Jump to content

Dvd Rw Sorunu

X_Treme123

Recommended Posts

Arkadaşlar benim Dvd writer'ım sorunsuz çalışıyordu. Arkadaşıma mp3 yüklemek için ödünç verdim. Ama yeniden kendi pc me takınca çalışmadı. Dvd writer açılmıyor ve pc onu görmüyor.Yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden Teşekkür Ederim

jamper ayarını silev yap sorun cözülür

Dediğin olay sistemde 2 adet çıkarılabilir sürücü olduğunda geçerli. Artı olarak DVd RW cihazlar ( ikinci bir DVD RW yok ise) sisteme her zaman master (birincil) konumda takılmalıdırlar. Slave türkçe olarak ikincil manasına gelir.

• Administrator

Dediğin olay sistemde 2 adet çıkarılabilir sürücü olduğunda geçerli. Artı olarak DVd RW cihazlar ( ikinci bir DVD RW yok ise) sisteme her zaman master (birincil) konumda takılmalıdırlar. Slave türkçe olarak ikincil manasına gelir.

slave köle demektir ;)

Jumperinin yerini değiştir. Yada tamamen çıkart.

Biraz daha bilgi verebilir misin?Dvd Rw nin içindeki kırmızı let'e ışık geliyor ama Dvd rwnin kapağı açılmıyor biraz daha yardım lütfen :) Bu arada Boot dada gözükmüyor cihaz ;)

slave köle demektir ;)

Adminimizde espri yapmadan duramaz yahu...

Bu konuda şunu diyebilirim. Benim DVD RW cihazımda da bir zaman aynı sorun olmuştu. Hatta şöyle diyim biostanda görülüyor ve ışığı yanıyordu. Tablayıda açıyordu. Fakat içine cd ve ya dvd koyduğumda maalesef okumuyordu. Servise yoladığımda içindeki diski döndüren step motorun yandığını söylediler ve yerine yenisini verdiler.

Şansa bakki bende arkadaşıma DVD RW cihazımı ödünç vermiştim nasıl yaptı bilmiyorum ama o hale o getrimişti.

Son olarak olay ayarlardan kaynaklanmıyor olabilir bence uğraşmak yerine eğer faturası ve garantisi varsa bir önce servise yollaman.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...