Jump to content

Web Object Chrome Yada Firefox Kullanabilirmiyiz ?

tetradox_44
 Share

Recommended Posts

• 1 ay sonra...

Crhome ve firefox ve birçok web browser bu çekirdeği kullanır ve ağ yapısı sadecene exproler de vardır diğerleride int exproler e bağımlıdır.!!!

Ve bunada desteksiz sallamak denir !!!

Chrome , FireFox ,Opera internet explorer dan sadece Proxy ayarlarını alır , buda Windows ta sadece IE ile ayarlandığı için

belirttiğin tarayıcılar hernekadar kurulduğu sisteme özgü bazı değişiklikler göstersede yinede platformdan bağımsızdır (cross-platform)

senin mantığına göre Linux ve Mac te bu tarayıcıları kullanabilmek için Internet Explorer kurmamız gerekiyor

Alt ağ modem patent client bağlantısı exproler dir yoksa plugins olarak crome de yaparlardı firefox ta yaparlardı windows çekirdeği uluslar arası web taban çekirdeğine sahiptir harici bir alt client web bağlantısı kuracak web browser yok mac ve lunux ta windows c++ Patentini kullanıyor biraz araştır istersen sallama dicene..

Alt ağ windows maskesi alamadıkları için plugins otomatikman windows exproler kullaniyor javascript lerinin bazilarini acmiyo bile cekirdekten protokol izni istiyor

Plugins İexproler yapmışlarda.!

Neden diğerlerin çekirdeğini koyamamışlar.

Çünkü temelden exproler varsayım yönlendirme var patent ve parasal meselesi yani.

Arkadaşım konuşukça batıyorsun

Alt ağ modem patent client bağlantısı exproler dir yoksa plugins olarak crome de yaparlardı firefox ta yaparlardı windows çekirdeği uluslar arası web taban çekirdeğine sahiptir harici bir alt client web bağlantısı kuracak web browser yok mac ve lunux ta windows c++ Patentini kullanıyor biraz araştır istersen sallama dicene..

Alt ağ modem vs nin Trayıcılar ile ne alakası var sana şimdi Windows işletim sisteminin yapılarını antatırdım ama vaktim yok melesef

Windows Explorer ve Internet Explorer bir birinden farklı uygulamalardır ve bu uygulamalar Windows işletim sisteminden başka sistemde çalışmaz (tabiki emulator ler hariç,wine VS)

Bu arada C++ bir programlama dilidir bilgine :D  , windows işletim sistemine özgü bir şey değildir ve standart C++ linux,mac,android,symbian ve bir çok işletim sisteminde derlenip çalıştırılabilir , C++ nın şu anda patenti yok heleki windows a ait hiç değil ,C++  C dilinin bir üst versiyonudur (Object Oriented)

bence C ve C++ nın tarihçesine WikiPedia dan bir bak ,faydalı olur :good:

Bu arada Internet explorer windowsun geliştirdiği kendi web Engine ını kullanır

FireFox , Gecko Engine ını kullanır (Wiki Sayfası)

Chrome ve Safari de WebKit Engine ını kullanır (Wiki Sayfası)

Alt ağ windows maskesi alamadıkları için plugins otomatikman windows exproler kullaniyor javascript lerinin bazilarini acmiyo bile cekirdekten protokol izni istiyor

Plugins İexproler yapmışlarda.!

Neden diğerlerin çekirdeğini koyamamışlar.

Çünkü temelden exproler varsayım yönlendirme var patent ve parasal meselesi yani.

Öncelikle belirteyim , ben o sıkça bahsettiğin IExplorer pluginini yapan kişinin ta kendisiyim  :good:

Artık şu ağ maskesini falan bir kenara bırak istersen , IExplorer plugini Internet Explorer ın ActiveX nesnesini kullanır

ve senin dediğin gibi ağ maskesi falan yüzünden değil , direkt internet explorer ı kullanmak üzere programlandığı için

diğer browser lar ı başka bir uygulamada host edebilmek için aynı Internet explorer gibi ActiveX yada API arayüzü gerekir

malesef bu tarayıcılar bu tür bir arayüz sağlamadıkları için host etmek pek mümkün değil

Google Internet Explorer için, Chrome Frame diye bir eklenti geliştirdi , ama bu Browser Extension olduğu için , Host edilmesi mümkün değil ,Google daha sonra bu projeyi iptal etti zaten

FireFox aslından Mozilla dan gelir ve adı baştan Mozilla idi daha sonra FireFox oldu , Çok eskiden bir şahıs Mozilla tarayıcı için bir ActiveX geliştirdi bu tabiki IExplorer gibi bir plugin yapılıp kullanılabilirdi ,ama o projede çok eski olduğu için kullanmak pek mantıklı değil , IE6 dan daha düşük bir seviyede

bu arada arkadaşım senden iyi bir komplo teorisyeni olur

java script lerin bazilarini çalıştırmıyor olması, çekirdekten protokol izni alamaması VS alakası yok

bunun sebebi Internet Explorer ActiveX kontrolü host edildiğinde Emulation Mode unda çalışır , Ve buda tarayıcıyı IE7 modunda çalışmasına neden olur

bu sebeple HTML5 ve yeni olan bütün JS,HTML nevarsa hataya sebep olur , bütün bu yenilikler IE7 den sonra oldu

bunu değiştirmenin yolu ise Host uygulamsının adını Registry de bir bölüme eklemektir

kısaca senin sisteminde isterse IE8, IE9,IE10,IE11 olsun farketmez Host edilen tarayıcı hep IE7 modunda çalışır

