Jump to content

Çift Ekranlı Ve 10 Çekirdekli Telefon

TornadoEffect
 Share

Recommended Posts

• Moderator
Çinli Oukitel'in çift ekranlı akıllı telefonu çok ses getireceğe benziyor.
db58901bff9a39e71eea8a83a171b85e.jpg

Şu sizlere çift ekranlı telefon desek muhtemelen aklınıza direkt olarak Rus üretici YotaPhone tarafından geliştirilen akıllı telefonlar gelecektir. Ancak bazı Çinli üreticiler bu durumu değiştirmek istiyor. Son gelen raporlara göre Çinli üretici Oukitel, çift ekrana sahip bir akıllı telefonu tanıtmaya hazırlanıyor.

Belirtilene göre Oukitel U6 ismiyle piyasaya çıkacak olan cihaz, arka tarafında bir e-ink ekrana sahip olacak. Bunun yanında cihazda 5-inç ana ekran ve 4.7-inç ikinci ekran olacak. Ayrıca bu cihazın MediaTek'ın 10-çekirdekli Helio X20 çipsetinden gücünü alacağı söyleniyor. Ayrıca cihaz bu çipsete sahip ilk cihazlardan birisi olacak.

Öte yandan bu bilgilerin dışında Oukitel U6'nın diğer özellikleri, çıkış tarihi ve fiyatı hakkında herhangi bir bilgi ise ne yazık ki mevcut değil. Helio X20 çipsetinin Ağustos ayında seri üretime geçeceğini düşündüğümüzde cihazın da en yakın Eylül ayında resmiyete kavuşacağını söyleyebiliriz. Bu cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Emre Çetinkaya

nokia X1 çift hat kamerası bile yok bekleme 10 gün kullanımda olduğunda 4-5 gün kaç çekirdek bilemem ama benim işimi acayip görüyor. GM discovery mecburiyetten güç tasarruf moduna ayarladım(iş için ) whatsapp webten bakıyorum 2 gün yetiyor şarzı. zaten gözlüksüz hiç bişi göremiyorum sadece alo için kullanıyorum sıkıntı yok yeni telefona ihtiyaç yok