Jump to content

Pc Toplamak Istiyorum

gkhnyksll28
 Share

Recommended Posts

(alıntı)

Önce her zamanki gibi Altın Kurallar:

Kasa toplamayı bilmiyorsanız asla tek başınıza toplamayın. Bilen birinden yardım alın ya da parçaları aldığınız yerde toplatın. Bir çok mağazada montaj servisi olduğu gibi internet siparişlerinde de montajlayıp kargoya öyle veren firmalar mevcut.

PC’yi oyun amaçlı topluyorsanız kasadaki en pahalı parça ekran kartı olmalıdır. İşlemciyi pahalı alıp ekran kartından kısmak akıllıca bir hareket değildir.

Güç kaynağı yani PSU’yu asla es geçmeyin. PSU konusunda ucuza kaçarsanız sonunda siz zararlı çıkarsınız. Oyun kasası dediğiniz en az 500 watt kaliteli bir PSU gerektirir.

Başlangıçta 2. el parçalara bakmayın. Sıfır ve garantili ürünler alın. Parçaları bilindik ve güvenilir yerlerden alın yoksa dolandırılma ihtimaliniz çok yüksek olur.

Edited by yineben

n11 üzerinden toplamanı tavsiye ederim. Nette kuponda bulabilirsin fiyatlar uygun artı olarak fiyatlar gayet uygun ama satıcılara ve puanlara dikkat etmen lazım. ben bileşenlerin çoğunu oradan topladım satıcıda sorun olmadığı sürece sıkıntı yaşamazsın.

Selam

Eğer ucuz ürün alacaksanız, www.webdenal.com sitesini veya şirketini tavsiye ederim..

Türkiye'nin %90 sitelerinden daha ucuz bilgisayar toplayabilirsiniz. Güvenli ve sertifikalı bir sitedir. Kendim ve müşterilerim için 2006'dan bu yana alışveriş yaparım buradan ve sipariş verdiğim tüm ürünlerinde sorun yaşamadım desem yalan olmaz..

Not: Vatan Bilgisayardan uzak durun. Çünkü tamirden gelmiş ürünleri yeniymiş gibi biraz ucuzlatarak yeniden satıyorlar..

Bilginize ve kolay gelsin..

n11 üzerinden toplamanı tavsiye ederim. Nette kuponda bulabilirsin fiyatlar uygun artı olarak fiyatlar gayet uygun ama satıcılara ve puanlara dikkat etmen lazım. ben bileşenlerin çoğunu oradan topladım satıcıda sorun olmadığı sürece sıkıntı yaşamazsın.

teşekkürler

Selam

Eğer ucuz ürün alacaksanız, www.webdenal.com sitesini veya şirketini tavsiye ederim..

Türkiye'nin %90 sitelerinden daha ucuz bilgisayar toplayabilirsiniz. Güvenli ve sertifikalı bir sitedir. Kendim ve müşterilerim için 2006'dan bu yana alışveriş yaparım buradan ve sipariş verdiğim tüm ürünlerinde sorun yaşamadım desem yalan olmaz..

Not: Vatan Bilgisayardan uzak durun. Çünkü tamirden gelmiş ürünleri yeniymiş gibi biraz ucuzlatarak yeniden satıyorlar..

Bilginize ve kolay gelsin..

Teşekkür ederim araştırıyorum.

Herhangi biryere bağlı kalmana gerek yok. Bak parçalara en ucuz nerdeyse ordan al. Kendin yaparsın montajını.

montaj da sıkıntı yok zaten önemli olan ucuza bulabilmek parçaları kendimle beraber bi kaç arkadaşıma da toplayacağım çünkü

dolar 3 tl olursa fiyatlar haliyle uçacaktır..düşmesini bekleyeceğiz ozaman..bende alıcam mecburen beklicez :)

Aynen o da var ya

Çok acil değilse benim tavsiyem almak istediğin ürünleri net belirle ardından vatan bilgisayarın mesela ürün takip sistemi var takibe al fiyatı düştüğü yada indirime girdiği dönemlerde hemen sana mail atıyorlar bazen % 50 nin üzerinde indirim oluyor.Şöyle anlatayım ben vatanda bundan birkaç yıl önce seagate 2 tb lık harici diskin normal fiyat 550 küsür lira idi takibe aldım ve ellerinde o üründen az kaldığı için indirime soktular 215 tl ye aldım.Yalnız bu tarz indirimleri internet üzerinden yapıyorlar yani mağazaya gidip alamıyorsun direkt kredi kartı ile ödeme yaparak alabiliyorsun.Bunun dışında da pek tavsiye etmem ancak gittigidiyordan güvenebileceğin birisinden ürünü ikinci el olarakta alabilirsin bazen çok güzel parçalar satılıyor. 1000 tl üzerinde piyasası olan bir ürünün 300-400 tl ye satıldığını gördüm tavsiye etmem ancak düşünülebilir...