Jump to content

Elektirik kesintisi

yavuzccn

Recommended Posts

Dün iki defa elektrik kesildi ardından bilgisayarı açtım bilgisayar açılıyor power çalışıyo ekrana görüntü gelmiyo ekran kartım salam işlemci v.s. her şey sağlam anakartta bi problem var kondansatörler de ufaktan şişme de var buna benim yapabileceğim bişey varmı yoksa servisemi gitmesi lazım... Servise gidince gelmesi baya bi uzun sürüyo o açıdan rahatsızlık veriyorum

Yanıtlarınız için teşekkürler

Power supply çalışıyordur fan donuyordur ama ana karta yeterli miktarda elektrik weremiyordur.Elektrik kesildikten sonra elektrikler gelince aniden 350 400Wolt elektrik gelmiştir belki ve power supply bunun ardından anakarta zarar wermiş olabilir.İlk olarak en yakin bir bilgsayar teknik servise gotur power supply denettir.Onda ariza yoksa anakartinda yanmiş olabilir...

Saygılarımla;

Ersan.

PSUnuzu test edin eğer yeterli ekipman varsa elinizde (voltmetre gibi) kendiniz çıkışları kontrol edebilirsinz. Eğer yoksa bir başka arkadaşınızın bilgisayarında deneyebilirsiniz. Anakart kolay kolay yanmaz. Yanarsada büyük ihtimalle sadece o yanmamış olur.

PSUnuzu test edin eğer yeterli ekipman varsa elinizde (voltmetre gibi) kendiniz çıkışları kontrol edebilirsinz. Eğer yoksa bir başka arkadaşınızın bilgisayarında deneyebilirsiniz. Anakart kolay kolay yanmaz. Yanarsada büyük ihtimalle sadece o yanmamış olur.

voltmetre yok ama deneyebileceğim başka makineler var diğer parçaları farklı bir anakart üzerinde denedim herhangi bir sorun çıkmadı birde psu yu anlamadım hangi parça olduğunu

• Administrator

voltmetre yok ama deneyebileceğim başka makineler var diğer parçaları farklı bir anakart üzerinde denedim herhangi bir sorun çıkmadı birde psu yu anlamadım hangi parça olduğunu

power supply

Peki Başka Bir Power ile kendi bilgisayarınızı denediniz mi ?

Powerınızın başka bilgisayarda sorun çıkarmaması %100 sağlam anlamına gelmez. Power da 3 Türlü ...gerilim vardır

3V (2,85-3,15) 5V (4,5-5,5) 12V (10,8-13,2)

Gerilimler Bu Sınır Değerlerinin Dışında Olmamalıdır. Anakarda göre de bu sınırlar az da olsa değişebilir. Eğer biosa girebiliyorsanız bu gerilimleri inceleyin mutlaka. Daha önce aynı şekilde Power+Ekran Kartı Feda Ettim .

anakartın arızalı olduğunu sölediğim makinede sadece fanlar çalışıyo bios veya ekranda herhangi başka bir görüntü yok

farklı yeni bi power la deneyince yine sonuç değişmiyor

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...