Jump to content

Turkcell Superonline Huawei Hg 255s Wan/fiber Kullanıcı Adı Ve şifre ö

artis_58
 Share

Recommended Posts

Öncelikle merhaba arkadaşlar,

Yaklaşıl 7-8 aydır SuperOnline kullanıcısıyım, hızına diyecek birşeyim yok fakat SuperOnline'nın kullanıcılarını kendi modemlerine mahkum etmesi beni gerçekten çok rahatsız ediyor. Kullanıcılara ücretsiz verilen Huawei HG 255s modem tam anlamıyla bir kapalı kutu, yani modem son kullanıcının işleyişe müdahele etmemesi için kısıtlanmış. Modemde DNS kitli olarak geliyor. Yani SuperOnline'nın DNS'sini kullanmak zorundasınız. Cihazlar üzerinden DNS değiştirmek bir işe yaramıyor, kullanılan VPN programları da bu doğrultuda tam verimli çalışmıyor.

Bu yüzden ben de farklı bir üreticinin fiber destekli modemini alıp kullanmak istedim, fakat farklı bir modem kullanabilmem için öncelikle SuperOnline'nın bana atamış olduğu Fiber kullanıcı adı ve şifreyi bilmem gerekiyordu. Fiber kullanıcı adına modem arayüzünden ulaşılabiliyor, fakat şifre gizli durumda. Müşteri hizmetlerini defalarca arayıp şifreyi istememe rağmen her seferinde bana bunu vermelerinin yasak olduğunu söyledirler.

Ben de modem arayüzünden bildik yöntemler ile ( ayarları yedekleme, tarayıcı üzerinden kaynak sorgulama vs...) şifreye ulaşmaya çalıştım. Ancak modem bu konu da da kısıtlanmış, ayar yedekleme menüsü vs. yok. Hiçbir şekilde fiber kullanıcı şifresine ulaşamadım. İnternette birçok sitede bu konudan muzdarip kişiler gördüm. Bir sitede bu modemin bir alt versiyonu olan HG 253s'de şifreyi öğrenmek için birkaç yöntem önermişler fakat benim sahip olduğum modem için hiçbir çözüm yolu bulamadım.

Bu konu hakkında bana yardımcı olabilecek, alanında uzman arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.

Modem arayüzünden görseller aşağıdaki gibi:

m1.jpg
m2.jpg
m3.jpg

Bir sitede çift ethernet bağlantısı olan bir bilgisayar ile modemin ilk açılışta gönderdiği verileri okuyarak şifrenin bir ihtimal öğrenilebileceği yazıyordu, sizce olabilir mi?

Bir saat önce, wMwMw yazdı:

Kullanıcı adı ile şifreyi nasıl vermezler ben geçen aradım mesaj olarak yolladılar :huh:

Nasıl yani? Fiber kullanıcı adı ve şifreden bahsediyorsunuz değil mi? Verdikleri ADSL şifre olmasın ?