Jump to content

Yumi 7 Zip Hatası

sertokus
 Share

Recommended Posts

• 2 hafta sonra ...

Flash diski fat32 olarak formatladıysanız,bu hatayı verir.Flash diski NTFS olarak formatlayın.Ondan sonra Yumi'yi çalıştırın.

Fat32 4Gb dan fazlasını desteklemediği için bu hatayı verir genelde.

Evet Flash diskimin Fat32 olduğu doğru. Bunu bir deneyeceğim. Cevabınız için teşekkür ederim. 

Evet Flash diskimin Fat32 olduğu doğru. Bunu bir deneyeceğim. Cevabınız için teşekkür ederim. 

Flash diskimi NTFS olarak biçimlendirdim . Sonuç başarılı. 4370 kusur boyutundaki bir dosya sıkıntı vermeden oluştu.

Fakat dosyayı açmaya çalıştığımda yumi ekranına ulaşamadım.

Flash diskimi NTFS olarak tekrar biçimlendirdim. Daha önce %100 çalıştıığına emin olduğum bir iso dosyasını oluşturdum.

Ancak yine de yumi ekranını göremedim.

SYSLİNUX created ......gibi bir ekran çıkıyor. ve CHANGE YOUR DİSK (diskini değiştir) gibi bir uyarı geliyor.

Bu yumi yi NTFS FORMATINDA kullanan var mı?

Arkadaşlar yumi yi FAT32 formatlı flash diskimle 4-5 aydır aktif olarak kullanmaktaydım. Ama küçük iso dosyalarıyla tabiki

Derken birgün yumi ile win8 dir win7 dir format atayım dedim. 4277 mb a gelince 7 zip hatası veriyor.

Sağolsun forumdan arkadaşın biri diski NTFS olarak biçimlendirmemi söyledi. Böylece bu hata düzeldi. Artık 4 GB ı aşsa bile 7 zip çıkartıyor

Ama bu seferde Boot açılış ekranında yumi hiç gelmiyor. SYSLinux .............Change Disk gibi bir hata veriyor.

Forumda bazı arkadaşlar NTFS ile kullandıklarını yazmışlar. Zaten sitesinde de FAT16/FAT32/NTFS support yazıyor.

http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

Yumi yi NTFS ile nasıl kulllanırım????

Yardımlarınız için teşekkürler!!!

Arkadaşlar yumi yi FAT32 formatlı flash diskimle 4-5 aydır aktif olarak kullanmaktaydım. Ama küçük iso dosyalarıyla tabiki

Derken birgün yumi ile win8 dir win7 dir format atayım dedim. 4277 mb a gelince 7 zip hatası veriyor.

Sağolsun forumdan arkadaşın biri diski NTFS olarak biçimlendirmemi söyledi. Böylece bu hata düzeldi. Artık 4 GB ı aşsa bile 7 zip çıkartıyor

Ama bu seferde Boot açılış ekranında yumi hiç gelmiyor. SYSLinux .............Change Disk gibi bir hata veriyor.

Forumda bazı arkadaşlar NTFS ile kullandıklarını yazmışlar. Zaten sitesinde de FAT16/FAT32/NTFS support yazıyor.

http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

Yumi yi NTFS ile nasıl kulllanırım????

Yardımlarınız için teşekkürler!!!

Selam

İlk yazdırma işlemini normal olarak ISO dosyasından yazdırmanız gerekiyor. Seçenek olararak Windows Vista/7/8 Installer olarak seçmelisiniz.

Bundan sonraki farklı Windows kurulumları için artık 7-Zip ile flash belleğe çıkartarak kurulum yapabilirsiniz.

Size tavsiyem Rufus veya WinSetupFromUSB araçlarıdır.

Kolay gelsin..

Yumi de çalışan programların çoğu fat32 de çalışıyor (hirens boot cd deki programlar mesela) . NTFS ve yumi birlikte pek kafam almadı. Çalıştırabilen varsa ben de merak ediyorum

edit:Konu bir de gereksiz ve alakasız mesajlardan temizlense iyi olur

edit2: acronis te sanırım çalışmaz ntfs de (denemedim)

Edited by efes34

yumi programı sayesinde birçok yazılımı ntfs formatlı flasbellekte calıştırdım. 32gb flash bellekte kullandığım programlar  win7, linux mint live, knopix live, ubuntu live, hirenboot cd, win7 64 live ve win8.1 live , boot menüsünde istege göre secip acıyorsun ama hiren bootun içindeki dos programları calışmıyor ntfs den dolayı :( 

yumi programı sayesinde birçok yazılımı ntfs formatlı flasbellekte calıştırdım. 32gb flash bellekte kullandığım programlar  win7, linux mint live, knopix live, ubuntu live, hirenboot cd, win7 64 live ve win8.1 live , boot menüsünde istege göre secip acıyorsun ama hiren bootun içindeki dos programları calışmıyor ntfs den dolayı :(

