Jump to content

Windows 10 Lisans Anahtarını Veya Lisans Dosyalarını Yedeklemek

vuri
 Share

Recommended Posts

herkese merhaba arkadaşlar benim elimde 5 tane windows 7 starter lisansı var ben bunların her birini ayrı anakart ve ayrı hdd'lerde kullanarak windows 10'a yükselttim ama lisanslarımı yedeklemek istediğimde ise bütün win 10 lisans key'lerinin birbiri ile aynı olduğunu görünce bu mevzuyu araştırma içerisine girdim

harb olur darb olur :) yakınlara yıldırım düşer bizim anakart ve hdd yanar bu lisanslarım kaybolabilir :ph34r:

sorum şu arkadaşlar Advanced Tokens Manager ile yedeklesem yeterli olurmu (ilerde farklı bir pc ile kullanabilmek için) yoksa önerebileceğiniz farklı bir yöntem varmı ? varsa nedir

windows lisansı tek bilgisayar içindir,başka bir bilgisayarda o lisans gecerli olmaz,bilgisayarında harddisk veya anakart gibi herhangi bir parcayı değiştinmi lisans gecersiz oluyor.

windows 10 a terfi ettiysen windows key bulucu ile yeni keyini bul ve onu kenara not al,windows 10 u direk olarak o anahtarla kurabiliyorsun.otomatik olarak lisanslı acılıyor ozaman.Ben öyle yaptım çalışıyor,tavsiye ederim

arkadaşlar yukarıyı tam okumadınız heralde :rolleyes: 5 tane windows 10'unda lisans anahtarı aynı çıkıyor neyini yazayım ezberlesemde yeterli olur o halde :))

bilgi sahibi arkadaşlar yardım pls

• Like 1

14 saat önce, vuri yazdı:

arkadaşlar yukarıyı tam okumadınız heralde :rolleyes: 5 tane windows 10'unda lisans anahtarı aynı çıkıyor neyini yazayım ezberlesemde yeterli olur o halde :))

MSActBackup programı ile hem ofisin hem de windowsun yedeğini alabilirsiniz

edit: ilerde farklı bir pc de kullanamazsınız. Şu an için öyle bir şey mümkün değil. Aynı donanımda kullanabilirsiniz

Edited by efes34
  • Like 2

20 saat önce, vuri yazdı:

Yükseltme ile kurulan Windows 10 pro lisans numaraları aynı olması normal, bu windows 10 rtm çıktığından beri böyledir. Microsoftun yeni politikası bu.

Yani benim kullandığım  TY4CG-JDJH7-VJ2WF-DY4X9-HCFC6  lisansı diğer pro sürüm kullanan kişilerde kullanıyor. Mesele lisans değil anakart(donanım) bilgisi, Microsoft artık bunun üzerinden etkinleştirme yapıyor. Neden anakart değiştiği zaman sistemde etkinleştirme sorunları olur? İşte bu yüzden.

Windows 10 etkinleştirme yedeği almana gerek yok, zaten bir kere etkinleşen sistem diğer format atmalarda sistem internete bağlı olduğu sürece otomatik etkinleşir. Office yedeği alabilirsin.

Haa ben ayrı kendime özel bir keyim olsun diyorsan Windows 10 lisansı satın alabilirsin. Ama yükseltme ile satın alınan lisan ile arasında pek bir fark olmaz.

Ancak Retail key alırsan pc arızalandığında başka bir pc de kullanabilrsin o lisansı, ki bu lisans en pahalı olan diyebilirim.

Edited by dj sms
  • Like 2

20 saat önce, vuri yazdı:

oruç başımıza vurdu yala :ç:

20 saat önce, dj sms yazdı:

Yükseltme ile kurulan Windows 10 pro lisans numaraları aynı olması normal, bu windows 10 rtm çıktığından beri böyledir. Microsoftun yeni politikası bu.

Yani benim kullandığım  TY4CG-JDJH7-VJ2WF-DY4X9-HCFC6  lisansı diğer pro sürüm kullanan kişilerde kullanıyor. Mesele lisans değil anakart(donanım) bilgisi, Microsoft artık bunun üzerinden etkinleştirme yapıyor. Neden anakart değiştiği zaman sistemde etkinleştirme sorunları olur? İşte bu yüzden.

Windows 10 etkinleştirme yedeği almana gerek yok, zaten bir kere etkinleşen sistem diğer format atmalarda sistem internete bağlı olduğu sürece otomatik etkinleşir. Office yedeği alabilirsin.

Haa ben ayrı kendime özel bir keyim olsun diyorsan Windows 10 lisansı satın alabilirsin. Ama yükseltme ile satın alınan lisan ile arasında pek bir fark olmaz.

Ancak Retail key alırsan pc arızalandığında başka bir pc de kullanabilrsin o lisansı, ki bu lisans en pahalı olan diyebilirim.

Doğrudur bende bu sebepten ayrı anakartlar kullandım 

mikrosofta birisi sormuş yükseltmeden sonra lisansımı taşımak istiyorum diye. Mikrosoftta şu an için mümkün değil ama daha sonra bunun mümkün olabileceğini yazmış. 29 temmuzdan sonra olur belki :)