Jump to content

Hangi Programlama Dilini Öğrenmeliyim

suskun123
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Bilgisayar montajı, Photoshop vb program kullanımları kısacası bilgisayar konusunda iyiyim, hatta programlama dillerini bilen bazı arkadaşlardan bile iyi kullandığımı söyleyen arkadaşlarda var. Programlama dilleri öğrenmeye karar verdim sorularım şu şekilde yardımcı olursanız sevinirim

• Genelde Multiboot, AIO, modifiye edilmiş işletim sistemleri, yada Excel gibi Arayüz oluşturarak Döngüsel işlemler( toplama, çıkarma..) bunlarda kullanabilir miyim.
  • Hangi program dillerini seçmeliyim (2 tane öğrenmek istiyorum)
  • Bunun için kursa gitmeme gerek var mı. Tavsiyeleriniz nelerdir neler yapmalıyım tecrübeli Arkadaşlardan yardım bekliyorum.
  • Kendimi geliştirmek istiyorum, Amacım para kazanmak değil .

C#, Visula basic şu an popüler. Aslında yeni yeni gelişiyor bizde bu programlama işleri eğer geleceğe yönelik birşeyler yapmak istiyorsanız Android bu konuda baya revaçta.

Kurs konusuna gelirsek... Şahsi görüşüm kursa yazılman çünkü öğrenmek çok daha kolay olacaktır ayrıca iyi bir kursdan kaynak ve sertifikada alabilirsin.

• Editor

Öğrenmek istediğiniz yazılım aslında sadece hobi amaçlı gördüğüm kadarıyla.

Şayet o şekilde ise size tavsiyem basic dillerden başlayın visual basic olabilir yada ams bir yazılım dili değil ama en azındna bu ihtiyaçlarını götürecek seviyede.

Şimdi bu basic den başlamanın faydası şu olacak sana. Genel mantık yazılımda syntax aynıdır. ama yazılışı farklıdır.

if hepsinde if yani. derede balık tutmayı öğrenmen ile okyanusta balık tutman arasındaki tek fark tutuş şekli ve zorluğudur.

Velhasılı kelam alttakilerden başlayıp iyi kavrarsan. Üstteki dillere geçişinde zorlanmayacaksın.

Öğrenmek istediğiniz yazılım aslında sadece hobi amaçlı gördüğüm kadarıyla.

Şayet o şekilde ise size tavsiyem basic dillerden başlayın visual basic olabilir yada ams bir yazılım dili değil ama en azındna bu ihtiyaçlarını götürecek seviyede.

Şimdi bu basic den başlamanın faydası şu olacak sana. Genel mantık yazılımda syntax aynıdır. ama yazılışı farklıdır.

if hepsinde if yani. derede balık tutmayı öğrenmen ile okyanusta balık tutman arasındaki tek fark tutuş şekli ve zorluğudur.

Velhasılı kelam alttakilerden başlayıp iyi kavrarsan. Üstteki dillere geçişinde zorlanmayacaksın.

Peki bu Vısual basic Şemsibey ve bypascal ın yaptığı multiboot ta işime yarar mı nerelerde kullanabilirim ? Kendimi sizin gibi azda olsa geliştirmek ve tnctr ailesine faydamın olmasını isterim şahsen

• Editor

Peki bu Vısual basic Şemsibey ve bypascal ın yaptığı multiboot ta işime yarar mı nerelerde kullanabilirim ? Kendimi sizin gibi azda olsa geliştirmek ve tnctr ailesine faydamın olmasını isterim şahsen

Tabiki kullanabilirsiniz hatta daha ileri seviye şeyler bile yapabilirsiniz.