Jump to content

Windows 8.1 Şifre

hulasa
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Açılışta yerel hesap yerine hotmailin Outlook Hesabı oluşturulmuş. Fakat nasıl yaptıklarını bilmiyorlar. Yerel hesabın şifresini geçmenin yolu malum fakat bu Hesabı nasıl geçebiliriz? Teşekkürler saygılar.

Taktuka...

Arkadaşlar Açılışta yerel hesap yerine hotmailin Outlook Hesabı oluşturulmuş. Fakat nasıl yaptıklarını bilmiyorlar. Yerel hesabın şifresini geçmenin yolu malum fakat bu Hesabı nasıl geçebiliriz? Teşekkürler saygılar.

Taktuka...

Ayarlar > Hesaplardan yerel hesap oluşturup mail hesabını kaldırabilirsiniz. 

http://img.prntscr.com/img?url=http://i.imgur.com/UnJwb3P.png

Edited by yasak_ask

Ilginiz için teşekkür ederim. Bu anlatımlar lokal hesap için geçerli değil mi? Güvenli mod ile de açsam komut satırına gelmek için yine şifre isteyecek

Taktuka...

Orada birçok yöntem anlatılmakta. Şifreyi sıfırlamak adına olan yöntemlerde var. O yüzden paylaştım. İsunshare Password genius ile olan son kısımdaki anlatımlar sizin işinize yarar.

Kabaca anlatmak gerekirse cd/dvd/usb üzerinden çalışan uygulama ile şifreler için işlemleri yapablirsiniz.

Ayrıca benim anlamadığım yanlışlıkla outlook hesabı oluşturmuş olunsa bile oluşturdukları şifreyi nasıl unutuyorlar/bilmiyorlar merak ediyorum. Sonucta bir mail adresi ve bir şifre. Bana garip geldi, mantık dışı. 

Edited by yasak_ask

Olay söyle birisi oturmuş bilgisayarın basına adres defteri ile ilgili bilgilerini yapayım düzenleyeyim Demiş işlem bittikten bir müddet sonra da kapatıp açınca yerel hesap yerine Outlook Hesabı açılmış ve şifre istemiş ne Kullanıcı ne de ayar yapan Kışı şifreyi bilmiyor ben yapmadım diyorlar olay bu. Mantığa Aykırı bir sey yok öyle adamlar tanıyorum ki telefonuna koydukları şifreyi bile unutuyorlar. Usb/cd üzerinden çalışan programlar lokal Hesabı çözüyorlar sadece

Taktuka...

Extra programlara ihtiyacınız yok. Windowsu kandırabilirsiniz.

PC yi Windows 8.1 kurulum medyası ile açın. Onarma gelişmiş seçeneklerde komut istemcisini açın.

1. Komut İstemcisi'ne notepad yazın ve Enter'a basın.
2. Bir Metin Belgesi açılacak. Dosya/Farklı Kaydet (Ctrl + S) yolunu izleyin.
3. Tüm Dosyalar'ı (All Files) seçtiğinizde sabit diskteki bütün verilere ulaşabileceksiniz.
4. C:\Windows\System32 yolunu izleyin ve önce Magnify'ı Magnify.old olarak yeniden adlandırın ardından cmd'yi Magnify olarak adlandırın. Bu sayede Windows'a "Büyüteç'i aç!" dediğinizde Komut İstemcisi'ni açacak.
5. Bütün pencereleri kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
6. Oturum açma ekranında sol alt köşede bulunan Erişim Kolaylığı ikonuna tıklayın ve açılan menüde Büyüteç'e tıklatın.
7. Büyüteç yerine -tamda bizim istediğimiz gibi- Komut İstemcisinin açıldığını göreceksiniz. Bu Komut İstemcisine net user administrator /active:yes komutunu girip Enter'a basın. İşlemin başarı ile sonuçlandığını söyleyen mesajı aldıktan sonra Komut İstemcisini kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
8. Artık oturum açma ekranında -benim deyimimle- Süper Yönetici Hesabı'nın da olduğunu göreceksiniz. Tıklayıp bu hesapta oturum açın.

Yukarıdaki anlatılanlar Nonspasaran'ın şifre kurtarma ya da PC yi açma yöntemi. Uygulayıp PC'yi gizli Administrator hesabıyla açabilirseniz. Masaüstündeki Bilgisayarıma sağ tıklayarak Yönet'e girin. Yerel Kullanıcılar ve Grupları açıp orda Kullanıcıları açın. Kullanıcıların içinde Hotmail e bağlanan kullanıcıyı göreceksiniz. O kullanıcıyı silin. Bundan sonra pc yi yeni oluşturduğunuz kullanıcı adıyla kullanabilirsiniz.

Denemelerimde Outlook hesabının şifresini kaldıramıyor veya değiştiremiyoruz. Ama hesabı yok edebiliyoruz.

cmd yi magnify yapmıştık onu cmd olarak değiştirmeyi unutmayın. magnfy ise magnify.old idi. onu da düzeltin.

Edited by ersur