Jump to content

D Diskine Erişim Engellendi Hatası

ercantnc
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar bugün D diskime giremedim tıkladığımda ise erişim engellendi hatası alıyorum bi çözümünüz varmı çok sayıda içeriğim var o diskde önemli benim için ... teşekkürler 

pre_1436354057__ekran_alnts.jpg

Edited by ercantnc

Sağ tıklayın Yönetici Olarak Çalıştırın > İNDİR

Diğer Seçenekler:

1.[Disk yine açılmaz ise,Live çalışan windows,linux benzeri bir sistem ile sistemi cd,usbdisk üzerinden boot edip dosyalarınıza bir ihtimal ulaşabilirsiniz.]

2.[Combofix tarzı virüs tarama programları ilede tarama yaparak sonuç elde edilebilir büyük ihtimal sorunu çözecektir.]

Kolay gelsin..

Slax adında bir sistem var https://www.slax.org/download/7.0.8/slax-Turkish-7.0.8-i486.iso 

Bunu indirip cd ye yazıyorsun ve bilgisayarını bu cd ye yazdırdığın sistem ile açıyorsun ve buradan hardiskine erişmeye çalış dosyaları görürsen içindeki bilgilerini yedekle sonra Windows'a dönüp bu bölümü formatlayabilirsin.

Bu sistem ile dosyalarına erişemezsen partitition recovery programı ile deneme yapabilirsin bu ikinci seçeneğin olsun.

Sağ tıklayın Yönetici Olarak Çalıştırın > İNDİR

Diğer Seçenekler:

1.[Disk yine açılmaz ise,Live çalışan windows,linux benzeri bir sistem ile sistemi cd,usbdisk üzerinden boot edip dosyalarınıza bir ihtimal ulaşabilirsiniz.]

2.[Combofix tarzı virüs tarama programları ilede tarama yaparak sonuç elde edilebilir büyük ihtimal sorunu çözecektir.]

Kolay gelsin..

Çok Sağol İlk yöntemin işe yaradı eyvallah çok teşekkür ederim dosyalara ulaştım tekrar teşekkür ederim 

alıntı

1. Başlatı tıklayın.
  2. Denetim Masasına tıklayın.
  3. Kullanıcı hesapları ve Aile koruması altındaki Kullanıcı hesapları ekle veya kaldır tıklayın.
  4. Oturumu açtığınız kullanıcı adının altında Administrator yazmıyorsa kullanıcınız yönetici haklarına sahip değildir. Muhtemelen kullanıcı adınızın altında Standart kullanıcı yazıyordur.
  5. Burada adının altında Administrator yazan kullanıcı ile bilgisayara giriş yapın.
  6. Yine Denetim Masası > Kullanıcı Hesapları yolunu izleyin. 
  7. Administrator hakları vermek istediğiniz kullanıcıyı iki kere tıklayın.

Bu yaptığınız işlem sayesinde artık kullanıcınız Administrator haklarına sahip oldu ve  Windows 7 Erişim engellendi hatası aldığınız işlemi tekrar yapmayı deneyebilirsiniz.

başka bir yöntem

Dosyaya veya klasöre erişim yetkiniz var mı kontrol etmek için şu adımları takip edin:

1. Dosyayı ya da klasörü sağ tuşla tıklayın.
  2. Özellikler seçeneğine girin.
  3. Güvenlik sekmesini tıklayın.
  4. Grup ya da kullanıcı adları altında kullanıcı adınız var mı yok mu kontrol edin.
  5. Eğer kullanıcı adınız yoksa şu işlemleri yapın.
  6. Düzenle butonuna tıklarak ekleyip tam denetim ( tam yetkilendirip) tamamla çıkın