Jump to content

Intel Q6600 İşlemci Nasıl?

anilguleryuz
 Share

Recommended Posts

İşlemcinin 2. el fiyatlarına bakıyorum, 120 TL arası geziyor. Şuan için yeni bir pc toplamaya bütçem yok, ve sizlerde biliyorsunuz ki dolar uçmuş durumda. Her neyse konuya devam edelim benim kullandığım anakart 775 pin destekliyor ve Core 2 Duo E4600 işlemciyle kullanıyorum, bu işlemciyle neredeyse tüm oyunları oynamaktayım. Kasma donma sorunu hiç yaşamadım. Tabii aynı zamanda da R7 265 ekran kartım var, her neyse beni bir süre daha idare etsin maksadıyla, bu işlemciyi almayı düşünüyorum. Q6600 kullanan var mı aramızda? Yada daha önce kullanmış olan? Oyun performansı açısından iyi bir işlemci mi? Başka forumlara da baktım, çoğu kişi olumlu yanıt vermiş. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sistemimde şöyle;

Gigabyte GA-G31M ES2L Anakart

Intel Core 2 Duo E4600 2.4 GHZ İşlemci

3 GB DDR2 667 MHZ RAM (4 GB DDR2 800 MHZ yapmayı düşünüyorum)

Asus R7 265 2 GB Ekran Kartı

120 GB Corsair SSD

1 TB WD SATA 3 HDD

500 GB Samsung SATA 2 HDD

Creative Audigy Sound Blaster 7.1 Ses Kartı

ben masaüstü pc de kullanıyorum ama gram oyun merakım yoktur :) aynı anda bir çok programı kasmadan kullanıyorum arka planda çalışan tonla uygulama hariç tabi ram bende 8gb ram gigabyte ga-p43-es3g anakart artı ssd var arkadaşın dediği gibi OC ye elverişlidir ama gerek duymadım işinizi görür kanısındayım

ben masaüstü pc de kullanıyorum ama gram oyun merakım yoktur :) aynı anda bir çok programı kasmadan kullanıyorum arka planda çalışan tonla uygulama hariç tabi ram bende 8gb ram gigabyte ga-p43-es3g anakart artı ssd var arkadaşın dediği gibi OC ye elverişlidir ama gerek duymadım işinizi görür kanısındayım

Senin anakart iyiymiş ya 16 gb'a kadar ram desteği var. Benim sadece 4 gb'a kadar destekliyor.