Jump to content

Televizyon Tavsiyesi

eryas35
 Share

Recommended Posts

Lg nin hiç bi cihazını tercih etme bence yeni nesil led lcd plazma her ne tercih ediyorsan samsungdan şaşma zaten git bi tekno markete bi lg nin kalınlığına bak bide diğerlerinin lg ler hep kalındır çünkü hepsi elde kalmış ilk nesilllerin süslenip piyasya sürülmüş halidir ekranla çerçeve arası vs her yerinde kusurlar var dikkatli gözlerden kaçmaz bide özellikler de kullanmadıktan sonra gereksizdir 3D miş vs gibi mübarek 3 tane oyun koysa sisteme dahili oyun der satarlar bilmem anlatabildimmi ne gerek varsa artık dahili uydu alıcı da aslında hiç bi tv de bi harici son model nextstar yerini tutmaz şimdi var nextte mesela ufacık bişey kayboluyo tv arkasında on numara yazılım var üstünde geçende kampanyası vardı eskiyi götür yeniyi al şeklinde o vakit bakmıştım

fikir olsun diye bi kaç karaladım buraya kolaygelsin

Hocam bence bu soruyu kendine şu şekilde sor... Ben bu televizyonu niye alıyorum ve ne amaçla alıyorum... Ben bu soruları sormadan aldığım için boşa giden para olarak görüyorum artık :D

2 ay önce LG 42LB652V-za aldım. Aman almışken hepsinden olsun öyle sıradan bişey niye alayımki dedim... Ve sonradan gördümki ben tv izlemekten başka bişey yapmıyorum o kadar özelliğe ne gerek vardı ki... dur 1 sn... ben televizyon bile izlemiyorum bu arada :D bazen usbden film keyfi yapıyorum o. 

3D tamamen saçmalık, hiç gerek yok,

Kablosuz internet desen, zaten bilgisayar ve telefon var, fare klavye alıp bide tvdenmi nete gireyim, artı hiç pratikte kullanılmıyor,

Dahili uydu alıcı; tv izlemediğim için fazla kullanmıyorum ama iyikide izlemiyorum yoksa çoktan camdan aşağı atmıştım cihazı... Kanal geçişi min. 3 sn sürüyor... tam bir ömür törpüsü...

Webos denen ucube işletim sistemine ise hiç alışamadım... menüler pratik değil.. kanal silemiyorsun, düzenlemek için kırk dereden su getiriyorsun...

Yani keşke gidip A101den ucuza antin kuntin bi marka alsaydım hiç olmazsa ona da flaş takıp film izlerdim... ne gerek vardı ki... 

Sanırım mesajım anlaşılmıştır...

Kesinlikle yan ürün almayın.

4 tane marka tercihimdir.

Lg , Samsung , Sony  veya  philips

teknik özelliği yüksek olacak şekilde

örnek : mhz, led, smart, hd , konsantre  ve inç özelliklerine dikkat ederek seçmeni tavsiye ediyorum

biss keyy girilebilen türkiye uyumlu vestel markalarınadan alın..şifreli kannalları birtek o açar.

samsung,lg vb.. televizyonların türkiye uyum sorunu var....

hocam vestelin nasıl bir marka oldugunu hepimiz biliyoruz, benden uzak olsun :)

ya o zaman beko da olabilir.

benim demek istediğim: biss keyy olayı

internettte bir çok yerde biss keyy var

ama giremedikten sonra dahili uydu alıcıya adamı isyan ettiriyor.

benim led tv panasonic 102 ekran smart tv

102 ekran LG televizyonu aldınızmı  bilmiyorum ama bu LG televizyonun linkini paylaşmıştım sonra yorumunuzda 102 ekran LG televizyonu alamaya karar verdim demiştiniz bende silmiştim kendi yorumumu size bahsettiğim televizyon buydu LG marka yine 82 ekran Full HD, 3D film izleme, 900hz tarama, gibi özllikleri vardı ama almaya karar verdim dediğiniz televizyon 4K çözünürlüklü olduğu için görüntü olarak daha iyi sadece 3D film izleme özelliği yok benim bahssettiğim LG televizyon bu

http://www.vatanbilgisayar.com/lg-32lf650v-32-81-cm-3d-fhd-webos-smart-led-tvdahili-uydu-alici--2-gozluk.html?srt=UP

geçenlerde evlenecek bir arkadaşımıza tv almak maksadı ile biraz mağaza gezdik ve

lg 43uf7787 modeli aldık. henüz çalıştırıp denemedi sonuçda düşünde olmayınca kurulmadı eve

ama tv yi demo ekran ve video larda izledik.

kendi boyutları içindeki birçok tv den daha net ve canlı renklere sahip idi. pixel lerde gölge veya renk geçişlerini yakından bakmak ile de inceledim

