Jump to content

telekom kafayı yedi sonunda 20 megabit internet hizmeti verecekMİŞ !

wassago

Recommended Posts

Telekom'dan 20 megabit internet

Türk Telekom, IP DSLAM adı verilen yeni nesil internet erişim cihazları sayesinde saniyede 20 megabitin üstünde bir hızla internet bağlantısı hizmeti verecek.

05 Eylül 2007 20:35

Yazı boyutunu büyütmek için

Türk Telekom, internet erişim altyapısını yenileyerek IP DSLAM adı verilen yeni nesil internet erişim cihazları sayesinde saniyede 20 megabaytın üstünde bir hızla internet bağlantısı hizmeti verecek.

Türk Telekom'dan yapılan yazılı açıklamada, Türk Telekom'un yaklaşık 110 milyon euroluk yatırımla internet erişim altyapısını yenilediği ve 2 milyon IP DSLAM port ilavesi yaptığı bildirildi. Açıklamada, IP DSLAM adı verilen yeni nesil internet erişim cihazları sayesinde saniyede 20 megabitin üstünde bir hızla internet bağlantısının yanında; canlı sayısal TV yayını (Broadcast TV), isteğe bağlı içerik teslimi (Video on Demand), IP telefon ve yüksek kalitede video konferans gibi hizmetlerin müşterilere sunulacağı kaydedildi.

Türk Telekom'un söz konusu yatırımda Alcatel- Lucent, Huawei, Meteksan Sistem ve ZTE Corporation ile işbirliği yaptığının ifade edildiği açıklamada, geçtiğimiz günlerde düzenlenen imza töreniyle erişim altyapısı yenileme çalışmalarına da start verildiği hatırlatıldı. Açıklamada, yeni nesil internet erişim cihazları olarak bilinen IP DSLAM ile erişimin IP üstüne yoğunlaşağı kaydedildi.

Üçlü oyun olarak tanımlanan bir sistem kapsamında ses, veri ve görüntünün biraraya gelerek tek bir kanaldan iletilmeye başlanacağına işaret edilen açıklamada, ses, veri ve görüntünün üçlü oyun (Triple Play) adı altında birleşmesiyle; internet üstünden TV yayınlarının mümkün olması (IPTV), istenen anda istenen video içeriğine internet üstünden ulaşılması (Video on Demand) ve internet üstünden telefon konuşmalarının yapılması (VoIP) gibi yeniliklerin hayata geçirileceği belirtildi.

Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Celalettin Dinçer, yaptığı açıklamada, IP DSLAM teknolojileri sayesinde ADSL2+ ve VDSL2 gibi saniyede 20 megabitin üstünde genişbant internet teknolojilerinin kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlanacağını söyledi.

Dinçer, “Kullanıcı tarafında büyük bir çoğunlukla yatırım yapmayı gerektirmeyen bu sistemler sayesinde farklı hizmetler sunulabilecek” dedi. Projenin IPTV bacağında Microsoft ile birlikte Türk Telekom’a çözüm sunduklarını ifade eden Alcatel-Lucent Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Azası Haluk İlkdoğan ise, “Türk Telekom’un IPTV alanında başarılı olmasını sağlayacak geleneksel sayısal TV platformlarına göre fark yaratmasına yardımcı olacak kullanıcı odaklı ve katma değerli en güçlü portföyü sunmaya odaklandık. Türk Telekom ile bu konuda ortaklık kurmak bize onur vermektedir” diye konuştu.

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=266659

tabii unutulan nokta fiberoptik altyapı tamamlanmadan son kullanıcı için bu haber hiç bişi ifade etmiyo. kaba bir hesapla altyapının fiberoptik kablolarla yenilenmesi sürecine 2-3 yıl desek (fazlamı iyimser oldu ne :rolleyes: ), o zamana kadarda avrupanın 2-3 gbit lik erişim hızlarına ulaşabileceğini varsayarsak yine en yavaş yine en yavaş.

neyse bunada şükür diyelim. yavaş yavaş da olsa ilerliyoruz.

Evet.

Edit : Ya Smile'da da olabilir karıştırmış olabilirim ama 20 Megabit 400 YTL idi bunu çok iyi biliyorum.

