Jump to content

Pc de admin şifresi öğrenmek

asas67

Recommended Posts

Bilgisayarı actıgında F10 veya F8 yapıp Güvenli kipte başlatırsan kullanıcı adı olarak Administrator yazıp devam edersen Daha sonra kullanıcı paneline girip denetim masasından diğer admin olan kullanıcının şifresini değiştirsin bu kadar basit :D Buda Xp İşletim Sisteminin bir Açığa hangi akla hizmet böyle bir özellik koymuşlar anlamış değilim!!!

Kardes bildigindenmi yazıyorsun kömiklik olsun Diyemi :unsure: sp2 lerde olmuyor o onu zaten herkez bilir. bildigin birsey varsa yaz.bukadar kolay :wacko:

Kardes bildigindenmi yazıyorsun kömiklik olsun Diyemi :D sp2 lerde olmuyor o onu zaten herkez bilir. bildigin birsey varsa yaz.bukadar kolay :wacko:

Xp nin tum surumlerınde oluyor ben Sp2 kullanıyorum ve bana bunu yaptılar die Kullanıcı panelinden Administrator kullanıcısı nı devre dısı bıraktım Giremiolar :unsure: ve Sp3 Sp2 Sp1 farketmio xp nin tüm sürümlerinde geçerli dediğim olay.

Xp nin tum surumlerınde oluyor ben Sp2 kullanıyorum ve bana bunu yaptılar die Kullanıcı panelinden Administrator kullanıcısı nı devre dısı bıraktım Giremiolar :unsure: ve Sp3 Sp2 Sp1 farketmio xp nin tüm sürümlerinde geçerli dediğim olay.

Sen komiklik yapman için ugrasıyorsun anladım. :D internette bir ton program ve cd ile bu işlemi gerceklestiriyolar.

sen hala hepsinde oluyor Diyorsun bir arastır bakalım hepsinde oluyormuymu.

Sen komiklik yapman için ugrasıyorsun anladım. :D internette bir ton program ve cd ile bu işlemi gerceklestiriyolar.

sen hala hepsinde oluyor Diyorsun bir arastır bakalım hepsinde oluyormuymu.

Anlaşıldı Cahile laf anlatmak Deveye hendek atlatmaktan zor, kendi bilgisayarım da yaptım diorum hala yok dio karsımda bilgisayar bilgisi olmayan birisiyle konustugumu düşünmeye başlıcam böyle konustukca!!!Sen Programla yapılıyor bil tamam senin dediğin doğru olsun Delikanlı

Anlaşıldı Cahile laf anlatmak Deveye hendek atlatmaktan zor, kendi bilgisayarım da yaptım diorum hala yok dio karsımda bilgisayar bilgisi olmayan birisiyle konustugumu düşünmeye başlıcam böyle konustukca!!!Sen Programla yapılıyor bil tamam senin dediğin doğru olsun Delikanlı

Butün pc leri kendi pcmiş gibi görme Sana olmuyor diyorum sen rahat ol benim her konuda bilgim var :D

ama dedigim Dedik caldıgım düdük diyenlerdensin kolay gele.

• 10 ay sonra...

iyide; söylemiş zaten arkadaşlar..

-bir boot cd yardımı ile windows dizininden sam dosyasını alıyorsun

-daha sonra bazı programlar yardımı ile bunu bir veritabanı ile karşılaştırıyorsun

olay bundan ibaret...

ama şifrenin uzunluğuna ve karmaşıklığına göre çok uzun sürebiliyor ve elindeki veritabanı yeterli gelmeyebiliyor..

bu veritabanlarını internette gigabyte larca boyutta bulabilirsin..gerisi şansına kalmış..

hatta bu veritabanlarının cd veya dvd haline getirilmiş olanları var ama tabiki içerdiği şifre sayısı

boyutla sınırlandırıldığından uzun şifrelerde ve noktalama işareti olan şifrelerde şansın çok çok azalır..

bu dediklerim şifreyi öğrenmek için yoksa şifreyi öğrenmeden şifreyi kırmak zaten 1-2 mb lık programlarla yapılabiliyor..ve bu konuda birçok program var..

• 2 hafta sonra ...

F8 den girme XP'lerde oluyor ama bilgisayarı kuran oraya da şifre koyar ki bu bilgi işlemciyse en başta koyar.bu olay genellikle basit düzey kullanıcılarda yapılabilir bilgisayarını kulaktan dolma bilgilerle formatlayan ya da bir bilgisayarcıda formatlattıran.Ama işinden anlayan bir bilgi işlemciye rastgelirseniz F8 den açınca bakalım ne çıkacak karşınıza.

cmd den şifre değiştirme işlemi için ise administrator yetkilerine sahip olmak gerekiyor aksi takdirde bir işinize yaramayacaktır.

gelelim şifre bulma yöntemine.öyle bir yöntem var.denemiştim bu yöntemi ama sakıncalı bir yöntem bazı şeylerin güvenli kalması gerekiyor ki siz de sizin özel bilgilerinize veyahutta yetkilerinize başkalarının ulaşmasını istemezseniz.

Eğer kendi bilgisayarınız ya da yardıma ihtiyacı olan biri için lazımsa "TNC Live CD"yi, hiren's boot cd yi kullanabilirsiniz.Kullanımı da gayet basit.

başlat

çalıştır

cmd yazıp

gelen ekrana şu komutlaru yazın

net user administrator 12345 şifre artık 12345 tir

net user kullanıcı adi

bunu yapmak için bulunduğunuz bilgisayarda administrator yetkilerine sahip olmalısınız.sınırlı hesaplarda bunu yapamazsınız.

• 4 hafta sonra ...
elbet bir yolu var fakat bunlar paylaşılacak şeyler değil

ben bi hastanede bilgi işlem sorumlusuyum herkes admin şifresini öğrense hastanede sistemmi yürür

forumlar bu yüzden çok başımızın belası

herşeyde öğretilmemeli

biraz ilme ve mahreme saygı olmalı

Tabi bir yolu var.Ben ophcrack programı ile şifreyi öğrendim.işlem şifrenin özelliğine göre kısa veya yzyn sürebilir

ben daha önce cia commander diye bir program denemiştim 1 disketlik birşey ama tam sürümü olacak ben disketi malesef kaybettim birdahada gerek olmadığı için ilgilenmedim. bu programın şöyle birt özelliği vardı ister şifreyi sıfırlaya biliyorsun istersen admin şifresini diskete kaydediyor (ama ne olduğunu göremiyorsun) sonra şifreyi değiştirip istediğini yapıyorsun iişin bitincede diskettten orjinal şifreyi geri yüklüyor böylece bir şey değişmemiş oluyor.ben daha önce iş yerimde kullanmıştım.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...