Jump to content

C# Ile Personel Giriş Programı

suskun123
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar öncelikle merhaba.

Öncelikle şunu belirteyim Programlama dil konusunda pek bilgim yok. Sadece biraz autoitle biraz ilgilenmiştim. Bide multiboott ile. Biraz kodla ilgilenmeyi seviyorum. Geçenlerde Bi yerde gördüm. Araç giriş çıkış programını ordan esinlenerek bende yapmak istiyorum.

C# ile personel giriş programı yapabilirmiyim.
Programı tıkladığım. Örneğin F1e basacam yeni kayıt çıkacak 6 7 tane alt alta sekmelerden oluşacak

1.sekmeye tc (numarasını girdiğimde eğer daha önce kayıt yapılmışsa aşağıdakiler otomatik çıkacak)

2.ad soyad

3.bölümü

4.Saat tarih

Saat tarih bide otomatik çıkacak yazma ile uğraşmayacam. Ayrıca raporla dediğimde Excelle yazacak
f10a da bastığımda kaydet diyecek yani mouse kullanmama fazla gerek kalmayacak hem kullanışlı hemde hızlı bir şey olsun istiyorum bunu yapabilirmiyim bu dille

Pairs geçen bi konundada buna benzer bir şey vardı ama visual basic ile yapılmıştı.
Şimdi pairs Kintaro Bunu ben visual C# ile mi yoksa visual basic daha kolay yaparım. Bir arkadaşla yapıp burda yayınlamayı düşünüyoruz tabi takıldığımız yerlerde google ve kendi kaynaklarımızdan yararlanacaz. Ordada olmazsa burda sizlere sormak isteriz.
Dediğim gibi
Programı tıkladığımızda menü çıkacak
F1: Yeni kayıt
F4:kaydet
F3: Çıkış
vb.

F1 yeni kayıtta yeni pencere çıkacak

• Tc no:(eğer daha önce kaydedilmişse altaki sekmeler otomatik çıkacak
  • Ad soyad
  • Bölüm
  • Cep telefonu
  • Tarih saat: ( Tc noya tıkladığımda burası otomatik pcdeki saat ile uyumlu olacak şekilde çıkacak)

Daha başka şeylerde ekliyebiliriz.Bunun çoğu kişinin işine yarıyacağı taraftarıyım

F4 de basacaz kaydet diyecez veya F3 çıkış

• Editor

Kolaylık olayı tamamen senin hangi dile aşinalığın la alakalı. Yani bunu senin belirlemen lazım. Biz C# cıyız daha kolay yapacağını düşünüyrum.

Valla nerede yapacağın sana kalmış, ikiside kraldır, ben VB bilmiyorum, C#'ta yaparsan, takıldığın yerlerde yardımcı olurum, VB'de yaparsan illaki bilen birileri çıkar. Ha bu demek değildir ki yazdığın tüm maddeleri yapıp sana vereceğiz, sen projeye başlarsın, takıldığın yerde sorarsın, biz de yardımcı olmaya çalışırız.