Jump to content

Pc de admin şifresi öğrenmek

asas67

Recommended Posts

Üstalarımdan yardımcı olamlarını istediğim konu benim kullandığım pc deki kısıtlanmış kullanıcı yetkilerimde ayarlama yapabilmek için ne yapabilirim administrators şifresini sıfırlama programları var ama benim istediğim administrators şifresini sıfırlamadan ne olduğunu öğrenmek.Bunu yapabilmek için bir yol veya program varmı yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler

• 2 ay sonra...

elbet bir yolu var fakat bunlar paylaşılacak şeyler değil

ben bi hastanede bilgi işlem sorumlusuyum herkes admin şifresini öğrense hastanede sistemmi yürür

forumlar bu yüzden çok başımızın belası

herşeyde öğretilmemeli

biraz ilme ve mahreme saygı olmalı

elbet bir yolu var fakat bunlar paylaşılacak şeyler değil

ben bi hastanede bilgi işlem sorumlusuyum herkes admin şifresini öğrense hastanede sistemmi yürür

forumlar bu yüzden çok başımızın belası

herşeyde öğretilmemeli

biraz ilme ve mahreme saygı olmalı

bilgi özgür kalmalı eger oyle bir sey varsa paylasılmalı windows da para saymaktan vazgeçip belki çözüm bulur die düşünüyorum

• Administrator

bilgi özgür kalmalı eger oyle bir sey varsa paylasılmalı windows da para saymaktan vazgeçip belki çözüm bulur die düşünüyorum

Arkadaşlar, şifrenin bulunması daha mı iyi olurdu? Ne güzel işte. Güvenli işletim sistemi :angry:

ya kendimiz unutursak şifre o zaman bu güvenliğin kalkması lazım ama :angry:

Active Password Changer 3.0.420 bu programla resetlersen yani sifreyi kendin olursutursun veya tamamen kaldırırsın fakat bu durumda admin durumu çakar çünki eski admin sifresiyle senin pc açmaya kaltığında sifre yemeyecektir ve bununda senin yaptığın anlayacaktır..benim size tavsiyem bu ve bunun gibi admin kırma programlarınızı kendi kisisel bilgisayarınızda deneyim bir is yerinde sizin isiniz bilgi islemcilik değilse size ilgilendirmemeli cünkü her isin bir sorumlusu vardır.

• Administrator

ya kendimiz unutursak şifre o zaman bu güvenliğin kalkması lazım ama :angry:

Kalkıyor işte bir şekilde. Ama şifrenin öğrenilmesi sakıncalıdır. Ben bile sizin şifrelerinizi bilemem. Çünkü şifrelenmişlerdir. Sadece değiştirebilirim.

Kalkıyor işte bir şekilde. Ama şifrenin öğrenilmesi sakıncalıdır. Ben bile sizin şifrelerinizi bilemem. Çünkü şifrelenmişlerdir. Sadece değiştirebilirim.

Tüm arkadaşlara merhaba yeni kullanıcı ve yeni üyeyim.Forumları gezerek bilgisayar dünyası hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum.Ama sizlerin bu açıklamaları benim gözümü korkutuyor.Şimdi ben göz nuru dökerek ortaya bir eser çıkaracağım ve birisi bu şifreleme sistemini bildiğinde benim emeklerime güle güle mi olacak ?.Bu çok korkunç bir şey.Bazı şeyleri bilmemek bence daha iyi olur diye düşünüyorum.Selamlar ve Saygılarımla.

Arkadaşlar, şifrenin bulunması daha mı iyi olurdu? Ne güzel işte. Güvenli işletim sistemi happy.gif

akadasım bende zaten bulunmuyorsa bi problem yok ona eywallah ama eger şifre bulunabiliyorsa gün yüzüne çıkması lazımki bu açıklar kapansın sen diyorsunki güvenli işletim sistemi neresi güvenli kırılabiliyorsa

• Administrator

akadasım bende zaten bulunmuyorsa bi problem yok ona eywallah ama eger şifre bulunabiliyorsa gün yüzüne çıkması lazımki bu açıklar kapansın sen diyorsunki güvenli işletim sistemi neresi güvenli kırılabiliyorsa

Kırılma özelliği zaten kendinde var. Parola sıfırlama disketi oluşturma gibi bir özellik var xp'de. Ama parola kırıldığında şifreli dökümanlara ulaşamazsınız yine. Bu açıdan güvenli işte.

