Jump to content

Laptop Açılmama Problemi

porketles
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar laptop acilirken bios ekrani ekrani gelmiyor.Siyah ekran alt taraflardan baslayarak beyazlasmaya basliyor ve tamamen ekran beyaz cizgilerle doluyor sonra laptop kapanip kendi kendine aciliyor.Ayni laptoptan bir tane daha oldugun icin lcd ekranlarini degistirdim lcd ekran calisiyor.Laptoptaki tum kablolari soküp geri taktim.Ramlerde islemcide hdd de problem yok.Sizce neden boyle bir problem olmus olabilir?
Not:Telefondan yazdigim icin noktalama hatalarinin kusuruna bakmayin lutfen

Sorun Lcd Data Kablosundaymış.Sorununun kaynağını buldum.Yardımlarınız için çok teşekkürler

Edited by porketles

Ekran Kartı Arıza Yapmış Büyük İhtimal Benim Kanaatim  :)

Ekran karti onboard yani harici ekran karti yok.Onboard ekran karti bozulmussa degisimi olur mu?

Ekran Kartı Arıza Yapmış Büyük İhtimal Benim Kanaatim  :)

Onboard ekran karti var laptopta tamiri yapilabilir mi?

Arkadaşlar laptop acilirken bios ekrani ekrani gelmiyor.Siyah ekran alt taraflardan baslayarak beyazlasmaya basliyor ve tamamen ekran beyaz cizgilerle doluyor sonra laptop kapanip kendi kendine aciliyor.Ayni laptoptan bir tane daha oldugun icin lcd ekranlarini degistirdim lcd ekran calisiyor.Laptoptaki tum kablolari soküp geri taktim.Ramlerde islemcide hdd de problem yok.Sizce neden boyle bir problem olmus olabilir?
Not:Telefondan yazdigim icin noktalama hatalarinin kusuruna bakmayin lutfen

Bilgisayarını harici bir monitöre bağla. Aynı hataları görürsen ekran kartı arızalıdır. Ekran kartı BGA makineyle onarılabilir. Ancak oyun, çizim veya resim programları gibi ekran kartını yoran program kullanırsan kısa sürede arıza tekrarlar.