Jump to content

Laptop Kapatma Sorunu?

juvanpix
 Share

Recommended Posts

laptobum uzun süre kullanımda yeniden başlat diyerek kapatıyorum yani böyle direkt kapanıyor, kapat dediğim zaman ekran kapanıyor fakat ışıklar açık kalıyor.

ancak kısa süre kullanımda bu sorunları yaşamıyorum.

sorun ne olabilir??

windows 10 yükledikten sonra meydana çıktı bu temiz kurulum yaptım.

asus s551lb

laptobum uzun süre kullanımda yeniden başlat diyerek kapatıyorum yani böyle direkt kapanıyor, kapat dediğim zaman ekran kapanıyor fakat ışıklar açık kalıyor.

ancak kısa süre kullanımda bu sorunları yaşamıyorum.

sorun ne olabilir??

windows 10 yükledikten sonra meydana çıktı bu temiz kurulum yaptım.

asus s551lb

merhaba bios 'daki hızlı bot etme özelliğinden olabilir mi acaba temiz kurulum yaparken devre dışı mı bıraktınız ?

aynı sorun bendede var, k555l kullanıyorum asus, window 10 temiz kurulum yaptım sonra tekrar formatladım ancak hala bende çözemedim bu sorunu 2 aydır bu şekilde malesef.

aynen dostum pc bozulacak nerdeyse ya da satacam artıkn ne yaptıysam olmadı

güncelll

Muhtemelen sürücü kaynaklı bir soruna benziyor.Güncel sistem sürücülerini kurun.Driverpack Solution u indirip (çevrimiçi olanı-internet bağlantısı gerektirir.) sürücü taraması yaptırıp güncel sürücülerini kurabilirsiniz.Ayrıca Windows 10 kullanmaya başladığınızdan beri bu sorun ortaya çıktıysa ve sürücü güncelleme de sonuç vermezse Windows 8.1 sürümlerinden ihtiyacınıza uygun olanı kullanın.Windows 10 yeni bir işletim sistemi olduğu için bu tarz sorunlar yaşanabiliyor.Ama dediğim gibi bu sorun Windows 8 de yaşanmadıysa, Windows 10 da ortaya çıktıysa kesinlikle sürücü problemidir.

aynı sorun asus x550 laptopdada win 10 temiz kurulum yaptıktan sonra oluştu,power tuşu ile kapatmaktan bıktım, win 8.1 kurdum üzerine win 10 güncelleme yaptım normal kapanıyor.

bunu başta bende yapmıştım fakat sistem aşırı hantallaşıyor öyle.

acaba tüm asus modellerde böyle mi?

yakında pc bozulacak ne bu..

herhangi bir kurulum yapmadım. kurulmuş olarak geliyor zaten aygıt yöneticisinde sorun gözükmüyordu.

Kullandığım pc lenovo marka ve sıfırdan Win10 kurduğumda çoğu driveri kendi bulup kuruyor aygıt yöneticisinde de her şey düzgün gibi görünüyor ama işaretlediğim intel sürücülerini kurmazsam pc düzgün çalışmıyor mesela bende o yüzden belki sizde de durum buna benzer olabilir diye söyleyeyim dedim :)

BDW2RV.png

Kullandığım pc lenovo marka ve sıfırdan Win10 kurduğumda çoğu driveri kendi bulup kuruyor aygıt yöneticisinde de her şey düzgün gibi görünüyor ama işaretlediğim intel sürücülerini kurmazsam pc düzgün çalışmıyor mesela bende o yüzden belki sizde de durum buna benzer olabilir diye söyleyeyim dedim :)

BDW2RV.png

teşekkürler. şuan ıntelın otamatik driver kurma programını indirdim yükledim fakat. grafik denetleyicisini yüklemedi.

bilgisayar sitesinden felan yükleyin yazıyordu.

ıntel hd graphics bu bilgisayar için doğrulanmamış. uyarısı çıkıyor.

Dahili grafik kartının modeli neyse siz kendiniz intel'in sitesinden indirip kurabilirsiniz. Bilgisayarın sitesinde paylaşılmış olan driverler güncel olmuyor genelde

modelini nerden öğrenebilirim

Dahili grafik kartının modeli neyse siz kendiniz intel'in sitesinden indirip kurabilirsiniz. Bilgisayarın sitesinde paylaşılmış olan driverler güncel olmuyor genelde

Intel(R) HD Graphics 4400 model bu kurdum yine aynı sorun çıkıyor.sanırım sorun bundan kaynaklanmakta.

Merhaba,

Bende Asus K56CB kullanıyorum. Windows 8.1 kullanıyorum. Formattan sonra driverları vs. kurdum. Daha sonra dediğiniz gibi bilgisayarı kapat dediğim zaman ekran kararıyor ama bilgisayar çalışmaya devam ediyordu. Biraz size garip gelebilir ama güncelleme mi yapıyor acaba diye düşünerek tekrar format attım yeniden denedim. Aynı şekilde kapanmadı. Tekrar format attım, driver vs. yükledikten sonra bu sefer kapatmadan tüm windows güncellemelerini yaptım. Ondan sonra bilgisayarım kapandı. Sizde bir deneyin isterseniz.

Edited by Abdullah 37

Merhaba,

Bende Asus K56CB kullanıyorum. Windows 8.1 kullanıyorum. Formattan sonra driverları vs. kurdum. Daha sonra dediğiniz gibi bilgisayarı kapat dediğim zaman ekran kararıyor ama bilgisayar çalışmaya devam ediyordu. Biraz size garip gelebilir ama güncelleme mi yapıyor acaba diye düşünerek tekrar format attım yeniden denedim. Aynı şekilde kapanmadı. Tekrar format attım, driver vs. yükledikten sonra bu sefer kapatmadan tüm windows güncellemelerini yaptım. Ondan sonra bilgisayarım kapandı. Sizde bir deneyin isterseniz.

Intel(R) HD Graphics 4400 siznkinde bu driveri kurabildiniz mi?

Ben samsung np350v5c kullanıyorum. Benim laptopumda orijinal win8 yüklü . Söylediğiniz aynı sorunu ben de yaşadım. Sağ alt köşeye gidip kapat diyorum. Windows kapanıyor ama powe ışığı falan bir türlü sönmüyordu. Laptopu ilk haline restore ettim yine düzelmedi. En son tüm ekran kartıyla ilgili driverları kaldırıp önce işlemci ile gelen intelin hd 4000 in driveri ni sonra da amd hd 7670m in driver ini kurdum. Daha sonra alt f4 ile kapatmayı denedim ve şansıma düzeldi. Siz de bir deneyin isterseniz. Yalnız driver sırası önemli. Önce işlemci ile gelen ekran kartı sonra harici ekran kartını kurun.