Jump to content

MSN kullanıcıları dikkat!

exit

Recommended Posts

MSN kullanıcıları dikkat!

3977490.jpg

Fotoğraf zannettiği zip uzantılı dosyayı kabul eden kullanıcı da dosya bilgisayarına indikten sonra zor anlar yaşanıyor.

Şahısların adına zip uzantılı Beach Picture 2003 isimli dosya virüs içerdiğinden bilgisayarlarında ciddi bir şekilde zarar görmesine neden oluyor.

Beach Picture 2003 isimli virüs hackerler tarafından "Resimleri kimseye gösterme", "Bunları Photoshop'ta yaptım." iletileriyle kullanıcı ikna edilerek gönderiliyor.

Fotoğraf zannettiği zip uzantılı dosyayı kabul eden kullanıcı da dosya bilgisayarına indikten sonra zor anlar yaşanıyor. Kendisine gelen dosyalar yine kendi adıyla diğer kullanıcılara gönderiliyor.

Oturumun her açıldığında kısa bir süre sonra tüm kullanıcılara gönderilen virüsün ortadan kalkması içinde güçlü bir anti virüs programının indirilmesi gerekiyor. MSN kullanıcılarının şifrelerini değiştirmesi de öneriliyor.

Hurriyet

Bizim elemanlardan biride bu virusu yemis msn acamiyorum bu yzuden temizlemeyede vakit bulamadim..

Bu virüsü ilk çıktığı hafta yedim. Virüs çok yeni olduğundan virüs programları işe yaramadı. Kaspersky, F-Prot, Avast, Norton, Avira, Nod32 vs hepsini güncelleme yaparak denedim ama hiçbiri virüsü bulup temizleyemedi. Bir tek CA Antivirüs işe yaradı. Paptığım araştırma neticesinde bu CA Antivirüs'ün bu sene yapılan testlerde 1. olduğunu fark ettim.

ben böle bi virüs indirdim ama rar içindeydi.. bende rar ı taradım virüs cıkınca sildim.. bende bi sorun olmadı.. gönderen kişi farketmiyor bile virüs gönderdigini bu benim resmim gibi inandırıcı bi sekilde geliyor..

Arkadaslar bişi dicem. Mantıklı olunca sorun olmuyo demek istiyorum yani o gelen rarlı dosya banada geldi ama saçma sapan bi yazıyla yok çıplak resimlerim yok bilmemne. bunu kabul eden arkadaslar gelen her dosyayı açmaya bu kadar meraklı olmayın derim. Neler var neler. sadece 1 tıklamayla Pc'nize format atabilen virusler var buda olabilirdi Yırttınız :D Bu arada bana bi abimin msnsinden yollandı bu virus adam 35 yasında ama gelen dosyada çıplak resimlerim felan yazıyodu :D Kabul etmedim tabiki.

Güzel bi PayLaşım.

Süpersin vesselam.. :D Bu virüsler tanıdıktan gelio die bişey yapmayacak die bişey yokki.Hatırlarsan hacklenen msnlerden kontür isteyenler tanımadıklarımız ama bizim bu işlemin yapıldığı msn adresleri bizim tanıdıklarımınzın bizim bilmediğimiz hacklenen msn adresleriydi değilmi! Ben kaspersky kullanıyorum. ve Trend Micro Hijackthis bu iş için biçilmiş kaftan.CDSPEED.exe die bişey görürseniz onu hekacjthis ile kaldırın.Genelde bu ismi kullanıyor ve adı Backdoor.Win32.IRCBot.aex dir.

dosya ismi yada formu şu şekilde oluyor..

%Windows%\G038_jpg.zip

www.G038_jpg-msn.com

%Windows%\CDSpeed.exe

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"CDSpeed.exe"="%Windows%\CDSpeed.exe"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

"SFCDisable"=dword:ffffff9d

"SFCScan"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control]

"WaitToKillServiceTimeout"="7000"

%System%\tftp.exe

%System%\dllcache\tftp.exe

%System%\ftp.exe

%System%\dllcache\ftp.exe

%System%\microsoft\backup.tftp

%System%\microsoft\backup.ftp

En iyi yok aslında ghotslu çalışmakyada sağlam bi antivirüs kullanmak ama en iisi bence arkadaşlarından bile olsa her gelen dosyayı kabul etmemek.

