Jump to content

Yurt Dışı Huawei P8 Max 4.5 G Sorunu

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar telefonum huawei p8 max ve yurt dışı telefon olduğu için 4.5 yi kullanamazmışım. Herhangi bir yolu yokmudur? Teşekkürler.

bir de 4.5 uyumlu imei atsam 4.5 g yi kullanabilir miyim? Eğer öyleyse imei yi nasıl atabilirim. Teşekkürler.

Cihazın 4.5g destekliyor hemde cat6 modem var max 300mbit hıza ulaşabilirsin. 4.5g yi operatörünün etkinleştirmesi için sim kartını operatörlerin tanıyacağı daha bilindik bir başka bir cihaza tak ve sms yoluyla veya müşteri hizmetlerini arayarak 4.5g aktifleştir. Ondan sonra huawei cihazına takıp rahatlıkla kullanabilirsin. 

3G yada 4.5G kullanmak için bu özellikli cihazların İMEİ si olmalı felan diye söyleniyor ama KOCAMAN BİR YALAN. Yurtdışı olması da bir şeyi değiştirmiyor.

Cihazınız yurt dışından geldi fakat pasaport kaydı yaptırdınımı ? Yoksa herhangi bir cep telefocuda İME yüklettinizmi ?

Eğer pasaport kayıtlı cihaz ise kullanabilirsiniz. Ama eğer cihaz kapandı siz buna İME değişimi yaptırdıysanız. Operatör cihazın IME adresi üzerinden sizin cihazınızı tanır eğerki Huawei P8 cihazınızda misal 3310 IME varsa 3G veya 4.5G'den internet kullanmazsınız.  IME adresinizi aşağıdaki linkten sorgulayıp cihazınızdaki IME ait olduğu telefonu görebilirsiniz.

IME öğrenmke için telefonun arama ekranında iken;  *#06# yazarak öğrenebilirsiniz.

Please register to see this content.

1 dakika önce, 571 yazdı:

Cihazınız yurt dışından geldi fakat pasaport kaydı yaptırdınımı ? Yoksa herhangi bir cep telefocuda İME yüklettinizmi ?

Eğer pasaport kayıtlı cihaz ise kullanabilirsiniz. Ama eğer cihaz kapandı siz buna İME değişimi yaptırdıysanız. Operatör cihazın IME adresi üzerinden sizin cihazınızı tanır eğerki Huawei P8 cihazınızda misal 3310 IME varsa 3G veya 4.5G'den internet kullanmazsınız.  IME adresinizi aşağıdaki linkten sorgulayıp cihazınızdaki IME ait olduğu telefonu görebilirsiniz.

IME öğrenmke için telefonun arama ekranında iken;  *#06# yazarak öğrenebilirsiniz.

Hocam bu bilgi doğru değil. 

Samsung marka cep telefonuna Nokia IME enkode edip. Operatörünüzü arayın size sesli yanıt sistemi bile kullanmakta olduğunuz cihaz Nokia'dır diyecektir. Operatör kullandığınız cihazı IME adresi üzerinden tanır. Siz Huawei P8' hangi IME varsa onun özelliklerini kullanırsınız.

Mevcut IME numaralı cihaz 2G destekliyorsa 2G kullanırsınız. Gelişmiş bir cihazın IME varsa 4,5G destekliyorsa o zaman 4,5G kullanabilirsiniz. Bilgi yüzde yüz doğru. 

Bay_Rc senin için araştırma yaptım. Sigmakey isimli bir yazılımla ile USB kablosu üzerinde IME numarası değiştirebilmekte. IME numarası bulmanız gerekiyor. Kullanılmayan bir cihaz olması ve 4,5G destekleyen bir cihazın IME numarası olması gerekmektedir. 

Edited by 571
Crackli Full Program

@yasak_ask;

hattım 4.5 g ye zaten açık. Yine de yapmam gerekiyor mu? 

@571;

cihazım pasaport kayıtlı. Yolcu beraberinde kaydedilen imei yazıyor. O Sigma key ile imei at demişsin ama smart card hatası veriyor açılışta ve program açılmıyor. EK modül gerekli.

Cihaza imei atarsam kesin düzelir mi? Ama nasıl atacam?

muhtemelen ülkemizde kullanılan 4G frekans bantlarından bir yada birkaçını desteklemiyordur.İmei ile düzelecek iş değil

800, 900, 1800, 2100 ve 2600 MHz,ülkemizde en yaygın 800 mhz ile 1800 mhz kullanılıyor.çin meşeli ürünlerin birçoğu 4g de 800 mhz destek vermediğinden cihazlar Lte'de boşa çıkıyor

Şimdi, Bay_RC yazdı:

burda avea bandı ile uyumlu yazıyor:

@kacaksevgilim;

imei ile olmaz dimi boşuna uğraşmayayım yeni bir telefon alayım. :)

Hidden menude de bir ayar olabilir. Mesela lg lerde gizli menü içerisinde veri bağlantı tipi seçilebiliyor. 

3 saat önce, Bay_RC yazdı:

@yasak_ask;

hattım 4.5 g ye zaten açık. Yine de yapmam gerekiyor mu? 

Hattını başka cihazda takıp denedin mi lte bağlantısı yapıyormu? 

maalesef başka telefonum yok hattım vodafone çalıştığım yerde şebeke sinyali çok zayıf. Yeni bir telefonda almak istemiyorum. Forumda yurt dışı cihaz ile 4.5 g ye çıkan var mı?

Edited by Bay_RC

Ben çok kişiye şahit oldum. Xiaomi, letv, umi, meuizi gibi çin menşeili telefonlara imei atip kullananlar var ayrica yurtdışı G3 sahibi olupta imei atan ve 4g kullanan insanlarda var.

Çevrende yok mu 4g kullanan bir allahin kulu hattini cihazina takip kontrol edebilecegin. 

23 dakika önce, Bay_RC yazdı:

bilader yarın avea hatlı bir abimiz var 4.5g kullanıyor. Onu takıp deniyeceğim. :)

Sercan kendi hattınıda onun cihazına tak senin hattında 4.5g bağlantısı sağlanıyormu ona da bak. Hattında 4.5g açık görünüyor ama işlevsel olarak açıkmı bilmiyoruz :) 

hattım 4.5 g'ye uyumlu. Hiçbir ayar yapmadan 4.5g yi çalıştırdı. Ama vodafone olduğu için çoğu yerde çekmiyor. Avea ya geçicem. Vodafone da 1 ayı doldurmadan numara taşıma yapabilior muyuz?

işyerinde bir abimizde 4.5 g li hat aldı. Hat açıldı ama 4.5 bağlantısı 3-4 gün sonra geldi. Benimkinde de öyle oldu. Hattınız ve telefonunuz destekliyorsa sim kartınız yeni açıldıysa 4.5g ye hemen geçmiyor. :)