Jump to content

Gelir Testi İtiraz Hakkı-Yöntemi

kara-okyanus
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, bana gelir testi sonucu G2 çıkmış (en yükseğin bir atı sanırım) ve bu bana yüksek geldi. Bunu değiştirmek istiyorum, henüz borcumu bilmiyorum(2012 den bu yana borç olsa gerek); SGK'ya gitmeden önce burada bilen birilerine sorayım dedim. Dilekçe falan veriliyor diye biliyorum ama tam prosedürü bilmiyorum. Gelir testi sonucuna nasıl itiraz edebilirim?

anladığım kadarı ile bekarsın. Boş bir var ise Nüfus idaresinde Adresini orası göster bu şekilde tekrar gelir testi yaptır ailemle yaşamıyorum yalnızım diye filan ama çok zaman geçmiş ve bildiğim kadarı ile son günler bu yüzden yetişmeyebilir. En az 1 ay lazım bunun için.

Ben sabah gittim  sıra aldım kalabalıktı dostum borcun var ise git hemen sildir 30 eylüle kadar yani yarına kadar süren var. Gelir testin sonucu çıktı ise belirli bir prim karşılığında sağlıktan faydalanabilirsin. Testin sonucu çıktıktan sonra hemen sgk ya koşman lazım. Borcunuda sildir sisteme işlettir parayı yatır sağlıktanta faydalan.

Yanlız bu gününe işlemiyor çalıştığın sürece yani sigortalı olduğun zaman gün işler günün dolunca ve yaşlanınca emekli olursun bu sadece para karşılığında sağlıktan faydalanma.

Veya paran var ise ve borcun var ise borcunu taksitlendir ve ödemeye başla emeklilik zamanı gelince o ödediğini cevirirsin daha erken emekli olursun para var ise taksitlendirip ödemek mantıklı erken emekli olmanında bir avatantajı bu.

Edited by iRealisT

Tekrar gelir testi yaptığın yere (sosyal dayanışma Vakfı) git çıkan prim borcuna itiraz etmek istiyorum diye dilekçe veriyorsun onlar da yapıyorlar. İlk test gibi aynı işlemler uygulanıyor fatura vs veriyorsun yine. 25 yaşına geldiysen ikametgah ini boş eve taşıt ya da gelir ı olmayan öğrenci evine. Böylelikle en düşük çıkar

Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı senin adresine gelir gelir testini yapar sonucunu SGK ya bildirir ona göre aylık ücret verirsin. Hangi kısmı sorduğuna bağlı ama iş Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı nın elinde sana çıkacak miktar. Orda bi tanıdık bul gerisi kolay :)

hükümet çalışmayan bir gence...

babasının maaşını baz alıp...

bir sürü borç çıkarıyor...

bunların alayının........

1 kasımda alır benden 3./1'ni olmayan napacak canınımı alacklar nedir bu saçmalık böle vereceği yerde fakire sömürmeye dewam ediyorlar.

beyler bu gelir testini Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfındamı yaptırıyoruz yoksa başka yerdenmi .

Evet Sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakfında başvuruyorsun belirli bir süre sonra eve geliyorlar üzerindeki mal mülkü soruyorlar veya ailenin üstünde birşey varsa belge ile birlikte geliyorlar çıkartıyorlar yani üstünüzde ne varsa  gelirleri test ediyorlar sonra gidiyorlar bir süre sonra ise sonucu çıkıyor çıktıktan sonra sgk ya gidiyorsun bildiriyorsun gelir testimin sonucu çıktı diye. Onlar gereken işlemi yapıyor.

1 kasımda alır benden 3./1'ni olmayan napacak canınımı alacklar nedir bu saçmalık böle vereceği yerde fakire sömürmeye dewam ediyorlar.

Borcun var ise sgk ya gidip 1 dakikada sildirebilirsin yarın son gün gelir testide yaptırmayı unutmayın aksi halde hep borç çıkıcaktır maalesef çoğu kişinin bundan haberi yok.

