Jump to content

Ram konusunda bilgilisi olan arkadaşlar;

haydaa2005

Recommended Posts

pc imde dual olarak 256MB 2 adet ram var(512MB). 4 slottan iki tanesi haliyle boş... geçtiğimiz gün ram kapasitesini arttırmak için bir büyük mahzaya gittim( ramleri oradan almıştım). oradaki kişi, dual olarak çalışmaya devam edebilmem için aynı marka ve aynı model ramlere iğtiyacım olduğunu söyledi aksi taktirde dual olarak çalışmıycakmış. aradım araştırdım aynı marka ramlere ulaşamadım (Pmi DDR-400 256MB). daha sonra bir arkadaşım markanın aynı olmasına gerek yok sadece kaliteli ve aynı özelliklere sahip 2 adet ram daha takarsam 1 GB rami dual olarak kullanabileceğimi söyledi. acaba gerçekten olurmu??? çünkü elimdeki ramleri atmak yada yok pahasına satıp yerine yenilerini almak pek mantıklı gelmiyor. ayrıca sırf bunu denemek için ram almak gibi bir lüksümde yok. bana bu konuda yardımcı olabilecek ve değerli bilgilerini bana aktarabilecek atkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

pc imde dual olarak 256MB 2 adet ram var(512MB). 4 slottan iki tanesi haliyle boş... geçtiğimiz gün ram kapasitesini arttırmak için bir büyük mahzaya gittim( ramleri oradan almıştım). oradaki kişi, dual olarak çalışmaya devam edebilmem için aynı marka ve aynı model ramlere iğtiyacım olduğunu söyledi aksi taktirde dual olarak çalışmıycakmış. aradım araştırdım aynı marka ramlere ulaşamadım (Pmi DDR-400 256MB). daha sonra bir arkadaşım markanın aynı olmasına gerek yok sadece kaliteli ve aynı özelliklere sahip 2 adet ram daha takarsam 1 GB rami dual olarak kullanabileceğimi söyledi. acaba gerçekten olurmu??? çünkü elimdeki ramleri atmak yada yok pahasına satıp yerine yenilerini almak pek mantıklı gelmiyor. ayrıca sırf bunu denemek için ram almak gibi bir lüksümde yok. bana bu konuda yardımcı olabilecek ve değerli bilgilerini bana aktarabilecek atkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

hiç bi sorun olmaz kardeş sen ram alıp kullanabilirsin..Farklı ram'in olursa sadece değişen performans'da olur.. yani bekledigin performans'dan biraz düşük performans ile karsılaşabilirsin ama bu cok düşük bi oran olur.

aynı marka olması gerekmiyo.arkadaşın da dediği gibi özellikleri aynı olsun yeterli.ama daha önce bilgisayarcıda çalıştığım için biliyorum bazen sorun çıkarabiliyo değişik marka ramler çok az bi ihtimal de olsa.en iyisi kasa ile gidip orda deneyerek almak yada ramlerle git orda denesinler.sana tavsiyem bu.ama dedikleri gibi bişey olsa yanmıştık.

bilgisayarımı değiştidim 2 tane 512mb kingston 400mhz ram boşta kaldı.

ilgilenirsen sana veriyim sende uğraşma

Elinde fazla varsa birini ben de alabilirim :D masaüstü bilgisayara 512 ram almayı düşünüyodum da :D

Dual olarak kullanabilirsiniz rahatlıkla. Ram markaları önem teşkil etmez hızlarının etkisi önemlidir. Aynı marka olmasıda bir avantaj sağlamaz. Aynı banttan çıkarsa eğer performansı yüksek olur. Farkedilecek kadar. Zaten onlarda kit olarak satılır.

bilgisayarımı değiştidim 2 tane 512mb kingston 400mhz ram boşta kaldı.

İkisine 75 veririm.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...