Jump to content

Sony Xperia Sp Virüs

theater5583
 Share

Recommended Posts

Telefonuma virüs bulaştı. Format atsam da yaramadı. Sürekli internetten bir şeyler indiriyor. Kötü şeyler indiriyor.Wifi veya mobil veriyi açtığımda birsürü reklam geliyor. Özellikle silinmeyen programlar yüklendi.APUS kendi kendini cihaz yöneticisi yapmış. Örneğin(cache cleaner.aliexpress.AvClup.Beauty.pinkGirls.smart touch.vb ) nasıl silinir? Şimdiden teşekkür ederim.

Edited by theater5583

olmuyor.denedim hard reset attım.rom yükledim fabrika ayarları vs hepsini denedim.Aklıma gelmiyor yapabileceğim başka birşey.Anca devre dışı bırakınca duruyor reklamlar.5-10 dk ya bir tek tek yine geliyor.

Böyle bir şey imkansız. Formatlama veya stock rom yükleme kesin çözümdür. 

Hafıza kartı varsa onuda formatlayın. Cihaz yöneticileri ayarla da güvenlik kısmında bulunur. Oraya girip yöneticilikten çıkartın sonra silinir uygulamalar .

Yüklediğiniz bir uygulama buna sebep oluyor olabilir, kendi farklı uygulamalar kuruyordur. 

Böyle bir şey imkansız. Formatlama veya stock rom yükleme kesin çözümdür. 

Hafıza kartı varsa onuda formatlayın. Cihaz yöneticileri ayarla da güvenlik kısmında bulunur. Oraya girip yöneticilikten çıkartın sonra silinir uygulamalar .

Yüklediğiniz bir uygulama buna sebep oluyor olabilir, kendi farklı uygulamalar kuruyordur. 

İyi ama yükledim olmadı recovery mode den sildim yine olmadı.cihaz yöneticilerinden tick işaretli değil yine kalmıyor.google play storeden uygulamanın sayfasına geliyorum kaldır demek için kaldır ve aç butonları çıkmıyor.Sizin bildiğiniz stock rom videosu varsa link atın birde ordaki  gibi yapayım.

• 1 ay sonra...

Aynı durum benim de basıma geldi. Yigen için alınan tablete virüs bulaştı aynısı büyük ihtimal. Ne yaparsan yap çözümü bulamadık. Hard reset demedim fakat tablet olduğu için uygun ROM bulamadım. Hard reset atar atmaz kendisini kuruyor. Cihaz yöneticisi yapıyor ve net varsa ne kadar sacmalik var hepsini kuruyor. Cihaz yöneticiliğinde aldığım zaman tabletin ekran kilitlenip açtığında kendisini yine yönetici yapmış oluyor. Bende çözüm bulamadım ne yazık ki

hafıza kartını cıkarıp pcye tak ve bıcımlendır

ardından telını fabrıka ayarları yerıne, kapalıyken format atmayı deneyin( home tusu ve ses kısma tusu)

bu sekılde 2 formatlama mumkun, hangısı size uyarsa onu yapın, bu işlemden sonra telafonunuzda sorun kalmaması gerekır