Bende sinir küpü oluyorum ulan okuduğum halde bile BORÇ ÇIKIYOR 
Öğrenci belgesi ile sildiriyorum gene devlet imayesine geçiyorum ulan gizli gizli gene çıkartıyorlar

haberimiz bile olmuyor 

Edited by iRealisT

bugün öğleden sonra gittim sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakfına bi forum verdiler onu doldurdum hanende kaç birey yaşıyor sayısı haneye giren net aylık miktarı v.s hiç bir soru felan sormadılar aylık gelir tespiti yaptırmak mecburi dediler fakat bu uygulama s.d.y.vakfı çalışanları fazla iplemediler mecburi bi uygulamaymış bana bu kadar öenmli uygulama gibi gelmedi açıksası yaptırmasaynda olur gibi bi ortam vardı s.d.y.vakfında neyse formu doldurtuktan sonra gittim direk  verdim haftaya çarşamba sgk'ya git dediler bakalım ne olacak  :D 

Edited by Heri_19

gelir testi yaptır borçtan kurtul sildir gibi ifadeler doğru değil arkadaşlar ölede bölede bi borç çıkmış oluyor ve gelir testi ile sadece gelirinize göre düşük orta veya yüksek prim seçeneklerine göre yapılanma oluyor kısaca test olmaz ise en üst primden borçlenıyorsunuz test olursanız çıkan sonuca göre borçlanıyorsunuz diyelim bir senedir çalışmıyorsunuz test yok ise 300 küsür den her ay borç yazılıyor diyelim test oldunuz orta gelir çıktı bu sefer 150 küsür den her ay borç işleniyor yapılandırma ile borcu ödiyecem derseniz testten önceki 300 küsürden işleyen borcunuzu testten sonraki 150 küsürü baz alıp yapılandırıyorlar gelir testi ve yapılandırmada ki tek avantaj testten önce 300 den olagelen borcu testten sonrakine göre düşürmeleri ki onada yapılandırma yapıp ödeme tablosunu elinize alınca göreceksiniz ki ordan sildiklerini başka yerden bindirmişler pek le bi karda değilsiniz taksitlendirmeyide tavsiye etmem onuda ödeme planını elinize alınca göreceksiniz ki tam bi dolandırıcı işi şu ne yapıp ne edip hesapları denk getiren şişe dibi gözlüklü muhasebecilerin hesabı gibi

en iyisi vercen krtulcan her ay düzenli ödiycen onuda kontrol edicen işe girdin çıktın veya sürekli çalışıyon gine dikkat edicen her an sistem açık verip bunu bize yamayabilirler 

çok maduriyete sebep olan bi sistem elle tutulur yeri yok hep göz boyama yok devlet ödiycek yapılandırın silelim vs alayı yalan üç kağıt oyunu hep itiraz falanda hikaye seni aileden ayrı birey kabul edip borç çıkarıyo borcu ailenlenleymişin gibi toplam gelirden hesaplıyo ayrı oturdun falan olmuyo yasal mirasçısın baban evlatlıktan reddederse belki 

kendim için bi ara kafa patlattım arştırdım okudum falan filan aslında öle önemli bi borç yoktuda nedir ne değildi derken araştırıken baktım ki sırf üç kağıt nerdeyse bi çıkar yol yok emekliliğe faydası yok tarıma geçsen prim fazla isteğe bağlıya geçsen statün değişiyo bi ton ıvır zıvır iki ucu sivri deynek kafa yormaya değmez ya çalışçan kontrol etcen çalışmadın düzenli ödiycen sigortasız çalıştın bi yerde gösterip asgariden ödiycem desen dün haberde çıktı yakalandılar kısaca artık sistem açık vermez biz sağ oldukça 

bi türlü sosyal devlet olamadık trt payı atık su bedeli kayıp kaçak bedeli hep aynı işlem vatandaş yaşıyorsa kurum zarar etmiycek bi düzen işte 

Edited by ULUMANİTU