şimdi tabi insan yanındaki daha büyük tv ler ile kıyas ederken çok net herşey. uzaktan toplu bakışda da renklerin netliği ile dikkat çekiyor

tv almaya gittiğinizde hangi model veya boyut olursa olsun dikkat etmenizi gereken.. orda yayınlanan görüntüler bir dağıtıcıdan geliyor. ve dağıtıcıya takılan kablo boyu ve kalitesi ister istemez renk kalite farkı oluşturur. ve tüm tv lerde renk ayarı da default da durur

insanımız ne almak istediği ile satın almaz.. üretim yılı - markası - ali de fatmada varmı - ali mi hasan mı önerdiği veya hiç kullanmayacağı özelliklere sahip ise bütçesi de uygun ise alım yapıyor

kısacasi .. dik yarıştırmak için alıyor

tv satıcıları artık 3d tv lerin çok satış olmadığı yönünde bir bilgi paylaştı. çünki yeterli 3d film veya yayın olmaması en büyük faktör

onun yerine tv çöznürlüğü ki 4k buna etken - smart özelliği vs de ağırlık verilmiş. tabiki pixel hassasiyeti de ön planda

smart özelliği netden film - dizi - clip seyretmek isteyenler ve interneti müsait olan için önemli faktör

test etmeniz gereken konulardan biri de özellikle uydu geçişlerindeki serilik.

artık birçok tv de dahili receiver bulunduğu için kanal geçişleri ister istemez yavaş olabilir. onlara dikkat etmenizde fayda var. asalak tv seyircisi için çok önemli sorundur bu. görüntü kalitesinden de fazla önemlidir.

başka bir konu da tv ye olan seyir mesafeniz. birçok model 3 metre mesafe isterken bazıları için 2metreye kadar inerken bazılarında min seyir mesafesi 5metre net görüş için olabilir

bunları bazı satıcılar soruyor ama birçoğu tabiki alacağı pirim için çalışır. depo ürünlerini de bitirmek isteyenlere de dikkat etmek lazım

hayırlı olsun

102 ekran LG televizyonu aldınızmı  bilmiyorum ama bu LG televizyonun linkini paylaşmıştım sonra yorumunuzda 102 ekran LG televizyonu alamaya karar verdim demiştiniz bende silmiştim kendi yorumumu size bahsettiğim televizyon buydu LG marka yine 82 ekran Full HD, 3D film izleme, 900hz tarama, gibi özllikleri vardı ama almaya karar verdim dediğiniz televizyon 4K çözünürlüklü olduğu için görüntü olarak daha iyi sadece 3D film izleme özelliği yok benim bahssettiğim LG televizyon bu

http://www.vatanbilgisayar.com/lg-32lf650v-32-81-cm-3d-fhd-webos-smart-led-tvdahili-uydu-alici--2-gozluk.html?srt=UP

öneriniz için teşekkür ederim fakat 3d film izlemekten nefret eden biriyim, bilmiyorum sizlerde de oluyor mu ama 3d film izlerken gözlerim çok yoruluyor ve ağrımaya başlıyor bu yüzden alacagım tvde 3d olması gereksiz bir özellik olacak

bu arada daha almadım televizyonu bu aralar işlerim yoğun bakamadım henüz

geçenlerde evlenecek bir arkadaşımıza tv almak maksadı ile biraz mağaza gezdik ve

lg 43uf7787 modeli aldık. henüz çalıştırıp denemedi sonuçda düşünde olmayınca kurulmadı eve

ama tv yi demo ekran ve video larda izledik.

kendi boyutları içindeki birçok tv den daha net ve canlı renklere sahip idi. pixel lerde gölge veya renk geçişlerini yakından bakmak ile de inceledim

şimdi tabi insan yanındaki daha büyük tv ler ile kıyas ederken çok net herşey. uzaktan toplu bakışda da renklerin netliği ile dikkat çekiyor

tv almaya gittiğinizde hangi model veya boyut olursa olsun dikkat etmenizi gereken.. orda yayınlanan görüntüler bir dağıtıcıdan geliyor. ve dağıtıcıya takılan kablo boyu ve kalitesi ister istemez renk kalite farkı oluşturur. ve tüm tv lerde renk ayarı da default da durur

insanımız ne almak istediği ile satın almaz.. üretim yılı - markası - ali de fatmada varmı - ali mi hasan mı önerdiği veya hiç kullanmayacağı özelliklere sahip ise bütçesi de uygun ise alım yapıyor

kısacasi .. dik yarıştırmak için alıyor

tv satıcıları artık 3d tv lerin çok satış olmadığı yönünde bir bilgi paylaştı. çünki yeterli 3d film veya yayın olmaması en büyük faktör

onun yerine tv çöznürlüğü ki 4k buna etken - smart özelliği vs de ağırlık verilmiş. tabiki pixel hassasiyeti de ön planda

smart özelliği netden film - dizi - clip seyretmek isteyenler ve interneti müsait olan için önemli faktör

test etmeniz gereken konulardan biri de özellikle uydu geçişlerindeki serilik.

