Jump to content

Svchost.exe Sorunu?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

bir sürü şey , neden söylenmiş özellikle hızlı getirme himetini durdurunca svchostexe nin boşalacağını söylemişler. öyle yaptım olmadı. benim ki windows update hizmetini devre dışı yaptımmı anında 600 mb bellek kullanırken 20 mb lara düşüyor. yalnız nasıl olcak windows update kapalımı kalcak? normalde böyle olmazki.. niye windows update?

birde daha yeni format attım. winrar eset ss ve kamera driverinden başkada bir şey yüklemedim. 1 hafta öncesine kadar hiç böyle bir şeyle karşılaşmamıştım.bilgisayar aniden kapanınca araştırıp farkına vardım. ne olduysa oldu bir hafta önce. bariz bir şeyde yapmadım üstelik.

Edited by abdülhey

flood yapmak istemiyorum bunun nedeni kesinlikle windows update. hizmetlerden veya windows update uygulamasından devredışı etmeden normal olarak çözme yolunu bilen yokmu bunun? bilen yoksa artık hiç el değmemiş bir win7 sp1 indirip denicem. çünkü benide baydı konu.

Kardeşim, görev yöneticisinden performansa girip daha sonra oradan kaynak izleyiciy girer misin? Kaynak izleyiciye girdikten sonra cpuya tıklayıp işlemciyi kullanan uygulamalar olsun üstte onun ekran görüntüsünü atar mısın?

hepsini görmek mümkün değil  bir sürü şey var.

3035583 ve 2952664 nolu güncellemeleri gizleyip yüklemezsen sıkıntı olmayacağını düşünüyorum

bu güncellemelerin windows update ile ilgisi nedir?

birde şu var geçen teknosada baya üst düzey bir asusu karıştırdım fazla açık bir şey yoktu. svchost exe ye bakmadım gerçi ama onda da yüksek cpu ve bellek tüketimi vardı. sistem win8 di

e 4-5 gün önce yoktu bu sorun. format attım doğrudürüst program yüklemedim şimdi yine var. o zaman yazılımsal değilde başka bir sorunmu varki?

şimdi dicem güncel ama bu sorunu yaşamayan biri win7 ulitamte 32 64 sp1 msdn in sadece olduğu hızlı indirebileceğim bir link verirmi? de yine olursa sorun ne olacak?

3035583 ve 2952664 nolu güncellemeleri gizleyip yüklemezsen sıkıntı olmayacağını düşünüyorum

bu arada format atarken özellikle modemi kapattım ve win update kapalı ve ayrıca windows updateyle sorunun ilgisi olmasıyla hizmetlerden de win update yi devre dışı bıraktım. ama nasıl olmuşsa tek bir güncelleme yüklenmiş o da baktım güncelleştirmelerin yüklenmesinde sorun oluşmaması içinmiş. kb2533552 güncellemesi. ayrıca bu verdiğin güncelleştirmelerde zaten yüklü değil yüklü güncelleştirmelerde.

bir yanda yeni format atmışken ve doğrudürüst bir şey yüklememişken svchostexe sorununun yine olması. ama windows update yide hizmetlerden devre dışı yapınca kesin haolması diğer yanda 4-5 gün önce son güncellemeler falan varken sorunun olmaması.

yani bir yanda kesin yazılımla ilgili bir neden çözüm var diğer yandanda yazılımsal olmayabileceğide akla geliyor durumu düşününce. gelde kafayı yeme :)

virüse ihtimal vermemiştim arkadaşların söylemesine rağmen. flash belleği taradım son bir tane ramnit.f virüsü buldu. onbuka nında nisan 2014 win7 ult sp1 32 bit sistemini kurdum. güncelleme yapamadım virüs programı kurulu değildi ama defender ile tüm sistemi taradım sorun yok dedi. fakat ondan sonra sistem xp de hızlandı svchost exe sorunuda windows update açık olmasına rağmen bu sefer olmadı.onbuka bu arada gerçekten güzel sistem yapıyor teşekkürler kendisine bu vesile ile. ama başka sitelerdeki taklitlerinden sakının!