruz 
3. Ana Menuye dönüp reboot altından recovery reboot u seciyoruz. Cihaz kapanıp yeni recovery de başlayacak 
4. Kk bootloader i flash liyoruz 
5. İnternal storage hariç wipe yapıyoruz. 
6. Rom dosyasını flash liyoruz 
7. Aroma installer da cıhazımızı seciyoruz. 
8. Reboot diyoruz 

:download1: 

MD5: 1a671605cafddc4b632efd15a2aa43cc

yani portlanmış.

Lg'nin verdiği orjinal lolipop romu bu arkadaşım. Söylediklerimden ne anladın bilmiyorum. 

Kendi cihaz modeline resmi olarak verilen rom zaten OTA ile güncelleştirme olarak gelecek zaten.

Gelecek LP romunda bu romdan farkı olmayacak .

Üstüne basa basa söylüyorum bu bir custom rom değildir.  Root dışında bir özelleştirme içermez. 

Edited by yasak_ask

Lg'nin verdiği orjinal lolipop romu bu arkadaşım. Söylediklerimden ne anladın bilmiyorum. 

Kendi cihaz modeline resmi olarak verilen rom zaten OTA ile güncelleştirme olarak gelecek zaten.

Gelecek LP romunda bu romdan farkı olmayacak .

Üstüne basa basa söylüyorum bu bir custom rom değildir.  Root dışında bir özelleştirme içermez. 

teşkkr ederim :)

Dostum benim cihaz paralel geldiğinde kore uygulama vardı bi alay. Bu romun orjinalini bulabilirmiyiz portlanmamış olarak atabilirmiyiz bilgin varmı ?

Cihaz modeli ne görünüyor ayarlarda hocam? 

Androide başka markalar sponsor olsa adı ne olurdu..? (:

Bizi şimdide Lolipop la kandırıyor :D :D :D

Merak ediyorum nezaman NesCafe olacak acaba android açıkları kapatıldığındamı :)

Sen kanma arkadaşım, git sen windows yada ios cihaz al ;)

Evet G3 içinde bekliyoruz

Arkadaşında dediği gibi türkiye için lolipop güncellemesi verildi. Güncelleme denetleyin eğer çıkmazsa cihaz modelinizi yazın kdz uzantılı rom dosyasına bakayım onu flashlarsınız direk

Cihaz modeli ne görünüyor ayarlarda hocam? 

D802 409K Versiyonu. Program versiyonunu soruyorsan D80220c-466-92 

Birde recovery moda normalda nasıl alıyoruz. TWRP yi kurup mu recovery moda alacağız sonra yeni sürümü kuracağız ?

Edited by Thund3R

D802 409K Versiyonu. Program versiyonunu soruyorsan D80220c-466-92 
Birde recovery moda normalda nasıl alıyoruz. TWRP yi kurup mu recovery moda alacağız sonra yeni sürümü kuracağız ?

Hocam cihazin kore cihazi degil d802 uluslararasi cihaz oldugunu gosterir.

Rom kurulumu icin once root yapmak gerek. sonra autorec apk ile otomatik twrp kurmak gerek. daha sonra twrp surumunu yuksetmek lazim. bundan sonra ise kk bootloader flashlayip lolipop rom fashlamak lazim. Bazi durumarda kernelde flashlamak gerekiyor. Ben kernel kullanmadim sahsen

Paralel ithalat olunca bide kore uygulaması var bi alay ben koreden ithal sandım ondan kore diyorm. Geçen orjinal roma geri döndüm Lollipop gelirse güncellesin diye. Makine kağnıya döndü. Custom romun gözünü seveyim. Hızlı mı lollipop memnun musun ?

Paralel ithalat olunca bide kore uygulaması var bi alay ben koreden ithal sandım ondan kore diyorm. Geçen orjinal roma geri döndüm Lollipop gelirse güncellesin diye. Makine kağnıya döndü. Custom romun gözünü seveyim. Hızlı mı lollipop memnun musun ?

Evet hocam gayet akici. Bazi cihazlarda reset problemi oluyor ama benim basima hic gelmedi. cloudy g3 romu stabilite hiz ve gorsellik olarak daha cok tercih ediliyor istersen bi incele hocam

Evet hocam gayet akici. Bazi cihazlarda reset problemi oluyor ama benim basima hic gelmedi. cloudy g3 romu stabilite hiz ve gorsellik olarak daha cok tercih ediliyor istersen bi incele hocam

Onun 2.1 versiyonunu kullanıyordum işte. Orjinaline dönmüştüm. Şimdi CloudyG2 2.2 cıkmış ya bunu ya lollipopu kuracağım artık.

Lollipop u Kurdum reset problemi geldi başıma :))

Edited by Thund3R

Onun 2.1 versiyonunu kullanıyordum işte. Orjinaline dönmüştüm. Şimdi CloudyG2 2.2 cıkmış ya bunu ya lollipopu kuracağım artık.

Lollipop u Kurdum reset problemi geldi başıma :))

Hocam konum > mod > batarya tasarrufu olarak ayarlarsan reset problemi çok daha az veya hiç yaşamazsın :) 

Hocam tavsiye ediyor musun peki ? Yorumların nedir ?

Cevap yokmu ?

Pardon hocam görmedim. Bence kesinlikle kurulmaya değer. Bazı cihazlarda reset problemi oluşuyor ondada gps i batarya tasarrufuna alınca tamamen düzeliyor veya daha az reset atıyor. Bende şimdiye kadar hiç reset problemi olmadı.  Birazdan bu rom için system ui ve navbar mod da ekleyeceğim. 

Pardon hocam görmedim. Bence kesinlikle kurulmaya değer. Bazı cihazlarda reset problemi oluşuyor ondada gps i batarya tasarrufuna alınca tamamen düzeliyor veya daha az reset atıyor. Bende şimdiye kadar hiç reset problemi olmadı.  Birazdan bu rom için system ui ve navbar mod da ekleyeceğim. 

Dönmek zahmetliymiş sanırım hocam KDZ vs işleri yapılıyormuş.Ayrıca tavsiye edebiliceğiniz başka romlar varmı ? Cloudy v2.2 kullandım ama ne ART'de nede Dalvik'te tatminkar olmadı pil gayet iyi ama performans olarak arayüzde takılma tıkanma kasılma oldu.Sanırım Cloudy dışında da adam akıllı stock rom yapan yok.AOSP olarak CM dışında önerebiliceğiniz bir rom varmı ?

Birde rica etsem şu modların nasıl olduklarını biraz açıklarmısınız ? Yani resim vs link.

Edited by TimeShift