Normalde 4 gb tan düşük olan win7 , acronis, drweb live, EasyRE tarzı programları ise Fat32 iken çalıştırıyordum. Ama NTFS  dosya sisteminde biçimlendirdiğimde KINGSTON marka flash belleğimde hiç biri açılmadı. Bunun sebebini araştırıyorum şu an. Yumi içine attığım hiçbir isoyu çalıştırmıyor. Daha doğrusu yumi menüsü gelmiyor.

[quote name="efes34" post="1617666" timestamp="1454338414"]

Yumi de çalışan programların çoğu fat32 de çalışıyor (hirens boot cd deki programlar mesela) . NTFS ve yumi birlikte pek kafam almadı. Çalıştırabilen varsa ben de merak ediyorum

Konu bir de gereksiz ve alakasız mesajlardan temizlense iyi olur[/quote]
fat32 4 gb tan büyük dosyaları görmüyor. Zaten yumi kullanmaktaki amacım 4 gb tan büyük dosyalar. Mesala Win8.1 aio gibi. Bu durumda NTFS dönmek zorundayım. Ama NTFS dosya sisteminde hiç çalışmıyor. Siz 4 gb tan büyük dosyaları fAT32 ile nasıl çalıştırıyorsunuz?

[quote name="Bay_KG" post="1617557" timestamp="1454325481"]

Selam
İlk yazdırma işlemini normal olarak [b]ISO dosyasından[/b] yazdırmanız gerekiyor. Seçenek olararak [b]Windows Vista/7/8 Installer[/b] olarak seçmelisiniz.
Bundan sonraki farklı Windows kurulumları için artık [b]7-Zip[/b] ile flash belleğe çıkartarak kurulum yapabilirsiniz.

Size tavsiyem [b]Rufus[/b] veya [b]WinSetupFromUSB[/b] araçlarıdır.
Kolay gelsin..[/quote]
Özür dilerim ama cevabınızı tam anlayamadım. İlk paragrafta anlattıklarınız ntfs mi yoksa fat 32 için mi geçerli. Ben şöyle anladım. fat32 kullanın Normal 7 zip programı ile 4 gb tan büyük dosyaları kendiniz flash belleğe gösterin gibi bişey anladım.

Her programın türlü türlü huyu var. Yumi bence bu konuda çok iyiye benziyor. Diğerleri içinde en çok bu fonksiyonlu ve kullanımı kolay geldi gözüme. Önce araştırmam lazım. Yapamazsam mecbur diğer programlara döneceğiz artık.

@sertokus: 4 gb dan yüksek dosyaları fat32 yumide çalıştıramazsınız

yumi zaten fat32 temelinde yapılmış bir program

edit: amacınız iso yazdırmaksa rufus kullanın. ama acronis, hiren boot cd , windows iso hepsini bir arada kullanmak istiyorsanız yumi (esd olmayan isolar)

Edited by efes34

@sertokus: 4 gb dan yüksek dosyaları fat32 yumide çalıştıramazsınız

yumi zaten fat32 temelinde yapılmış bir program

edit: amacınız iso yazdırmaksa rufus kullanın. ama acronis, hiren boot cd , windows iso hepsini bir arada kullanmak istiyorsanız yumi (esd olmayan isolar)

Amacım hepsini bir arada kullanmak. Yoksa rufus ve benzeri programları kullanabiliyorum elbette. Normalde yumi sitesinde ntfs desteklediği yazıyor. Yani ntfs ile kullananlar var. Öğrendiğim kadarıyla hiren boot ta sıkıntı çıkarıyormuş ntfs de iken. 

Yumı programı ile ISO yazdırmak

Sürekli kullanıyorum hiç bir problemde yaşamadım

USB Flaş bellegini windowsun kendi içindeki programı ile NTFS olarak biçimlendir

1-Program portable oldugu için masa üstünde bir klasör içinde çalıştırıyoruz

2-Ekranda Agree tuşuna basıyoruz

3-Step 1 penceresinden Flaş bellegimizi seçiyoruz

4-Step 2 penceresinden en alt kısımda Try Unlisted ISO (GRUB) seçiyoruz

5-Step 3 penceresinden ISO dosyamızı seçiyoruz

6-Create tuşuna basıyoruz

7-Karşına çıkan ekranda Evete basıyoruz

8-ISO dosyamız yazılmaya başlar açılan küçük pencerede yeşil renkte takip edebilirsin

9-Yazdırma işi bittiginde Next tuşuna basıyoruz (başka yazdırılacak Iso varmı diye soruyor)

10-Hayır tuşuna basıp Finish tuşuna basarak işlemi bitiriyoruz

NTFS de Çıkan hatayı yazıyorum aynen.

