Jump to content

IP Adresini Otomatik Maille Göndermek

Recommended Posts

SELAM Arkadaşlar. Bir konu hakkında yardıma ihtiyacım var.

Ben İş yerinden evdeki bilgisayarımı uzak masa üstü bağlantısı kullanarak yönetiyorum yanlız elektrik kesilip tekrar geldiğinde mecburen modem İP adresi değişiyor. O zaman bağlanamıyorum İP adresini bilmediğim için.

Kısacası istediğim şey su ben ne yapabilirim de yada ne tür birşey kullanmalıyım ki. İp adresim değiştiğinde yeni ip adresim otomatikmen veriğim mail adresime gelsin. Bende ip adresini alarak Bağlantı kurayım .. Çözüm ve yardımlarınızı bekliyoru .. Şimdiden Teşekkür ederim..

( TNCTR TEAM BİR AYRICALIKTIR !!! )

:( Skyman-->Dikkat başlıklarda ve ileti içinde büyük harf kullanmayınız.

• Administrator

Ben şöyle yapıyorum. No-ip.com'a üye ol. Kendine bir adres al. No-ipduc programını indir siteden. Bİlgisayarına kur. No-ip.com'a üye olduğun adresle programdan giriş yap. Programın ayarlarından servis olarak çalışmayı ayarla.

aldığın adrese ping atınca ip adresini görürsün.

Ben şöyle yapıyorum. No-ip.com'a üye ol. Kendine bir adres al. No-ipduc programını indir siteden. Bİlgisayarına kur. No-ip.com'a üye olduğun adresle programdan giriş yap. Programın ayarlarından servis olarak çalışmayı ayarla.

aldığın adrese ping atınca ip adresini görürsün.

Biraz karışık gibi geldi ama deneyeceğim. Benim bir arkadaş yapmış mini bir progrm ip değişince otomatikmen bir siteye upload yapıyor ama benim istediğim kendi belirlediğim maile gelmesi. :) Senin yöntemi denicem şimdiden teşekkürler.

no ip adında ki programı kullanabilirsiniz.

Please register to see this content.

Buradan programı ve nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Ayrıca statik ip de sağlıyor, hemde ücretsiz..

İyi fikir aslında . Statik ip ama bana ters düşer çünkü aynı bilgisyarı abimde kullanıyor oda chat odalarına takılıyor ip adaresine ban yediği zaman sorun olmaz mı. acaba tam bilmiyorum ama.? VAlla bravoo ne kadar hızlısın. Şimdi açtım konuyu ne zaman gelir cvp diye düşünürken baktım 1 msj var şaşırdım.. :) İşte diğer Forumlardan FArkınız Bu .. :( Ellerinize sağlık.

:) Brightblade--> ard arda ileti göndermek yerine düzenle butonunu kullanınız!

mail yolu ile değil. Siz ip yerine no-ipden aldığınız adresi browserınıza gireceksiniz. Bu adres program sayesinde sizin ip numaranıza yönlendirme yapacak.

Şöyle takip edeceksiniz yolu.

Önce üye olun. Daha sonra hosts kısmından add'a tıklayın. Rahat hatırlayabileceğiniz bir host name yazın ve istediğiniz uzantıyı seçin.

alttaki tiklere dokunmayın host Ada kalsın. Sonra create host'a tıklayın. İşlem tamam.

Artık ip adresiniz yerine aldığınız hostu kullanabileceksiniz.

Programıda kurun ve kayıt bilgilerinizi girin ve kurduğunuz hostu seçin. Bu kadar kolay işte.

Aklıma çok güzel bir fikir soktun :D Bir kaç gün içinde autoIT'de böyle bir program yazacağım.

Valla açık konuşmak gerekirse en başından bunu söyleyecektim. ama yanlış anlaşılır die cekindim. Konuya böyle başlamayı uygun gördüm. Nedenide su sen hani Çoklukopyalama die mini birşey yapmışsın ya aslında harika birşey oradan yola cıkarak dedim yaparmı acaba ? diye hani.. :lol: Valla eger ugraşabilirsen çok memnun olurum sadece benim için değil bir çok kişiye lazım olur diye düşünüyorum. Hatta ve hatta Hack isinde bile lazım olur ama asıl amacım gerçekten uzak masa ustu bağlantısı için kullanacağım şimdi bunu yazarken bile yine evimdeki pc ye bağlanacaktım herhalde elektrikler kesilip geri gelmiş yine İP değişmiş bağlanamadım. :lol: Neyse kolay gelsin diyorum VE çalışmalarının Devamını bekliyorum başarılar diliyorum. :wacko:

Tekrar Merhabalar sk8er_boi ; Ben bu konu hakkında biraz araştırma yaptım.

