Jump to content

cd yazamıyorum

matbeyaz

Recommended Posts

arkadaslar en az 15 cd harcadım bi yazamadım cd.

nero kullandım media playerdan yazmak istedim windowsun kendi cd yazıcısını kullandım ama hala bi cd yazamadım. cdyi boş görüyo yazmak istediğim veriyi yazmaya baslıyo yarıya gelince işlem basarısız diyo. delirecem! daha öncede yazdım cd o zamna calısıyodu. ha bu arada içi dolu cd taktıgım zaman içlerini görebiliyom. cdden müzik dinleyebiliyom sorunsuz film izleyebiliyom ama bi türlü cd yazamıyom. asus marka dizüstümün matshita marka cd-dvd rw var ve ben bu aletle daha önce dvdde yazdım cdde yardımcı olursanız sevinirim yoksa ya format ya teknik servis:(

benim notebookumda MATSHITA UJ-840D var, cd 4xde yazdığımda genelde sorunsuz yazıyor, dvdye sorunsuz yazıyor, benimki cdleri okumuyor matshitanın genel sorunlarından sanırım ben daha önce bir tane dvd rw değiştirdim bir öncekide dvd okuyup yazmıyordu şimdide cd okumuyor :D

Başka markalarda CD yazmayı denedinmi?

arkadsım en az 5 farklı marka (maxell philips princo cursor hyundai) cd yazmayı denedim ama yazmıyo! format atsam düzelirmi yoksa sürücüyümü değiştirecez

Pratik ilk çözüm firmware'ı yenilemektir.

firmwire nasıl yenilicem? kurulum cdsi yanımda yok? nette bulabilirmiyim?

Bendede aynı olay oldu bi dönem ben Aygıt Yöneticisinden Cd-Room'un driverını sildim sonra Denetim masasından Donanım Ekle diyip tekrar kurdum sorun çözüldü.Ben Cd-Room'la ilgili bi problem olduğu zaman hemen böyle yapıyorum ve $imdiye kadar hespni özdüm yani ba$arı oranı %100

Bendede aynı olay oldu bi dönem ben Aygıt Yöneticisinden Cd-Room'un driverını sildim sonra Denetim masasından Donanım Ekle diyip tekrar kurdum sorun çözüldü.Ben Cd-Room'la ilgili bi problem olduğu zaman hemen böyle yapıyorum ve $imdiye kadar hespni özdüm yani ba$arı oranı %100

peki cdromun driverını sildikten sonra donanımın cdsini nerden calsıtıracam

Başka programla denediniz mi yazmayı?

valla bildiğim bütün yollarla denedim

icon13.gifDİKKAT: Flood Yapmak YASAKTIR, Ard Arda İleti Göndermek Yerine p_edit.gif Butonunu Kullanarak İlk İletinizi Edit'leyiniz.

• 2 hafta sonra ...

firmwire nasıl yenilicem? kurulum cdsi yanımda yok? nette bulabilirmiyim?

DVD'nize ait firmware ne yazıkki ASUS'un sitesinde yok. Ama dvd writerinizin modeli ile google da arama yaparak firware bulabilirsiniz sanırım. Yanlış hatırlamıyorsam Toshiba dizüstü bilgisayarlar da aynı marka dvd writer kullanıyor. Olmazsa Toshiba ile model karşılaştırıp, eğer aynı modelse Toshibanın sitesindeki firmware'i yükleyebilirsiniz.

Benim ki de TOSHIBA ve aynı sorun bende de var. DVD yazıyor ama CD yazmıyor.

Toshiba'nın kendi sitesinde DVD sürücünüz için firmware'ler mevcut. oradan indirip kolayca kurabilirsiniz. Aynı sorun, yani dvd yazıp cd yazamama sorununa ben de Toshiba Qosmio G20 marka notebookta karşılaştım ama firmware update'inden sonra herhangi bir problem kalmadı.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...