Jump to content

Arsiv Olarak Kullanmak Icin Harici Disk Tavsiyesi

mozkan007
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar elimde 800gb boyutunda müzik ve film aşivim var.Ancak bunu yedekleyeceğim bir harici disk satın almak istiyorum.İnternette çok marka ve model var ve hangisinin hız ve dayanıklılık babımından kaliteli olduğunu bilmiyorum.Bu yüzden foruma yazmak istedim.Satın alacağım harddiskin öncelikle kablosunun ve diske bağlantı noktasının kaliteli olmasını istiyorum.Yani bir kere takınca kolay kolay yerinden oynamaması gerekiyor.Çünkü bir arkadaşımın harddiskinin bağlantı noktası çok dandik yapılmıştı ve sürekli oynuyordu.Dolayısıyla diske belge atarken arada bir disk kapanıp açılıyordu ve bu yüzden işlem yarım kalıyordu veya harddiskte bad sektör oluşuyordu.Bu nedenle bağlantı noktasının sağlam olmasını istiyorum.Ayrıca hızlı ve sağlam olsun istiyorum.Yani birgün diski bilgisayara takınca diske ulaşamamak yada diskin hata verip açılmamasını,lütfen biçimlendirin gibi uyarılar vermesini istemem.Sonuçta bunu yedeklemek için kullanacağım ve bu diske kolay kolay bir şey olsun istemiyorum.Eğer benim gibi arşiv için kullanan yada harici disk marka ve modelleri hakkında bilgisi olup bana güzel bir model tavsiye edebilecek birisi yardımcı olursa sevinirim.Teşekkürler.

• Like 1

Bende wd element var yaklaşık 4-5 senelik başından kablosunu hiç çıkarmıyorum şu ana kadar bi sorun yaşamadım çoğu kez darbelere maruz kaldı elde olmayan sebeplerden yinede bişey olmadı birazda şans işi teknoloji...

5 sene önceki ile şimdiki hdd ler arasında çok büyük fark var..şimdiler hem çok dandik ve cok pahali dolardan dolayi....9 TB arşivim war ve 5 adet hdd var.çoğu samsung.amma şimdi samsung beş para etmez..en iyisi Seagate tavsiye ediyom..tercih sizin

8 yıldır WD kullanıyorum hala gideri var. Zorlasam 10 seneyi görür. 

Wd veya Seagate tavsiye ederim.

Bu arada ben de yenilesem artık arşivlik diskleri iyi olur şansa bırakmamak gerek. Fiyatlar da uçmuş. Kısmet.