Jump to content

Windows 10 Açılış (Siyah Ekran)

Meilion
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar biraz da gecikmeli olsa dün Windows10'a geçtim fakat bir sorunum var. Laptop açılırken 20sn kadar bir siyah ekran görünüyor sonra açılıyor bilgisayar. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Ekran kartını Display Driver Uninstall ile kaldırıp tekrar yüklettim ama değişmedi aynı hala. Başka çözüm yolları nelerdir?

Ati x1550 ekran kartıyla aynısını yapıyordu. PC açıldığında da Görüntü Bağdaştırıcılarına baktığımda Microsoft Temel bağdaştırıcı yazıyordu. Aynı şey olabilir mi bir bak.

Edited by ersur

Eğer ki win7 den geçiş yaptı isen bu konuda bios ayarlarında bir değişiklik yapılmasına dair bir makale okudum. Biosa girdikten sonra "boot mode select" "boot mode" seçeneğini bularak "Legacy/UEFI" seçeneğini UEFI olacak şekilde değiştirir iseniz bilgisayar açılış hızınız artacaktır. Umarım işinize yarar bir bilgi olur.

Açılmadığı durumda biosa girip eski seçeneğe geri döner. Destekli olup olmadığını da teknik bilgisi yok ise denemeden bilemez değil mi? Makina açılmaz gibi korku dağlarına sürmeyin insanları. Basit bir deneme yanılma yöntemi ve makinaya herhangi bir zarar verme ihtimali bile yokken...

bunu öğrenmek için sonuçta biosa girecek değil mi? Ve görecek orada. Yardım arayan çaresiz insanlara "makina açılmaz" gibi mesnetsiz ve dayanaksız cümleler sarfetmeyin. Kesmeyin insanların önünü. Bırakın denesinler görsünler...

kardeşim..uefi destek olan bi anakarta legacy seçeneginde format bile atamazsın..uefiye dönmen gerekir. ve birazda ayar lazımdır..mesnetsiz olan şey senin

konuyu çok uzatmandır..kaba tabirle sölediysem adam yorulmasın diyedir..araştırmak tabikide gereklidir.ama bırakta adam ugraşacaksada kısa yoldan dinleyecekse

de kendisindedir söz.

Sonra da yurdumuzda niye bilim adamı yetişmiyor? İşte bu zihniyetten.

Çocuk balon deneyi yaparken suyunu alan babaanneden farkımız yok. Tamam @erdal4444 senin eşeğin erkek olsun. Hadi buyur sen devam et...

lenovo v570c 

4 gb ram 

2.50 ghz i5 işlemci

nvidia ve intel ekran kartı 

bende normalde windows 7 idi sonra win 8.1 yaptım sonra ona güncelledim.

final olarakda win 10 dvd si ile temiz kurulum yaptım

biosda ki o ayarlara nasıl giriliyor

eefi uefi

Arkadaşlar herhangi bir şey yapmadım ama sorunum çözüldü :) Bu arada windows 10 için driver güncelleyebileceğim bir program söyler misiniz?

gerek yok  bilgisayarıma gel sağa tıkla  yönet de sonra aygıt yöneticisi ne tıkla ordan güncellemek isteiğini aygıtı seç sürücüyü güncelleştirde o kadar. daha temiz olur bence