Dosyaları kabul etmeyin diyorsunuzda Otamatik olarak kendini kabul ettiren ve yuklenen virüslerde var. Online olmanız Hedef olmanız için yeterli. Msn nizi başında uzun vadeli bulunmadığınız zaman açık bırakmamakta bir önlem olabilir...

1 ay önce olması lazım msnde kuzenden geldi resimlerime bak hihhiihihi şeklinde zip dosyası, boyutu ufak olduğu için hemen şüphelendim kuzenin uslubu da öyle değildi dedim sen mi yazdın resimlerimi al diye neden bahsediyorsun anlamadım dedi işte o an tamam dedim bu virüs

hemen kabul ettim bakalım virüs programı algılayacak mı diye, %99 gibi bir seviyeye gelince NOD32 uyarı verdi dosyanın inmesine izin vermedi.

Arkadaslar bişi dicem. Mantıklı olunca sorun olmuyo demek istiyorum yani o gelen rarlı dosya banada geldi ama saçma sapan bi yazıyla yok çıplak resimlerim yok bilmemne. bunu kabul eden arkadaslar gelen her dosyayı açmaya bu kadar meraklı olmayın derim. Neler var neler. sadece 1 tıklamayla Pc'nize format atabilen virusler var buda olabilirdi Yırttınız :rolleyes: Bu arada bana bi abimin msnsinden yollandı bu virus adam 35 yasında ama gelen dosyada çıplak resimlerim felan yazıyodu :wacko: Kabul etmedim tabiki.

Güzel bi PayLaşım.

35 yaşındaki bi abimin çıplak resimleri gerçekten gelse ben yine de açmazdım :D:)

Nod32 temizliyor bizim bi kaç müşteride olmuştu bana da geldi ben Nod32 hemen sildi dosyayı...

Arkadaşlar bana msnden bole bir virüs geldi. Norton anti vürüs kullanıyorum yakaladı sildi. Fakat msn açtığımda benden başkalarına gitmeye devam etti. 8 farklı dosyaya bulaşmış. Yani nortonun yakaladıkları. Galiba yakalamadıklarıda vardı yani başka msn lere gönderen proğram. Vede msn kendi kendine kilitleniyordu. Bana bu virüs msn açıkken arkadaş sıkıştırılmış klasör olarak gönderdi. vede benim açık fotolarım demedi. direk JPG formatında idi. Virüs olabileceğini tahmin bile etmedim. Rar tıkladığımda olan olmuştu zaten. Tel ile arkadaşı aradığımda pc nin başında bile oturmuyormuş. Tek çözümüde format atarak çözebildim.

Bu virüsü ilk çıktığı hafta yedim. Virüs çok yeni olduğundan virüs programları işe yaramadı. Kaspersky, F-Prot, Avast, Norton, Avira, Nod32 vs hepsini güncelleme yaparak denedim ama hiçbiri virüsü bulup temizleyemedi. Bir tek CA Antivirüs işe yaradı. Paptığım araştırma neticesinde bu CA Antivirüs'ün bu sene yapılan testlerde 1. olduğunu fark ettim.

arkadaşlar bu virüs için virüs programına gerek yok, ben bana bulaştıktan sonra sistem geri yükleme ile sorunu çözdüm, bir çok arkadaşımda aynı şekilde çözdüler.

ben msnde babamdan bile dosya gelse kabul etmiyorum. yukarıda bir arkadaşımız yazmış kendi kendine dosya kabul eden msn, 19 yıldır bilgisayarla uğraşıyorum ama böyle bişi görmedim.

karşı taraftan senin adınla yine karşı tarafa yazılabiliyo.kendi kendine seninle muhabbet ediyo, sen yazmıyosun ama senin yazı tipin ve renginle yazıyo adam. ama dosya kabulu için mutlaka kaydet e tıklaman lazım. mouse hareket ettiremez.

konuyla alakası yok ama bişey sorcam office 2007 aktif seriali nereden bulacam bendeki 24 kullanıma izin veriyo

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...