24 Mbit interneti şu anda turbonet veriyor ama nerelere bunu sorarak kendilerinden öğrenebiliriz.

79.jpg

99.jpg

169.jpg

199.jpg

249.jpg

299.jpg

399.jpg

Kaynak:

Please register to see this content.

tabii unutulan nokta fiberoptik altyapı tamamlanmadan son kullanıcı için bu haber hiç bişi ifade etmiyo. kaba bir hesapla altyapının fiberoptik kablolarla yenilenmesi sürecine 2-3 yıl desek (fazlamı iyimser oldu ne ;) ), o zamana kadarda avrupanın 2-3 gbit lik erişim hızlarına ulaşabileceğini varsayarsak yine en yavaş yine en yavaş.

neyse bunada şükür diyelim. yavaş yavaş da olsa ilerliyoruz.

evet arkadışım sana katılıyorum fiberobtik kablolar döşenmeden hiçbir işe yaramaz tam hızı göremeyiz bizim telekom işi biraz eskimiş arabayı boyatıp yeni bir araba gibi satmaya benziyor ;):p:p

evet arkadışım sana katılıyorum fiberobtik kablolar döşenmeden hiçbir işe yaramaz tam hızı göremeyiz bizim telekom işi biraz eskimiş arabayı boyatıp yeni bir araba gibi satmaya benziyor ;);):p

AYNEN BERCE NIN DEDIGI GIBI MURAT 124 U BOYAYIP GECIRECEKLER HESAPLARINA GORE FIBEROPTIK KABLO DOSENMEDEN SON KULLANICI 20 MB/SANIYE DE DOWNLOAD YA PA MAZ NOKTA

Turbonet hakkında;

TurboNet Şubat 2007 tarihi itibariyle Marmara Bölgesi için almış olduğu alt yapı işletmeciliği ruhsatı kapsamında bireysel müşterilere hizmet vermek üzere kendi kablo altyapısını kurarak ADSL2+ hizmeti vermeye başlamıştır. Şu an için sadece İstanbul’da belli pilot yerlerde kurulan bu altyapı, Türk Telekom’dan bağımsız olarak TurboNet’in kendi altyapısıdır.

Ya adamlar gerçekten kendi kablolarını kuruyor yada telekomun çaktırmadan farklı isimle verdiği bir hizmet çok ilginç.

Şirket kavacıkta ve çevresine 8megabit ücretsiz wireless internet veriyormuş ;)

suanda en dusuk

internet erişim hızı 1024/256 sanırım deilmi ;) ben 2048 baglantı kullanıorum download hızının max 2048 olması gerekir deilmi.suan en iyi download serveri rapidde onuda bilioruz.ben rapidden max 250 kbps ile download yapabiliorum.nerde kaldı 2048... ben inanamıorum 20 mbit sacmalamıslar yukarda arkadas demiş fiber optik kablolar die fiber optik kablolar cok narindir bizim turklerde narin calısamaz zaten kesin sorunlar olur . yani bana hikaye gelior... insallah olur ama hikaye ;)

suanda en dusuk

internet erişim hızı 1024/256 sanırım deilmi ;) ben 2048 baglantı kullanıorum download hızının max 2048 olması gerekir deilmi.suan en iyi download serveri rapidde onuda bilioruz.ben rapidden max 250 kbps ile download yapabiliorum.nerde kaldı 2048... ben inanamıorum 20 mbit sacmalamıslar yukarda arkadas demiş fiber optik kablolar die fiber optik kablolar cok narindir bizim turklerde narin calısamaz zaten kesin sorunlar olur . yani bana hikaye gelior... insallah olur ama hikaye ;)

yanlış hesaplıyorsun

indirme hızın adsl bağlantının 1/8 kadardır. Hesap 2048/8=256 KB/s görebilirsin ancak bu da adsl santraline olan uzaklığına göre 200-220 arası bir hız görürsün bu da normaldir.

yanlış hesaplıyorsun

indirme hızın adsl bağlantının 1/8 kadardır. Hesap 2048/8=256 KB/s görebilirsin ancak bu da adsl santraline olan uzaklığına göre 200-220 arası bir hız görürsün bu da normaldir.

8 bit = 1 byte, 2048 mbit = 256 kb saniyede.

ADSL 2 muhabbeti herhalde bu olsa gerek ama ülke giriş-çıkış hızı bu konuda önemli. Ülke sınırları içerisinde 20 hızlı internet fazla anlamlı olmaz özellikle sitelerin yurt dışı menşeli olduğunu varsayarsak... Ama ilerlemek önemli. Düşünsenize artık televizyona gerek kalmaz eve büyük bir monitör yada projeksiyon makinesi ıonuda bilgisayara bağlasak sonrada internetten tv izlesek. İstedğimiz mekana (kamera olan) hızlı ve anlık bağlanabilsek.

banka reklamı gibi

NE DERSİNİZ HOŞ OLMAZ MI???

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...