Jump to content

Güç Yönetimi Tamamen Bozulmuş Durumda?

juvanpix
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar çok önemli sorunum var.

laptop güç ayarları tamamen bozulmuş durumda. pcyi uzun süre kullanımda kapattığımda herşey kapanıyor ışıklar yanıyor.ayrıca p açıkken kapağı kapadığımda uykuya alıyor sonra açtığımda ışıklar yanıyor sistem kapalı kalıyor hala. yine uzun kullanımda tamamen kapatmak için yeniden başlat diyorum oşekilde tamamen kapanıyor.

aygıt yöneticisi sorun yok, hızlı başlat kapalı...

windows 10 yükledikten sonra sorun ortaya çıktı.

asus s551lb

"Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Güç Seçenekleri\Sistem Ayarları" yolundan istediğiniz ayarları yapabilirsiniz. Ayrıca "Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir" yazan butona basarak aşağıdaki "Hızlı başlatmayı aç(önerilen)" yazan tiki kaldırarak da sorununuzu çözebilirsiniz.

win 10'u yükseltme olarakmı yüklediniz?

Sıfır olarak kurdum hem de iki defa

"Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Güç Seçenekleri\Sistem Ayarları" yolundan istediğiniz ayarları yapabilirsiniz. Ayrıca "Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir" yazan butona basarak aşağıdaki "Hızlı başlatmayı aç(önerilen)" yazan tiki kaldırarak da sorununuzu çözebilirsiniz.

Dediklerinizi bir kaç defa denemiştim olmuyor maalesef

Sanırım sisteminizdeki bir veya birden fazla donanım işletim sisteminin ve/veya biosun emirlerine kulak asmıyor veya asamıyor. Bunun iki nedeni olabilir.

1. Donanım arızası

2. Donanımınızın işletim sistemine uygun olmayan sürücülere sahip olması.(Aygıt yöneticisi siiz yanıltabilir)

( Kayıt defterine sürücü bilgileri istenilen biçimde kaydedilememesi de ekelenebilir)

Bunun nedenini tam olarak anlamak için bilgisayarınızın tüm sürücülerini destekleyen bir işletim sistemi kurun. Win7 yi destekleyen bir sürücülere sahipseniz win7 yi kurup tüm sürücüleri yükleyin. Ve birkaç gün deneme yapın. Eğer sorunsuz çalışıyorsa sorun uyumsuz bir sürücü yazılımı var denilebilir. Eğer sürücülerinizi tam olarak destekleyen bir işletim sistemi kurup sürücü paketleini de yüklediğiniz halde yine benzer sorunlar yaşıyorsanız donanım arızası var denilebilir.

Tüm bunları denemeden önce bios ayarlarını varsayılan ayarlara getirin. Bu çözüm olmadıysa varsa bios güncellemesi onu yükleyin.( Bu işlem risklidir. Bilmiyorsanız hiç bulaşmayın)

• 4 hafta sonra ...