AutoIt İle yazılabiliyormus seni dediğin gibi biraz kod buldum belki işine yara diye senle paylaşayım dedim inşlh işine yarar. Kodlar sunlar:

CODE$To = IniRead(@Homedrive & "wanip.ini", "Settings", "To", "")

$From = IniRead(@Homedrive & "wanip.ini", "Settings", "From", "")

$SMTP = IniRead(@Homedrive & "wanip.ini", "Settings", "SMTP", "")

$Site = IniRead(@Homedrive & "wanip.ini", "Settings", "Site", "")

$FILE = FileOpen(@Homedrive & "wanip.txt", 0)

$LINE1 = FileReadLine($FILE)

$IP = URLDownloadToFile ($Site, @Homedrive & "wanip.txt")

$FILE = FileOpen(@Homedrive & "wanip.txt", 0)

$LINE = FileReadLine($FILE)

FileClose(@Homedrive & "wanip.txt")

If $Line1 = $Line Then

Exit

Else

RunWait(@ComSpec & " /c " & 'blat wanip.txt -to ' & $To & ' -f ' & $From & ' -server ' & $SMTP, "", @SW_HIDE)

EndIf

Here's the wanip.ini file format:

CODE[settings]

smtp=mail.server.com

site=http://whatismyip.org

[email protected]

[email protected]

İşine yarasa ne mutlu bana. :wacko: İyi çalışmalar.

• Administrator

http://rapidshare.com/files/44969160/tncIP.exe

[/CODE]

Şunu test et bakalım. ilk alana yahoo mail adresi girmen gerekiyor. Çünkü bir tek yahoo'dan smtp mail gönderebildim şuan.

Alttaki yere kaç dk'de bir ip'yi kontrol edeceğini yazıyorsun. Henüz görev çubuğuna indirmeyi koymadım. Ip adresini değiştirip deneyip bildirirsen sevinirim. Butona bastığın zaman birşey olmuyor gibi gözüküyor. Ama çalışmaya başlıyor.

[/CODE]

Şunu test et bakalım. ilk alana yahoo mail adresi girmen gerekiyor. Çünkü bir tek yahoo'dan smtp mail gönderebildim şuan.

Alttaki yere kaç dk'de bir ip'yi kontrol edeceğini yazıyorsun. Henüz görev çubuğuna indirmeyi koymadım. Ip adresini değiştirip deneyip bildirirsen sevinirim. Butona bastığın zaman birşey olmuyor gibi gözüküyor. Ama çalışmaya başlıyor.

15 dk denedim ama mail gelmedi. Acaba kodlamayı İP değişince mi gönder diye yaptın yoksa ne olursa olsun verdiğin zaman aralığına göre o an ki ip adresini gönder diye mi birde ben mail adresimi söyle yazıyorum.

adsoyad[b][color=#FF0000]Forumda msn, mail, adres, gerçek isim vs. bilgilerinizi paylaşmayınız[/color][/b].com.tr

böyle aralık zamana da 1 yazıyorum başla butonuna basıp bekliyorum.

Su an için göndermedi herhangi bir gelişme olursa bildiririm. ;)

• Administrator

15 dk denedim ama mail gelmedi. Acaba kodlamayı İP değişince mi gönder diye yaptın yoksa ne olursa olsun verdiğin zaman aralığına göre o an ki ip adresini gönder diye mi birde ben mail adresimi söyle yazıyorum.

adsoyadForumda msn, mail, adres, gerçek isim vs. bilgilerinizi paylaşmayınız.com.tr

böyle aralık zamana da 1 yazıyorum başla butonuna basıp bekliyorum.

Su an için göndermedi herhangi bir gelişme olursa bildiririm. ;)

1 dk'da bir kontrol eder. Eğer 1 dk önceki IP adresinden farklı ise mail atacak şekilde ayarladım.

