Jump to content

Laptop Tamir Izmir Öneri

oguzhan3598
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar casper marka garantisi bitmiş olan laptopum ekran menteşilerinin ordaki içten tırnakları kırılmış ekranı kapatıp açarken aynı yer kendi kendine açılıp duruyor çankaya da güvenilir sağlam bi tamirci onerır mısınız teşekkürler

olbim yada necip pc nasıl tavsiye eder misiniz

ben izmirden ayrılalı 2 yıl falan oldu. necip sadece çevre birimi satıyordu yani kablolar,dönüştürücüler falan... teknik servisliğe başladıysa bilemicem. oraya bilgisayar götüren biri varsa sana fikir verebilir..

Arkadaşım Size önemli Tavsiye.

1- Onarım için Teknik Servise vermeden önce laptopun CD RW  sökün. (Onarım Servisinde Değiştirilebilir.)

2- Ram lari sökün.

3- Verdiğiniz Teknik serviste sizden habersiz Değiştirilebilecek parçaları anlamak için mümkünse işaretleyin.(Ekran Kartı, Led Panel,HDD vs.)Eğer onboard ise Mainboard seri no kaydedin.

Benim başıma geldiği için sizi uyarmak istedim. Bende Çankayada 3 farklı servise verdim. Yapamadıkları gibi birde sağlam çizik attılar. Aman Dikkat..

+ Cihaz birkere servise girdimi KAlibrasyon bozulur. Orjinal gibi olamaz.

Edited by ozgurece

• Editor

tekservisim i tavsiye etmem cok pahalı is yapıyorlar,pc onarım veya izbilsan ı tavsiye ederim

Kaliteli yapıyorsa işine özen gösteriyorsa parasına bakmam ben  :D

Arkadaşım Size önemli Tavsiye.

1- Onarım için Teknik Servise vermeden önce laptopun CD RW  sökün. (Onarım Servisinde Değiştirilebilir.)

2- Ram lari sökün.

3- Verdiğiniz Teknik serviste sizden habersiz Değiştirilebilecek parçaları anlamak için mümkünse işaretleyin.(Ekran Kartı, Led Panel,HDD vs.)Eğer onboard ise Mainboard seri no kaydedin.

Benim başıma geldiği için sizi uyarmak istedim. Bende Çankayada 3 farklı servise verdim. Yapamadıkları gibi birde sağlam çizik attılar. Aman Dikkat..

+ Cihaz birkere servise girdimi KAlibrasyon bozulur. Orjinal gibi olamaz.

Sayın @ozgurece arkadaşımın bahsettiği şeylerin hiçbirine katılmıyorum. Zira tarafıma gelen;

1. Hiçbir laptopun CD- DVD- BlueRay vb. donanımlarını değiştirme ihtiyaci hissetmedim zira Sony gibi üreticiler bazı ürünlerinde kendi ürünlerinden başkasını kabul etmezler. 50-70 Tl arasında harici DVD-RW için kimse uğraşmaz diye düşünüyorum.

2. Notebook onarımı yapan teknik servislerine hemen hemen hepsinde anakart arızası nedeniyle hurda olan bilgisayarlara ait envai çeşit ram olduğundan Yine tenezzül edeceklerini düşünmüyorum.

3. Teknik servis eğer gerçekte kötü niyetliyse yapabileceğiniz pek bişey yok zira işten anlasanız dahi bir şekilde kılıfına uydurabilirler. Zira parça değişikliği yapabilirler ancak emin olun hayrını göremezler bir şekilde Allah Haksız yere alınanı hakkı olana iade eder.

4. Olarak ve en takıldığım konu servise giren ürünün kalibrasyonu ve orjinalliğin bozulması, Gerçekten övünmek amacında değilim ancak demonte hale getirdiğim laptopu üreticisinin servisine göndersem. Çok dikkatli bakmadıktan sonra anlayamazlar. Zira ürün sökülürken monte ederken geçen aşamaların tam tersi istikametle sökülür ve sökülen her parca sökülme sırasına göre yukarıdan aşağı gelecek sekilde istiflenir. Böylelikle ne eksik vida bırakılır ne de montaj hatası yapılır. Bez bantlar ve yanmaz bantlar işin olmazsa olmazları tabi. Kısaca Tarafıma aşırı ısınma sorunu ile gelen envai çeşit laptopu anakart ve iş aksamını fabrikadan çıktığı ilk günkü haline getiririm. Çok dikkatli incelenmezse fabrikası dahi anlayamaz.

Bu yorumum tamamen tarafımın düşüncesi olup bilinçlendirme amaçlıdır. Asıl forum konusu bu olmadığı için. Mesajımdan ziyade konuya odaklanırsanız sevinirim.

Tanimadigin vede oyle kuytu koselerdeki yerlere goturme ismi olan iyi bir yere gotur benmde casper ekrandaki sag alt ic kisimdaki tirnaklar kirildi garantisi vardi simdi cd rw ust kismindaki tirnaklar kirildi daha yapmadm

Edited by umutbsl