Jump to content

Bu Donanımlı Pc'ye Uygun Ekran Kartı Tavsiye

mokoo
 Share

Recommended Posts

Evet Arkadaşlar Aşağıda Belirtmiş Olduğum Donanımlı Pc'me Ekran Kartım Çok Eski Olduğu İçin 1 tane Ekran Kartı Alma Gereği Duyuyorum Photoshop ve Corel Kullanıyorum Pc Kasma Yapıyor Çok. Sizce Nasıl Bir Ekran Kartı Almalıyım Oyun Oynayan Biri Değilim Photoshop ve Corel Kullanıyorum..!

ANAKART : GIGABYTE GA-970A-D3 AM3+ AMD 970 SATA 6Gb/s USB 3.0 ATX AMD Motherboard

İŞLEMCİ : AMD FX-6300 6-Core 3.5 GHz 14MB Black Edition AM3+ FD6300WMHKBOX

HDD : Seagate SV35.6 Series ST1000VX000 1TB 7200 RPM 64MB Cache SATA 6.0Gb/s 3.5

RAM :  Kingston 8 GB RAM 1600 MHZ

EKRAN KARTI (Şuanki) : ZOTEC nVIDIA 8400 GS GEN2 512 MB 64 BİT DDR2

Edited by mokoo

1 saat önce, dj sms yazdı:

Gt 400 serisi için psu yeterli. Gtx 700 seri ve üzeri düşünürsen en az 500lük psu tavsiye ederim. 

İleriye dönük düşünürsek sıkıntı çıkartabilir işi garantiye alıp 600w almak daha iyidir diye düşünüyorum ben :)

• Like 1

Orta seviye bir kart işini görür gt430 alabilirsin mesela, aynı psu ile kullanırsın. Ssd kullanmanı yavsiye ederim. Bununla işlemlerin daha hızlı olacaktir. Render işlemleri yapılacaksa Gtx 700 serisi önerilir. Psu da yükseltilmeli tabi. 

Anladım Hing Power 600w 85+ bronze işimi fazlasıyla görür anladığım kadarıyla birde 

Please register to see this content.
   bu ekran kartını aldım mı işlem tamamdır sanırım..

Edited by mokoo
  • Like 1

5 saat önce, mokoo yazdı:

Anladım Hing Power 600w 85+ bronze işimi fazlasıyla görür anladığım kadarıyla birde 

Please register to see this content.
   bu ekran kartını aldım mı işlem tamamdır sanırım..

High Power 450w 80+ versiyonunu kullanıyorum 4 yıldır bi sorun çıkarmadı cihaz orta seviye görünüyor ama üst seviye psuda kullandım çok sorun çıkardılar bende fiyatı düşürüp orta seviyeye yöneldim sonuç harika cooler master falan hikaye bence 10 numara psu iş görüyor :) ekran kartıda tamammış madem hayırlı olsun diyelim :)