Jump to content

Hp G6-2104Et Uefi Kurulum Hatası

lediod
 Share

Recommended Posts

kardeşim ben nette çalışıyom dün geldi hp bana da aynı sorun oldu sonra yaptık fakat usb bellek ten format attık attıktan sonra usb ler çalışmıyo onu da bios tan usb 3.0 ı auto yapacaktın olacak sonra;

ilk önce legacy i enabled yapıyorsun daha sonra legacy boot tan usb disk i seçeceksin dahaa sonra F10 la kaydet çık hemen pc açılırken ESC ye bas sğrekli alt tarafta ESC- pause çıkacak tekrar bas ve orada seçenek gelecek F9 a bas ordan da USB yi seç olacak 

ilk önce legacy i enabled yapıyorsun daha sonra legacy boot tan usb disk i seçeceksin dahaa sonra F10 la kaydet çık hemen pc açılırken ESC ye bas sğrekli alt tarafta ESC- pause çıkacak tekrar bas ve orada seçenek gelecek F9 a bas ordan da USB yi seç olacak 

hocam eğer böyle yaparsam uefi olarak kurmaz ki normal modda kurulum gerçekleşir. onda sıkıntı yok zaten.

@lediod Senin yazdığın modele göre F26 en son sürüm.!

pardon hocam yanlış yazmışım f26 dan f22 ye düşürmek gerek biosu. nasıl edinebilirim f22 sürümünü

@lediod 

bir yanlışın olmasın model konusunda çünki global hp destek sitesinde bile yok F.0A en eski bios sürümü

laptop'un altındaki veya pilin altındaki modele iyi bak veya seri numarasını buraya yaz bakalım

hocam model de bir yanlışlık yok . hp dv6-2104et.şuan ki bios sürümü f 26 .

bn bios pilini söküp takıp denediğimde yapabilmiştim aynı leptop bendede var :) biosu bazen cıldırabiliyor tavsiyem en son güncellemesini hp nin sitesinden yukleyıp guncelle

hocam sizdeki de 2104et modeli mi ? bios versiyonu nedir acaba ? şuan benim ki f26 en güncelli bu. başka bir forumda arkadaşın biri f22 versiyonla hallettiğini söylemiş ama f22 sürüm güncellemesini bulamadım .

arkadaşlar size sorunu çözmek için biosun yazılım versiyonu f22 olması gerekiyor. eğer f26 ise uefi kurulum yapamaz hata alırsınız. f22 yaparsanız sorunsuz bir şekilde uefi kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. linke tıklayarak bios güncellemesini kurun. 

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?cc=tr&lc=tr&dlc=tr&softwareitem=ob-113818-1