Tüm arkadaşlara merhaba yeni kullanıcı ve yeni üyeyim.Forumları gezerek bilgisayar dünyası hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum.Ama sizlerin bu açıklamaları benim gözümü korkutuyor.Şimdi ben göz nuru dökerek ortaya bir eser çıkaracağım ve birisi bu şifreleme sistemini bildiğinde benim emeklerime güle güle mi olacak ?.Bu çok korkunç bir şey.Bazı şeyleri bilmemek bence daha iyi olur diye düşünüyorum.Selamlar ve Saygılarımla.

o zaman forum sitelerinde ne işin var var ne arıyorsun ya en son çıkan bir proğramın aspirinini arıyorsun yada bi key lazım yada ne bi proğram lazımdır onu arıyorsundur...

Yok işte bazı şeyler gizli almalıymış ta yok işte bazı şeyleri bilmesekte olurmuşta bazen öğrenmek istemeyen arkadaşların forum sitesinde ne işleri olacak ....

Karahan47

Kırılma özelliği zaten kendinde var. Parola sıfırlama disketi oluşturma gibi bir özellik var xp'de. Ama parola kırıldığında şifreli dökümanlara ulaşamazsınız yine. Bu açıdan güvenli işte.

zaten ben programla kırıp yani şifreyi degistirip dökümanlara ulaşıyorum ozaman şifreli döküman filan kalmıyor güvensiz yani ama ben arkadasımızın dediğine yanıt olarak eger şifre değiştirilmeden öğrenilebiliyorsa herkes tarafından bilinmeli diyorum ki önlem alsınlar anlatabildim sanırım hala güvenli oldugunu düşünüyormusun

• Administrator

zaten ben programla kırıp yani şifreyi degistirip dökümanlara ulaşıyorum ozaman şifreli döküman filan kalmıyor güvensiz yani ama ben arkadasımızın dediğine yanıt olarak eger şifre değiştirilmeden öğrenilebiliyorsa herkes tarafından bilinmeli diyorum ki önlem alsınlar anlatabildim sanırım hala güvenli oldugunu düşünüyormusun

Kırıyorum dediğin şifre farklı birşeydir senin. Şunu yap bakalım kırılabiliyor mu. Bir klasörün özelliklerinden gelişmiş'e gelip şifreleyi seç. Klasör mavi olacak. Sonra bu kullanıcının şifresini rastgele birşey yap. Kendin de bilme. Sonra bak bakalım geri alabilecek misin. Dosya yetkilerinden bahsetmiyorum. Ayrıca üstteki arkadaş yanlış biliyor. Şifre öğrenilemiyor... Kanıt gösterin.

• 2 ay sonra...

Öğrenmenin bir yolu varmış sanırım rainbow table adlı bir veritabanı dosyası ve cd den çalışan bir linux (sıradan bir version değil tabi onuda bulup verecem :glare:) ile oluyor imiş.rainbow table binlerce ihtimal içeren dev boyutlara ulaşabilen ve nette genelde illegal sitelerde bile para ile satılan torrent ile daha kolay erişebileceğiniz bir veritabanı.

Benim araştırmalarım 2.2gblık bir torrent dosyasına kadar gitti daha ilerisi mi ?:D 120gb ve tb boyutlarını bulabilen seçenekler :D Bir yerde okudum 4-5 tb civarında olanları 9000-15000 dolar arası imiş vazgeçtim olduğu gibi kalsın astarı yüzünü geçer bu işin dostlar

Ama yinede içimden bir ses admin şifresini kimseye belli etmeden öğrenmek ne kadar keyif verici olur diyor :D :D

öyle bir program var bizzat denedim fakat noktalama işaretlerinde ? veriyordu hatta 2ay önce elimdeydi bir yerlere koydum ama bulamıyorum :glare:

ama denedim ve cok kolaydı..

buldugum da paylasabilirim izin varsa

saminside programı ile tüm kullanıcıları ve şifrelerini öğrenebilirsin.

bunun için önce knoppix cd'si ile bilgisayarı boot et. Daha sonra windows\system32\config dizinindeki sam isimli dosyaları bir diskete kopyala. daha sonra PC'yi normal aç saminside programını çalıştır. disketteki sam dosyalarını bu programla oku. tüm kullanıcılar ve şifreleri görüntülenir.

• 5 ay sonra...

Ben admin şifresini unuttum yeni degiştirmiştim o yüzden birtonda şifre kullanıyoruz bu sanal ortamda suan sınırlı hesaptan giriyorum simdiye pcye format Atmıstım ama pcde silinmemesi gereken programlar var cracklarıda yok..

Bence Bilgi Saklanmamalıdır.

Bilgisayarı actıgında F10 veya F8 yapıp Güvenli kipte başlatırsan kullanıcı adı olarak Administrator yazıp devam edersen Daha sonra kullanıcı paneline girip denetim masasından diğer admin olan kullanıcının şifresini değiştirsin bu kadar basit :D Buda Xp İşletim Sisteminin bir Açığa hangi akla hizmet böyle bir özellik koymuşlar anlamış değilim!!!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...