Jump to content

Oyun Pc Toplamak İstiyorum

Share

Recommended Posts

Oyuna yönelik bir pc toplamak istiyorum. Masraftan kaçınmıyorum ama uber pahalıda olmasın.Görünüşten işlevselliğe kadar herşeye takarım(herkez takar fakat benimkisi biraz daha takıntılı).İşin özü oyuna yönelik dedim fakat çoklu işlem yapan birisiyimdir.Google Chrome'da 10 tane sekme açıp arkada müzik dinleyip oyun aynayan birisiyim.Bunları yaparken zorlanmıycak veri transferleri konusunda bi hayli hızlı olucak bir pc toplamak istiyorum.Ayrıca beni uzun yıllar götürmeli en az 4 yıl.Bütçe limiti 5.000TL ileride birde almak istediğim bi ekran var :) Bu arada SLİ falan düşünmüyorum yani tek olsun öyle aşırı hardcore gamer değilim :D

Bütçe 5.000TL dedim ama ne kadar ucuz olursa o kadar iyi.Ayrıca günümü oyunlarla gün etmiyorum oynuyorum fakat max 4-5 saat oda belki.Sadece PC kasmadan takılmadan donmadan işlem yapmak ve oyun oynamak istiyorum olay bu.

zaten öyle bir bilgisayar topladığında chromedan açtığın 10 sekme bilgisayarın umurunda olmaz :D ekran kartı olarak gtx 970 önerebilirim ama 240gb ssd yeterli olur çoğunlukla oynayacağın oyunları ve kullanacağın programları ssdye kurarsın misal herhangi bir kasma sorunu olmaz 

zaten öyle bir bilgisayar topladığında chromedan açtığın 10 sekme bilgisayarın umurunda olmaz :D ekran kartı olarak gtx 970 önerebilirim ama 240gb ssd yeterli olur çoğunlukla oynayacağın oyunları ve kullanacağın programları ssdye kurarsın misal herhangi bir kasma sorunu olmaz 

Şuanda bunu topladım

07aqmV.png

Zotac 'ı Bellek ve Çekirdek hızından ötürü seçtim yoksa alıcağım marka Evga

i7'ye gerek olmadığını düşünüyorum ayrıca +200-300 TL fark ben render vs kullanmıycam o yüzden ramle ekran kartına abandım.

Zaten sen kararını vermişsin konu açmana ne gerek vardı :D

Sistem konusunda bilgim çok fazla değil yani var ama çok ayrıntılı değil.Ayrıca 5.000TL'den bahsediyorum hem pişman olmak istemiyorum hemde paramın karşılığını almak istiyorum fazlasıyla.Yani hangi parça daha iyi olur o parça bu parça ile uyumlu mu ya da işte amd mantle daha iyi gibi gibi.

Mesela Nvidia'nın 9xx serilerinde bazı modellerinde problem var ama ben yinede Nvida seçtim hem 4 GB hemde AMD'ye göre çekirdek ve bellek hızı daha yüksek bit düşük ama o açığı zaten oyunlarda pek fark ediceğimi sanmıyorum.

İŞLEMCİ:
  889,24 TL + KDV 
but_sepetP.gif

ANAKART:
  488,57 TL + KDV 
but_sepetP.gif

BELLEK - RAM:
  211,97 TL + KDV 
but_sepetP.gif

HARD DISK:
  237,82 TL + KDV 
but_sepetP.gif

EKRAN KARTI:
  1.005,57 TL + KDV 
but_sepetP.gif

KASA:
  511,83 TL + KDV 
but_sepetP.gif

İŞLEMCİ SOĞUTUCU:
  436,87 TL + KDV 
but_sepetP.gif

SSD:
  323,13 TL + KDV 
but_sepetP.gif

TOPLAM :
  4.104,98  TL
 KDV (%18) :
  738,90
   NAKİT / HAVALE (TL) :   4.843,88 TL

topluyacak olsam kesin bu şekilde düşünürdüm ..+ ve - leri olabilir kişininin isteğine bağlı olarak.

saygılarımla

Öncelikle yeni bir karar aldım.6.000TL gözüme israf ve aşırı masraf gibi gözüktü.O yüzden bütçeyi biraz daha sığlaştırdım.Yeni topladığım sistem aşağıda ki bir tek ekran kartı kaldı ama hangisini alıcağım konusunda kararsız kaldım.Belki ilerde o istediğim ekranı alırım ama şimdilik onuda bırakıcam.

dngQ5V.png

bende oyun için intel e bakın 4. nesillerden birini seçebilirsiniz ekran kartını ben olsam param olsa nvidia 980 olmadı 970 alırdım ama bir kaç aysonra amd nin 300 seirisi ekran kartları çıkıcakmış onlarda beklenebilir ama şimdiden istiyorsanız amd nin 280-280x-290 gibi modellerinide bakılabilir

Rami 16gb çıkarman iyi tercih olur. Chrome'da 10 tane sekme açarım, müzyk dinlerim arada oyun oynarım diyorsan 8gb ram kesmez.
E.Kartı için gtx 960 tercih edebilirsin, senin listeye +8gb ram ve gtx 960'da eklersek toplam fiyata 1000tl daha ekle 3500tl'ye kapatırsın...

Hepsi Burda'da Galax gtx 960 fiyatı: 708tl görünüyor. Yanında 100tl hediye çeki veriyor
http://www.hepsiburada.com/liste/galax-nvidia-geforce-gtx-960-oc-2gb-128bit-gddr5-dx12-pci-e-30-ekran-karti/productDetails.aspx?productId=bd305206&categoryId=204

Edited by CoolManiaC