Jump to content

IP Adresini Otomatik Maille Göndermek

Recommended Posts

Bence mail ile uğraşma ,. ilk mesajlarda yazıldığı gibi..no-ip tam senin istediğin gibi..

Ben kullanıyorum..

mailide kontrol etmene gerek kalmaz.

host adresini pingleyince ip yi hemen söylüyor.

Bence mail ile uğraşma ,. ilk mesajlarda yazıldığı gibi..no-ip tam senin istediğin gibi..

Ben kullanıyorum..

mailide kontrol etmene gerek kalmaz.

host adresini pingleyince ip yi hemen söylüyor.

Peki herhangi bir tehlikesi yokmu benim host adresimi baska sı bulursa sürekli ip adresimi bilmez mi.?

Bilgin varsa biraz açıklarsan sevinirim.?

Peki herhangi bir tehlikesi yokmu benim host adresimi baska sı bulursa sürekli ip adresimi bilmez mi.?

Bilgin varsa biraz açıklarsan sevinirim.?

sen söylemedikten sonra hayır.

Karşı pc ye duc programını kuruyor ve siteye üye oluyorsun.

pc ip yi senin belirlediğin aralıklarla no-ip.com sitesine gönderiyor ,

sende o siteden aldığın host ismini pingliyorsun ve işlem tamam.

mantık : pc---siteye site de ----sana gönderiyor. (gönderme senin talebinle)

Pyalaşımlı digitall receiver lar bu özelliği kullanıyor ... *reklam yasak*

Konu dısı olmaz kardesimde. Bu logmeinde uzak masa üstü bağlantısı isimizi görürmü acaba.?

Sen yukarıdaki konuyu anladınmı yani benim sorunum İP değişmesi ; ondan uzak masa üstü kullanamıyorum.

Senin o dediğin programda ip değişmesi gibi bir sorun yokmu.? biraz açıklama yaparsan sevinirim. :blink:

logmein de ıp değişmesi olmaz. logmein uzak baglantı için oldukça kolay kullanımlı bi programdır. yanlızca baglanacağın bilgisayarı bir defaya mahsus logmein listene eklemen ve bir şifre vermen gerekecek ondan sonra istediğin bilgisayardan baglanabilirsin.

Yaptığım programı şirkette interneti kesme pahasına denedim. Çalışıyor. IP değiştiği anda mesaj verdi ve mail attı.

Acaba başlat tuşuna bastınız mı ayarları yaptıktan sonra?

VAlla bastım billa bastım. :D

'sk8er_boi' 2 Gün denedim. :p hatta ben bile yeniden yazmaya kalkıştım . AuotIT ile yani öğrenme hevesi için.

Acemiliğim ile yazmaya niyetlendim. öylesine uğraşıyorum.

Sende çlş ise o zaman benim doldurdugum bir yerde sorun var. ben sana örn doldurdugum dan bir tane göndereyim burada bakalım ben dogrumu giriyorum. O zaman kesin benim yanlışım var. :)

örn gönderiyorum.

ÖRN:

Please register to see this content.

Ancak böyle yükleyebildim. :p

Tekrar bakıp yanlışım varsa söylersensevinirim.

• Administrator

VAlla bastım billa bastım. :D

'sk8er_boi' 2 Gün denedim. :p hatta ben bile yeniden yazmaya kalkıştım . AuotIT ile yani öğrenme hevesi için.

Acemiliğim ile yazmaya niyetlendim. öylesine uğraşıyorum.

Sende çlş ise o zaman benim doldurdugum bir yerde sorun var. ben sana örn doldurdugum dan bir tane göndereyim burada bakalım ben dogrumu giriyorum. O zaman kesin benim yanlışım var. :)

örn gönderiyorum.

ÖRN:

Please register to see this content.

Ancak böyle yükleyebildim. :p

Tekrar bakıp yanlışım varsa söylersensevinirim.

Mesaj kutusu gelmiyor mu IP değişikliği algılandı diyen. Birde program açılınca internet ipsini gösteriyor mu kontrol menüsünde?

Konu dısı olmaz kardesimde. Bu logmeinde uzak masa üstü bağlantısı isimizi görürmü acaba.?

Sen yukarıdaki konuyu anladınmı yani benim sorunum İP değişmesi ; ondan uzak masa üstü kullanamıyorum.

Senin o dediğin programda ip değişmesi gibi bir sorun yokmu.? biraz açıklama yaparsan sevinirim. :angry2:

cevabım biraz geç kaldı kusura bakma ama evet sorununu en kısa yoldan ve hiç başını ağrıtmadan çözebilirsin buradan ip değişmesinden etkilenmez hedef bilgisayara kurduğun bir program sayesinde bağlantı sağlanıyor ve çok hızlı eş zamanlı müdahale olanağı sunuyor (internet erişim hızı ile sınırlı ama yinede çok iyi ) ve kendi pc nikullanır gibi kullanabiliyorsunhedef pc yi geçmiş işlemleri ve sınırlamalara kadar bir çok özellik var birde paralı üye olursan daha bir çok özellik açılıuyor kısacası tavsiye ederim :D

cevabım biraz geç kaldı kusura bakma ama evet sorununu en kısa yoldan ve hiç başını ağrıtmadan çözebilirsin buradan ip değişmesinden etkilenmez hedef bilgisayara kurduğun bir program sayesinde bağlantı sağlanıyor ve çok hızlı eş zamanlı müdahale olanağı sunuyor (internet erişim hızı ile sınırlı ama yinede çok iyi ) ve kendi pc nikullanır gibi kullanabiliyorsunhedef pc yi geçmiş işlemleri ve sınırlamalara kadar bir çok özellik var birde paralı üye olursan daha bir çok özellik açılıuyor kısacası tavsiye ederim :D

Buradan isteğim var kardeşim.

Mesaj #32 okursan sevinirim. :angry2:

• 3 ay sonra...

Senin o dediğin programda ip değişmesi gibi bir sorun yokmu.? biraz açıklama yaparsan sevinirim. :D

Selam,

Konuya ben de katılayım dedim. Şimdiye kadar kullandığım uzaktan erişim programları arasında en uygunu Logmein. Neden derseniz IP sorununu ortadan kaldırıyor. Uzaktan erişmek istediğiniz makinaya programı kuruyorsunuz ve bir hesap açıyorsunuz. Bu arada hesap açılışı ücretsiz. Ücretsiz olan versiyonunuda sadece bilgisayarı yönetebiliyorsunuz. Ücretli olan versiyonda ise dosya transferi ve tüm bilgisayarı dilediğiniz g.bi yönledirebilirsiniz. Programın güzel tarafı biligisayar açılınca otomatik olarak çalışması ve IP adresiyle ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması. Çünkü program ve logmein sitesinde açtığınız hesap birlikte çalışıyor. Eğer makinede logmein çalışıyorsa web sayfası üzerinden hesabıunıza giriyorsunuz ve bilgisayarınız karşınızda oluyor. Programın tek eksiği kapalı bilgisayarı açamaması :D Ama bunu yapmanın da başka yolları var. Eski tip modemlerle yapılabilir.

NOT: IP değişmesi sorunu tamamen ortadan kalkıyor.

Umarım yardımcı olur.

arkadaslar bunlar cözüm olabilir denemdiğim yollar var ama ben logmein kullanıyorum cok rahat süper

www.logmein.com uye ol bilgisayarını listene ekle istedigini online oldugu zaman program calısıyorsa dunyanın her kosesinden bilgisayarını yönet son derece güvenli ve bedava free tavsiye ederim :warning:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...