Jump to content

Win 7 X64 Dvd İçin Yer Kazancı (Çözüldü)

Share

Recommended Posts

Arkadaşlar bu konuda yardıma ihtiyacım var. An itibariyle 32 ve 64 bit ayrı olarak ve dvd boyutunu aşmadan iso hazırlamaya çalışıyorum. Dism yöntemiyle güncellemeleri sorunsuzca ekledim. Oluşan wim dosyamı imagex ile maximum ayarda compress edip isoya ekledim. OEM klasörüyle de KB2533552, Kötü amaçlı yazılım temizleme aracı, Net Framework 4,Silverlight, Defender Update ve aktivasyonu çalıştırdım. İsolar sorunsuzca çalışıyor. Benim sorunum 64 bit olan isonun dvd boyutunu aşması. ESD sıkıştırma yapmak istemiyorum. Bazı makinalarda sıkıntılar yaratabiliyor biliyorsunuz. Acaba çokmu şey istiyorum? Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. 

Kullandığım Güncelleştirmeler

[spoiler]Grp1IUx.png[/spoiler]

OEM Klasörü İçeriği

[spoiler]Htjpg8T.png[/spoiler]

Elde ettiğim wim ve iso dosyası

[spoiler]bmyVvYq.png[/spoiler]

Edited by iverson93

netfx i addon olarak ekle :) kotu yazılımı 7ziple ıcınden cıkanları wımın system32 sine salla :) biraz kurulumdan tasarruf etmıs olursunuz... wintoolkitle yapabilirsin galiba dil çıkarma ekleme vs ve iso içindeki gereksizleri silebilirsin elle yukseltme vs support kısımlarını

Edited by Extended

netfx i addon olarak ekle :) kotu yazılımı 7ziple ıcınden cıkanları wımın system32 sine salla :) biraz kurulumdan tasarruf etmıs olursunuz... wintoolkitle yapabilirsin galiba dil çıkarma ekleme vs ve iso içindeki gereksizleri silebilirsin elle yukseltme vs support kısımlarını

Bu iso içindeki gereksiz dosyaların isimlerini yazabilir misiniz? Bide bu dil çıkarma olayı kafama takıldı. Kullandığım iso türkçe msdn isosu. Türkçeden başka dilde mi bulunuyor şimdi bunun içinde?

Genele elle yükseltme seçenek ve dosyaları. (sen dvd veya usb ile kuracagına göre) Silebilirsin.

Hepinize teşekkür ederim. Yani bu sildiğimiz dosyalar kurulumu windows üzerinde çalıştırmamıza yarıyor doğru mu anlamışım? Peki bu elle yükseltme olayını bozmadan silebileceğimiz dosyalar var mı? Support ve upgrade klasörü bana gereksiz gözüktü. Sadece bunları silsek sources klasörüne dokunmadan. Elle yükseltme olayı bozulur mu?

hocam gereksiz bana göre elle yukseltme yapmıyoruz genelde.. hep biostan boot edip kuruyoruz, upgrade degılde supportu sılebılırsın bence

Haklısınız. Bende kurulumlarımı hep böyle yapıyorum ama arkadaşlar felan kurulum dvd'sini istiyolar. Kimisi bios boot ayarlarını beceremiyor. Böyle windows üzerinden başlatınca kolaylıkla hallediyorlar. Bende elimde bu şekilde bir tane iso hazır bulunsun istiyorum.

Her ikinizede teşekkür ederim. Sorunum çözüldü. Başlığı "Çözüldü" olarak düzeltiyorum.