Jump to content

Hardisk Sorunu

cecenonline

Recommended Posts

Muhterem kardeşlerim,

ASus A3Fc model laptopum önceki akşama kadar sorunsuz çalışırken bu sabah ekranda gördüğüm sorun şu şekilde ve bir türlü üstesinden gelemedim, bilgilerinizden faidelenmek isterim.

..

Laptop'un şuan ekranındaki hatayı aynen yazıyorum,

Intel UNDI, PXE-2.1 (build 082)

Copyright © 1997-2000 Intel Corporation

For Realtek RTL8139(X)/810X PCI Fast Ethernet Controller v2.13 (021015)

PXE-E61: Media test Failure, Check cable

PXE-M0F: Exiting PXE ROM.

Reboot and Select proper Boot Device

or Insert Boot Media in Selected Boot device and press a key

...

Selam ve dua ile.

biosa girmeyi denedin mi? bilgisayar açılırken F2 ile oluyor sanırım. oradan bir kontrol et boot ayarlarını. eğer istanbuldaysan asus türkiye'ye bir ******ür bilgisayarını. (muhtemelen garantilidir.)

suanda bende o problem ile ugrasıoyorum kurtarma konsoluna girip daha sonra sira ile fixmbr C: (c parametresi var mi hatirlaaymadim)

enter

ve..

fixboot C yazmak hdd sokup yeniden takmak biosu sıfırlayıp yeniden baslatmak gibi fikirler verilmiş internette birbir onları deniyorum kurtarma konsoluna gireibiliosan dene sende

HDD ile ilgili bir problemin var.Çünkü bilgisayar boot edecek bir aygıt bulamadığını söylüyor.XP CD ni takıp bilgisayarı CD den boot etmeye ayarla ve bilgisayarını yeniden başlat.HDD yi görüp görmediğini anlamış olursun.Muhtemelen HDD data kablosu çıkmıştır.HDD güç alamıyordur ya da HDD ölmüştür.Geçmiş olsun.

HDD ile ilgili bir problemin var.Çünkü bilgisayar boot edecek bir aygıt bulamadığını söylüyor.XP CD ni takıp bilgisayarı CD den boot etmeye ayarla ve bilgisayarını yeniden başlat.HDD yi görüp görmediğini anlamış olursun.Muhtemelen HDD data kablosu çıkmıştır.HDD güç alamıyordur ya da HDD ölmüştür.Geçmiş olsun.

Asus'un verdiği cd üzerinden başlatıyorum, Copied 0 files yazıyor sonra kendini resetleyip tekrar aynı duruma düşüyor..

F6 ile hardisk seçmek istediğimde ise bulamıyor..

..

bilgileriniz için teşekkür ederim..

İnşaallah dediğin gibi ölmemiştir, içerisinde 5-6 senelik Outlook maillerim ve döküman çalışmalarım var.

Yarın ilk işim Servise vermek.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...