Jump to content

Windows 8.1 .sdc Dosyası Iso Olmuyor?

dnzbzkn
 Share

Recommended Posts

Dreamspark üzerinden sdm ile dosya indirmede sıkıntı yaşadığım için Windows 8.1 embedded 32/64 bit dosyalarını 1.sdc-2.sdc diye internet download manager ile hızlı ve sorunsuzca indirdim.
İnen 2 dosyayı bir türlü iso haline getiremiyorum.

http://reboot.pro/topic/5526-unpacksdc-v10/

http://www.nextofwindows.com/how-to-extract-sdc-file-from-msdnaa/

http://www.tnctr.com/topic/237423-dreamsparkden-indirilen-sdc-uzantyly-iso/

Bu konulardaki işlemler aynen yapmama rağmen cmd ekranında ingilizce ''not support'' vb. hata veriyor.
Baştan indirmekle uğraşmak istemiyorum,kota ve zaman kaybı olacak.

Ne yapabilirim arkadaşlar lütfen yardım edin.
Duruma göre teamviewer bağlantısı da kurabiliriz.

Dostum Microsoft'un kendi indirme yöneticisi var onu kullanarak indir.. İndirme sayfasına geldiginde önüne 2 tane şekil çıkıcak öncelikle Setup'u kur daha sonra 2 ciyi indir.. otomatik olarak inicek ve sdc to iso olarak klasöre atılıcaktır.. 2. ci olan sistemin kendisidir.. download yerini seçip okeyle inme bittikten sonra iso haline dönüşücektir.. Bunun dışında elimde .sdc unpacker vardı ama kayboldu

malesef. Benim elimdeki unpacker daha kolaydı ama malesef kayboldu.. Bu yöntem ile yapabilirsin. Veya bunun dışında elinde olsan varsa paylaşıcaktır. 

Senin için resim atayım 

9kKBYzW.png

Edited by iRealisT

Bitmap hocam zaten sdm ile indirecektim ama hata veriyor.Belli bir yerden sonra internet olduğu halde ilerlemiyor,komple kesiliyor falan.O yüzden bende 2 part şeklinde indirdim.

İRealisT hocam bu olayla indirmeyi denedim zaten.Bitmap hocama yazdığım cevap sizin içinde geçerli.Bulma imkanınız var mıdır acaba sdc unpacker olayını ?

Bende unpacker var 1.0 ve 1.0.1 sürümleri.İkisi de sorunu çözemiyor.İlk mesajımda verdiğim linklerdeki işlemleri yaptım bende zaten.

Bitmap hocam zaten sdm ile indirecektim ama hata veriyor.Belli bir yerden sonra internet olduğu halde ilerlemiyor,komple kesiliyor falan.O yüzden bende 2 part şeklinde indirdim.

İRealisT hocam bu olayla indirmeyi denedim zaten.Bitmap hocama yazdığım cevap sizin içinde geçerli.Bulma imkanınız var mıdır acaba sdc unpacker olayını ?

Bende unpacker var 1.0 ve 1.0.1 sürümleri.İkisi de sorunu çözemiyor.İlk mesajımda verdiğim linklerdeki işlemleri yaptım bende zaten.

Bendeki çok eskiydi şuan internetten baktım ama malesef bulamadım.. Dedigim gibi netin sorunlu ise başka bir yerde dedigimin aynısını yap indiği zaman program kendisi otomatik olarak ISO haline getiricektir.. Ama elbet yeniden indirmen gerekicek bunu. Ekranda Converting to ISO yazısını görüceksin ondan sonra indirdigin yerden ISO Haliyle alabilirsin.. 

Bence baştan indir sorun çözülsün sen birşey yapmicaksın zaten indirme butonuna bas bekle herşeyi Kendisi yapıcaktır işi bitince karşında otomatik olarak ISO Halini görüceksin. Benim gösterdigim yönergeleri uygulayabilirsin. 1. Olanı indir kur daha sonra 2. ciyi indir ve 2. cinin üstüne tıkla nereye inmesini istiyorsan seç ve indirmeye başlasın indirme bitince program onu otomatik olarak ISO Haline getiricektir. 

Edited by iRealisT

O indirme yöneticisinin inen sdc dosyasını nasıl iso yaptığını bulamaz mıyız acaba ?
Sonuçta o da sdc indirip iso yapıyor.İşlemi öğrenebilsek bir daha indirmek zorunda kalmam.
Bende de 1.0 ve 1.1 sürümü işlem yapacağım zaman şu hatayı veriyor.Muhtemelen çözülebilecek bir sorun bu.Sadece sdm'nin bu işi nasıl yaptığını bilmek gerek. 2z7elh0.jpg