Jump to content

pc kitleniyor?

mehmet33333

Recommended Posts

s.a arkadaslar bende tncxp var pc ye kurucam ama c bölümünü secittiğim zaman bilgisayar donup kalıyor (yükleme sırasında) diğer zamanlarda hiç bişi olmuyor sadece yükleyeceği bölümü sectiğim zaman donuyor yardımlarınızı bekliyorum

s.a arkadaslar bende tncxp var pc ye kurucam ama c bölümünü secittiğim zaman bilgisayar donup kalıyor (yükleme sırasında) diğer zamanlarda hiç bişi olmuyor sadece yükleyeceği bölümü sectiğim zaman donuyor yardımlarınızı bekliyorum

Arkadaşım bu durumun bir çok nedeni olabilir,

1. CPU fanını kontrol Et.

2. CD yi ve CDroomu kontrol et, başka bir CDroom ile değiştirme şansın var ise onu dene.

3. HDD. düzenlerken atıyorum 80 gb. bir hdd. var ise ( içinde önemli bir bilginin olmadığını da söylüyorsun ) bunun tamamını sil ve 2 partisyon oluştur, C ye 15 diğer kalanı nı D yap.

3. C yi NTFS olarak biçimlendir. ( Eğer biçimlendirme işlemi başarısız olur ise HDD Bad sektör var demektir. Başka bir HDD takmaktan başka çaren yok derim. )

Şimdilik bu bilgilerle sorunu çözebileceğini düşünüyorum. Kolay gelsin.

kabloları konrol et, jumperleri konrol et enerji kablosu cd-rom veya hdd ye tam takılımı yoksa değip gidiyorsa olur. birde hdd iyi sabitle tam yan veya tam düz olması gerekiyor. kasa yanları açık kalırsa tam bir kontrol imkanın olur. kolay gelsin.

birde arkadaşların dediği gibi format meselesine de biraz dikkat etmeni tavsiye ederim.

pcde zati hiç bişi yok cdrom hdd baska ek bişi yok ve cdrom saglam hdd 1tane herseyine baktım bi türlü çözemedim yaa

arkadasım senin bil daha önce de kitleniyosa formattan önce büyük bi ihtimalle işlemci de sorun var

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...