Jump to content

exe uzantılı KB ile başlayan güncellemelerin xp cd sine entegre etmek

Recommended Posts

Sayın site yöneticileri ve değerli üyeleri elimde exe uzantılı ve de KB ile başlayan(KB1247545 gibi) güncelleme paketleri var.ben bu güncelleme paketlerini xp cd me nasıl entegre ederim.ikinci olarak ta xp cd sinde gereksiz hangi dosyalar vardır.Yani ben hangilerini silersem sistemimde hiçbir sorun olmaz.sistemimde sata sürücü yoktur.sadece pata dır.Nilite ile bir kurulum cd si hazırladım(güncellemesiz) windows daha ilk açıldığında bazı dosyaların silindiğini veya değiştiğini ve xp cd mi takmamı isteyen bir uyarı verdi.bu uyarı normal midir.son olarak bu n lite ile hazırladığım xp cd sine winnt.sif te koydum.hazırlarken bilgisayarın adını yönetici adını gibi bilgileri girdim.ancak bu xp yi kurduğumda belgelerim klasörün adı Adminstrator Belgeler olmuş.bu neden kaynaklanıyor.ve bunu regedit ayarlarından düzeltebilir miyiz.ilginiz için şimdiden teşekkürler.saygılarımla

exe dosyası şeklinde simgesi olup Q323255_WXP_SP2_X86_ENU gibi olan hotfixler için katılımsız parametresi /Q /O /N /Z budur (sizin kullanıcağınız da budur)

diğerleri için model 2 dediğimiz extract paketi simgesi olan türler içinse /Q:A /R:N kullanılır.

hangi dosyaları silmenin önerildiği daha önce orumda tartışıldı araştırırsan bulursun.Dosyaların değiştirildiğine dair uyarı vermesi sfc nin açık olmasındandır bunu nliteın yamalar bölümünden kapatmalısın.Diğer konuda winnt.sif dosyanı görmeden yardımcı olamam.Sata pata meselesini anlamadım ne diye öyle bişey söyledin?Birde şu anda ki yazımı okumakta zorlanıyormusun eğer zorlanıyorsan madde madde yazarım senn için ama sende bi dahakine benm için öyle yazabilirmisin çünkü ben zorlanıyorum :D

KB123456.exe /integrate:C:\XP

şeklinde komut girerek yapabilirsin.. bunlar genelde T13 de yüklenmeye başlar.. kurulum bir parça uzar..

öte yandan nlite ile direk yerdeğiştirme ile de bunu yapabilirsin..

yukarıda verilmiş komut için..

Başlat -> cmd -> KB'lerin olduğu dizin

xp cdsinin C:\XP altında olduğu varsayılmaktadır..

gereksiz dosyalar forum içinde daha önceden verildi..

• 3 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...