SYSLINUX 6.03 EDD 2014-10-06 Copyright (c) 1994-2014 Peter Anvis

Failed to load Idlinux.c32

Boot Failed: please change disk and press  a key to continue

bir tuşa bastığımda flash ışığı sürekli yanıyor. Sanırım sonsuz döngüye giriyor. 5 dk. bekledim açmadı zaten yumi menüsünü.

Yumı programı ile ISO yazdırmak

Sürekli kullanıyorum hiç bir problemde yaşamadım

USB Flaş bellegini windowsun kendi içindeki programı ile NTFS olarak biçimlendir

1-Program portable oldugu için masa üstünde bir klasör içinde çalıştırıyoruz

2-Ekranda Agree tuşuna basıyoruz

3-Step 1 penceresinden Flaş bellegimizi seçiyoruz

4-Step 2 penceresinden en alt kısımda Try Unlisted ISO (GRUB) seçiyoruz

5-Step 3 penceresinden ISO dosyamızı seçiyoruz

6-Create tuşuna basıyoruz

7-Karşına çıkan ekranda Evete basıyoruz

8-ISO dosyamız yazılmaya başlar açılan küçük pencerede yeşil renkte takip edebilirsin

9-Yazdırma işi bittiginde Next tuşuna basıyoruz (başka yazdırılacak Iso varmı diye soruyor)

10-Hayır tuşuna basıp Finish tuşuna basarak işlemi bitiriyoruz

Tamam aynısı. fat32 de sorun yok zaten. sıkıntı ntfs de.

Acaba FAT32 de iken 4 gb tan yüksek olan uygulamaları kendimiz 7 zip programıyla bilgisayara çıkartsak. daha sonra bunu flash belleğe kopyalasak olur mu. Böyle bir tecrübe edinen var mı aramızda.

Edited by sertokus

Flas bellegini Windowsun kendi programı ile NTFS olarak formatladınmı

Başlat menüsüne sabit disk diye yaz çıkan yerde usb flaşını NTFS olarak formatla

Bu forumda verilmiş olan çogu program ISO dosyalarını yumı programı ile Flaş bellege yazdırdım ısonun büyüklügü sorun olmaz

USB Flaşbellek formatlama Programı portabledir yönetici olarak çalıştırınız

HP USB Disk Storage Format Tool

http://download.softpedia.com/dl/9ea1648f032c4516e9f28c13bde2b3f2/56afa961/100123786/software/hdd/HPUSBDisk.exe

Edited by cankusa

Flas bellegini Windowsun kendi programı ile NTFS olarak formatladınmı

Başlat menüsüne sabit disk diye yaz çıkan yerde usb flaşını NTFS olarak formatla

Bu forumda verilmiş olan çogu program ISO dosyalarını yumı programı ile Flaş bellege yazdırdım ısonun büyüklügü sorun olmaz

USB Flaşbellek formatlama Programı portabledir yönetici olarak çalıştırınız

HP USB Disk Storage Format Tool

http://download.softpedia.com/dl/9ea1648f032c4516e9f28c13bde2b3f2/56afa961/100123786/software/hdd/HPUSBDisk.exe

Söylediğin programla biçimlendireyim dedim.  Yönetici olarak çalıştırdım. Device Media  is write-protected uyarısı verdi.

Flash Bellek -->sağ tık --> Biçimlendir dediğimde ise Biçimlendirme tamamlanamadı hatası verdi. 

Daha sonra yine senin anlattığın gibi Bilgisayarım-->Yönet-->Disk Yönetimi yolu ile belleği biçimlendirdim. Sorun çıkmadı. Daha sonra tekrar HP USB dİSK sTOrage Format Tool aracılığı ile biçimlendirdim. Bu sefer hata vermedi.

Yumi ile 3 -4 tane iso dosyası yazdırdım. Sıkıntı yok. Gayet güzel çalışıyor.

NTFS de biçimli olduğu için 4gb tan büyük olan win8.1 AIO iso yuda çalıştırabildim.

Yardımcı olan herkese çok çok teşekkür ediyorum. 

Edited by sertokus