Windows işletim sisteminde 4 farklı internet bağlantı özelliği vardır

birincisi standart C kitaplığı ile gelen posix uyumlu socks tur ,bu linux ve mac tede mevcuttur (cross-platform) uygulamalar bunu kullanır genelde

ikincisi winsocks tur buda Microsoftun kendi geliştirdiği bir özel versiyondur

üçüncüsü WinInet tir buda Windows a has bir sistemdir

birde WinHttp var buda adından anlaşılacağı gibi HTTP için kullanılır

bir mail gönderdiğinde ,FTP ye bağlanıp bir dosya gönderip aldığında hep winsocks yada socks kullanırsın

sana alt ağ maskesini falanda anlatırdım ama sen zaten biliyorsundur,  malum herşeyi ona bağlıyorsun

Bu arada bişi sorcam skaywork yada skaynet nedir .
Ve ne için yapılmıştır yada duydunmu ..

:ball:

serkan abi, seni forumda görmek güzel gerçekten çok sevindim , sayende foruma profesyönel bir destek , ilaç gibi olmuşsun adeta , konu ile alakasız oldu kusura bakmayın , bu aralar pek foruma giremediğim için burdan bir hoşgeldin demek istedim , kintaro abimizin'de dediği gibi sen hepimizin üstadısın , adamın dediklerine kulak verin arkadaşlar serkan abi'den aldığımız her cevap bir hazine'dir , iyi forumlar

bu arada alpinas yazmayayım diyorum ama içimde kalır kanser eder beni sonra , ya dostum sen neler saçmalıyorsun ? ams bölümünde'ki iletilerine baktım'da gerçekten şaka mı yapıyorsun ?

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Edited by milano88

Evet xserkan hocam guzel yazmışsınız elinize sağlık bilmediğimiz birçok şeyler var kusra bakmayın öğrencez işte sayenizde.

Fakat şu İexproler pilaginslerde java hatası veriyo izin falan istiyor bazi projelerimizde buna sıkça rasliyorum bunu nasıl duzeltiriz html olarak dizin dosyalari yapiyorum bu seferde javalarda hata veriyor.

Milano88 yeğen ben 40 yaşini devirmiş bir insanim
Ve saçmalamiyorum ams bolumlerini iyi bak ucretli destek ariyorum yoksa ams bilgin zayifmi..
Ams bilgisi bildigim kadariyla
Kinto ve pairs profosyoneldir

Birakta saçmalama kararini onlar versin yeğen..

Biz ustayiz demiyoruz ustalara yapin diyoruz bilgin yoksa yorum yapma bence.!!

Bircok gsm yazilimlarinda imzam vardir
Alpina yada alpinas görürsen işte o benim..
;-)

Evet xserkan hocam guzel yazmışsınız elinize sağlık bilmediğimiz birçok şeyler var kusra bakmayın öğrencez işte sayenizde.

Fakat şu İexproler pilaginslerde java hatası veriyo izin falan istiyor bazi projelerimizde buna sıkça rasliyorum bunu nasıl duzeltiriz html olarak dizin dosyalari yapiyorum bu seferde javalarda hata veriyor.

Bu soruna başka bir forumda geçmiş bir tarihte örnek ile cevap vermiştim , aşağıdaki linkten bakıp uygulayabilirsin

http://www.indigorose.com/forums/threads/33768-Get-HTML-code-from-web-object?p=187668#post187668

Ama verdiğim örnekte IE9 a ayarlanıyor dikkat edersen girilen değer 9000, sen daha yüksek bir sürüm seçersin

Aşahıdaki linkte IE nin versiyon değerleri yazıyor sen hangisine istersen onu ayarla

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ee330730%28v=vs.85%29.aspx

Ve saçmalamiyorum ams bolumlerini iyi bak ucretli destek ariyorum yoksa ams bilgin zayifmi..
Ams bilgisi bildigim kadariyla
Kinto ve pairs profosyoneldir

Birakta saçmalama kararini onlar versin yeğen..

Bircok gsm yazilimlarinda imzam vardir
Alpina yada alpinas görürsen işte o benim..
;-)

AMS yi iyi bilmek hiç kimseyi profesyonel yapmaz , AMS basit bir RAD tool dur

Eğer oluyorsada ben dünya üzerindeki en profesyonel AMS kullanıcısıyım :hi:

Keşke bunu önce sen uygulasaydın , ilk soruya cevabın sanki kırk yıllık uzman havasındaydı , benide cevap yazmaya iten şey oydu zaten

Akıl yaşta değil başta demiş atalarımız ,yaşça büyük olmak hiç kimyesi bir konuda uzman yapmaz

Ve herkesin uzman olduğu bir alan mutlaka vardır ,ve emin ol Milano88 in de çok iyi yaptığı bir şeyler var

hatta , ben Milano88 den daha önce bir kaç kere yardım istedim , gerçi çoğunu yapmadı ama neyse :ç: 

Kintaro ve Milano88 arkdaşlarada ayrıca teşekkür ederim

ilk soruyu soran arkadaşın sorusuda arada kaynadı ama cevabını zaten mesajların arasında vermiş olduk

AMS içinde mevcut Web Object yada IEXplorer plugini ile Internet Explorer dan başka bir browser kullanılamaz

IR forumunda birisi Chrome Frame miydi Chromium muydu tam hatırlamıyorum onun kaynak kodları ile bazı plugin denemleri yaptı ama

o projede başlangıç aşamalarından öteye gidemedi , projeyi yapan kişide zaten bir süre sonra Ulrich tarafından banlandı

Ve son olarak konuyu kapatalım artık isterseniz