artık birçok tv de dahili receiver bulunduğu için kanal geçişleri ister istemez yavaş olabilir. onlara dikkat etmenizde fayda var. asalak tv seyircisi için çok önemli sorundur bu. görüntü kalitesinden de fazla önemlidir.

başka bir konu da tv ye olan seyir mesafeniz. birçok model 3 metre mesafe isterken bazıları için 2metreye kadar inerken bazılarında min seyir mesafesi 5metre net görüş için olabilir

bunları bazı satıcılar soruyor ama birçoğu tabiki alacağı pirim için çalışır. depo ürünlerini de bitirmek isteyenlere de dikkat etmek lazım

hayırlı olsun

yorumunuz için teşekkür ederim dediklerinizi dikkate alacağım

Edited by eryas35

O zaman bu LG televizyon güzel bir seçenek sizin için fiyatıda çok iyi özelliklerine bakarsak eğer Full HD uydu alıcılı,  4K çözünürlük, 900 hz tarama, ben  beğendim 

http://www.vatanbilgisayar.com/lg-40ub800v-40102-cm-uhd-smart-led-tv-cmr-900-hz-dahili-uydu.html

Edited by Mert0123

@Mert0123

900hz lik ayın ve görüntü nerde var ?

veya hz yüksekliği neyi sağlıyor ?

mevcut yayınlar 50-60hz iken 900hz i hanti tip lcd veya tv lerde nasıl faydalı olduğunun açıklaması nedir ?

3d tv lerde deneme yapmadım ama plastik kask ve monitörde kısa süre baktım

şimdi..

kask ı ilk kullanımda göz yaşarması yanı sıra baş ağrısı ve ani yorgunluk olması gayet normal

insan normal hayatda 3d boyut dan daha yüksek görüntüye bakıyor ama bu sürekli ve renkler zorlu renkler değil. ama çevre renklerinizi sinemalardaki renk tonlamalarına çeviridiğiniz de aynı şeyi normal hayatda da yaşarsınız

yani 3d ile tv de film seyrederken göz yaşarması baş ağrısı ve aşırı yorgunluk normal

sonrasında normal hayata geçtiğinizde göz alışması uzun sürüyor

yaklaşık 30 yıldır gözlük kullanan biri olarak bu farkı sürekli yaşayan biriyim

ama buna etkenlerden bir tanesi kullandığınız gözlük tipi.. aktif pasif diye ayırabiliriz gözlükleri. yani 3d görütüntüyü bir elektriksel etki ile şekillendiren aktif gözlükler ve görüntüyü mercek ve renk tonlaması ile sağlayan pasif gözlük tipi var

ve dolayısı ile de bunların kalitesi ve yoğunluğu buna çok etken

piayasada 3 liradan 300 liraya kadar pasif gözlük varken halkımız tabiki kaç liralığı tercih ediyor hemde 3.000 lira ödediği 3d tv için ?

aynı şekilde 25 USD den ... giden aktif gözlük tipleri var ama sonuçda bir elektriksek işlem olduğu için görüntü kalitesi ile bu yorgunluk değişir. elektronik devrenin kalitesini konu içine katmıyorum bile

pasif gözlük tipini tercih eden biri olarak eğer film seyretme zevkiniz varsa 3d tv buna uygun. heleki 4k ekrana sahip ise.

bu arada seyredeceğiniz filmin de çözünürlüğünü düşünün. en yüksek görüntü kalitesinde en düşüş 3d çözünürlüğü de pek mantıklı olmaz

ayrıca filmden başka 3d birşey de pek izleyemiyorsunuz. bazı oyunlar hariç

tv nizin çözünürlüğünü yüksek kalite seçip sonrasında notebook dan görüntü transferi ile 3d özelliği olmayan bir tv de pasif gözlükler ile 3d film seyredebileceğinizi düşünüyorum. ki bunu lcd monitörde denedim mavi kırmızı camlı gözlük ile.

gözlük bedeli 5 lira  :)

player olarak kmplayer ı tercih ettim. deneme maksadlı idi ve net de baya bir renk ayarları ile ilgli açıklama var. gözlük tipine göre de

tercihen polarizesi yüksek camlı gözlük olabilir

gözlük kullanan biri olarak clips li polarize cam arıyorum

bulan bilen varsa haber versin. aliexpress den sipariş vermek zorundayım :) ama kalitesinden şüpheliyim

Edited by tosunpasa