1 dk'da bir kontrol eder. Eğer 1 dk önceki IP adresinden farklı ise mail atacak şekilde ayarladım.

Ok hemen ip değiştireyim bakayım oluyormu. Gönderecek mi. bu arada kapatamıorum x işlemiyor bilgin var snırım sağ alt köseden exit diyorum. Neyse bir çlşsında düzenlemesi kolay olur herhalde.

hemen Test edip Tekrar sana bilgi veriyorum . :)

Ya özür dilerim 'sk8er_boi' su an sirketteyim sirketin modemini açıp kapattım baktm ip değişmedi sabit miş buranın ip adresi hemen eve gidiyorum şimdi cıkıyorum eve gider gitmez test edip sana blgi veriyorum. ;)

[/CODE]

Yanılmıyorsam GMAİL de smtp desteği veriyor.

Konunun biraz dışında ama logmein diye bir program var bilmem haberdarmısın çok gelişmiş bir uzak masaüstü kontrol programı ben onu kulanıyorum dilersen link ve kullanım ile ilgili bilgi verebilirim

[ http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=22285&hl=logmein ] bak burada ayrıntılı bilgi bulabilirsin ben kulanıyorum çok güzel hatta bazı müşterilerimin bilgisayarına kurdum problemlerini uzaktan halledebiliyorum çok işimi görüyor tavsiye ederim

Konunun biraz dışında ama logmein diye bir program var bilmem haberdarmısın çok gelişmiş bir uzak masaüstü kontrol programı ben onu kulanıyorum dilersen link ve kullanım ile ilgili bilgi verebilirim

[ http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=22285&hl=logmein ] bak burada ayrıntılı bilgi bulabilirsin ben kulanıyorum çok güzel hatta bazı müşterilerimin bilgisayarına kurdum problemlerini uzaktan halledebiliyorum çok işimi görüyor tavsiye ederim

Konu dısı olmaz kardesimde. Bu logmeinde uzak masa üstü bağlantısı isimizi görürmü acaba.?

Sen yukarıdaki konuyu anladınmı yani benim sorunum İP değişmesi ; ondan uzak masa üstü kullanamıyorum.

Senin o dediğin programda ip değişmesi gibi bir sorun yokmu.? biraz açıklama yaparsan sevinirim. :D

Prototip halinde. Bir denermisin.

http://rapidshare.com/files/45887924/tncIP.exe[/CODE]

'sk8er_boi' 2.versiyon içinde şimdiden teşekkür ederim ilgilendiğin için. Üzgünüm daha test edemedim. Çünkü su an şirketteyim buranın ip adresi sabit oldugu için test edemiyorum aksam iş çıkısı testedip sana bilgi verirrim. ok Kardeşim.. Amabu sefer çalışacak gibi duruyor sanki içimde bir his çalışacak diyor. :D İnşallah çalışırda seni fazla uğraştırmaz. :D

Prototip halinde. Bir denermisin.

http://rapidshare.com/files/45887924/tncIP.exe[/CODE]

Şimdi denedim.

Kardeşimm sk8er_boi

Denedim ama yine mail gelmedi su boslukları nsl doldurcaz yardımcı olursan çünkü ben yanlış yazıyor olabilirim. msj nı bekliyorum. :D

• Administrator

Şimdi denedim.

Kardeşimm sk8er_boi

Denedim ama yine mail gelmedi su boslukları nsl doldurcaz yardımcı olursan çünkü ben yanlış yazıyor olabilirim. msj nı bekliyorum. :D

Alıcı mail adresin:mailin gideceği adres

SMTP: smtp serveri : gmail icin smtp.gmail.com

Gönderen ismi: herhangi birşey

gönderen maili: giden maile gönderen olarak gözükecek mail adresi

mail başlığı : herhangi birşey

kullanıcı adı: gmail'den aldığın kullanıcı adı

şifre: aldığın hesabın şifresi

port: gmail için 465 diğer ssl kullanmayan servisler için 25dir.

ssl: gmail ise işaretli diğerleri için işaretsiz

kontrol periyodu dakika olarak kaç dk'de bgir maili kontrol edeceğini belirtir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...