Jump to content

Diskten Veri Kurtarma...

osmansertbasar
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba bugün format atıyordum win8.1 uefi ancak şöyle bir sorun oldu önceki windows uefi destekli değildi.Usb yi fat32 olarak iso yu yükledim ancak format kısmına geçtiğimde c yi sildim bir anda d de gitti. Sonra C fat32 D de NTFS formatında olduğu için göstermediğini düşündüm. Sonra başka bir iso ile normal uefisiz kurulum yapmak istedim ancak keyinden dolayı hata verdi kurtarayım derken sistem geri yükleme ile geri yüklersem olur diye düşündüm ancak C silinmişti ve D disk veriler kaybolmasın diye dokunmadım ancak sistem geri yükleme yerine yanlışlıkla sistemi yenileyin seçeneğini seçtim ve bir süre sonra sistemi hemen kapattım.Bu sefer C diski uefisiz iso dosyası ile formatladım ancak sistem açıldığında D deki yedeklerim yoktu disk boş görünüyordu sadece bir tane recovery diye txt dosyası vardı.Lazesoft data recovery proğramı ile verilerin bir kısmını kurtarabilirim ancak istediğim şekilde olmuyor.Bu proğram videoları resimleri karışık olarak kurtatıyor.Ben Klasörleri düzenli olarak kullanıyorum mesela klasörün adı Proğram setupları ve içeriğinde ayrı klasörlerde proğram proğramlar var.Aynı şekilde kurtarabileceğim bir pro var mı?Yani D yi nasıl bıraktı isem aynı şekilde kurtaracak ve Klasör isimleri proğram ve video isimleri değiştirmeyen direkt olarak D yi taratabileceğim bir proğram...Verilerin %90 ından fazlasına zarar gelmediği düşüncesindeyim ve D diske hiçbirşey kurmuyorum...

• 2 hafta sonra ...

hocam uefi şeklindeki bir diski normal format attıysanız işiniz baya zor d disk bölümünü silmedim dediniz veri kurtarma ile 

r-studio - runtime getdataback - recuva - active file recovery programları ile bi kurtarmayı deneyin tabi veri kurtarmada kurtarmak istediğiniz diski 2. disk olarak başka bi pc ye bağlarsanız sonuca daha çabuk ulaşabilirsiniz bölümler silindi ise linux da testdisk diye bir uygulama var onunlada bi sonuca ulaşabilrisiniz bu saydığım programlar ile bi sonuca ulaşamıyorsanız profosyonel bi veri merkezin göndermeniz gerebilir. dediğim programlar tnctr mevcut aratrsanız bulabilirsiniz. linux testdiski bir araştırın derim.

Edited by dj_gkhn