Jump to content

Yeni Nesil Toplama Pc

saltek
 Share

Recommended Posts

Selam arkdaslar yeni bir pc toplamak istiyorum yardimci olurdaniz sevinirim.Bana anakart ve ram lazim .

Anakart: 1150 mimarili bir anakart olursa sevinirim en iysi sizce hangisi.

Islemci:intel i7 4770 var 

ASROCK 

ASUS 

GIGABYTE 

MSI

gibi anakrtlardan hangisi daha iyse solerseniz svenirim birde psu olarak nsl birsey olmazio lazim  kasa faninda nelere dikkat etmemiz gerek herkese tesekkurler ilgilnenelerden.

NOT.Lutfen gercekden ilgilenen ve anlayanalr yazardsa sevinirim

Edited by saltek

Msi mevcutta kullanıyorum sıkıntı görmedim. Gigabyte 6 yıl kullandım tık demedi. Asus kullananlarında çoğu memnun. Asrock asusun alt firması.. Ama bana kalırsa asus 1 tık ötete.Anakart özelliğine gelince ne için kullanacaksın. Oyun içinse 1600 mhz/1866 ram destekli anakartlar rahatlıkla işini görür. Grafik tasarım video işleme işi yapacaksan 2133 mhz destekli anakart daha iyi olur. Psu için bileşenlerin hepsini yazman lazım ekran kartını özellikle. Kasa fanında Corsair,Noctua nın fanları şu an en iyileri. Fan alırkan Rpm değil CFM değerini göz önünde bulundur.

Ilginiz icin tsk edewrim asrock var bndede cok iyi calsiyordu ama suan kafayi yedi banada yedirdi.Ben de asla tavsiye etmem.Merak ettiyim hepsimi yoksa sadece bu serisimiydi diye.1150 socketli hangisini tavsiye ederdiniz oyun icin anakrtta asus veya gigabyte.

Ram da  CFM  degeri neye gore acaba anakrtin kendininde belirledigi bir deger varmi cevaplariniz icin tsk ederim

Psu da kasa faninda ve islemci faninda sessizlik olarak neye dikkat etmemiz gerek birde  birde hdd olarak alinirken ne olmasi lazim saglam olarak?

àklinizda varsa toplama bir pc olarak guzel bir pc de yaza bilirsiniz 

Bütçe nedir?

1.)

Anakart MSI H97 GAMING 3 Intel H97 Soket 1150 DDR3 1600Mhz HDMI&DVI&DP 

Ekran Kartı Asus GTX960 ROG STRIX

Bellek Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Beast KHX16C9T3K2/8X

Depolama WD 3.5″ 1TB Caviar Blue

SSD KINGSTON HyperX FURY 120GB

Kasa Cooler Master Pure RC-650L-KKN1

Güç Kaynağı Cooler Master RS-600 G 80PLUS 600W

Monitör AOC 21.5″ i2269Vw

2.)

Anakart MSI H97 PC Mate        

Ekran Kartı ASUS GTX960 ROG STRIX      

Bellek 8 GB HyperX Savage RED Kit – HX316C9SRK2/8

Depolama WD 3.5″ 1TB Caviar Blue

Kasa Cooler Master N400 NSE-400-KKA600-N 600W

Güç Kaynağı Kasaya dahil 600W

Monitör ASUS 21.5″ VS228NE

SSD KINGSTON HyperX FURY 120GB

Edited by dj sms

PSU İÇİN

http://www.vatanbilgisayar.com/frisby-cougar-80plus-bronze-700w-moduler-guc-kaynagi.html

biraz daha güçlü olsun diyosan bu markayı tek geçerim

http://www.vatanbilgisayar.com/frisby-cougar-80plus-bronze-1000w-moduler-guc-kaynagi.html

Not: Marka firsby değildir, Cougar'dır. Firsby markası adı altında vatan bilgisayarda satılıyor. Ben 700w lık kullanıyorum. çok memnunum. sessiz çalışıyor.

Ilginiz icin tsk edewrim asrock var bndede cok iyi calsiyordu ama suan kafayi yedi banada yedirdi.Ben de asla tavsiye etmem.Merak ettiyim hepsimi yoksa sadece bu serisimiydi diye.1150 socketli hangisini tavsiye ederdiniz oyun icin anakrtta asus veya gigabyte.

Ram da  CFM  degeri neye gore acaba anakrtin kendininde belirledigi bir deger varmi cevaplariniz icin tsk ederim

Psu da kasa faninda ve islemci faninda sessizlik olarak neye dikkat etmemiz gerek birde  birde hdd olarak alinirken ne olmasi lazim saglam olarak?

àklinizda varsa toplama bir pc olarak guzel bir pc de yaza bilirsiniz 

Arkadaşlar güzel sistem yazmışlar yukarda..Anakartın kendine belirlediği değer olmaz Cfm değerl ramda olmaz kasaya alacağın fanlarda olur.Cfm değeri fanın hava akımıdır.. Noctua ve corsair kasa içi fanları çok sessiz çalışıyor. Arkadaşların yazdığı psular güzel. Psu olarak Seasonic kaliteli. Silverstone/Corsair/Zalman da alabilirsin lakin seasonic tercihin olabilir para bakımından sıkıntı yoksa. Eğer alacağın psu da arıza yoksa ses duymazsın zaten. Şahsen ben eski bilgisayarım da raidmax vardı ses yoktu. Silverstone takılı şu an ses yok. Ama kullanıpda sesinden rahatsız olan arkadaşlar varsa belirtebilirler.