Jump to content

format sonrası ses kartı sorunu

yusufgoral

Recommended Posts

ses kartının onboard olup olmadıgını ve modelini yazarsan daha yardımcı olabilirim sanırım ama "bilgisayarım" ikonuna sag tıklayıp "aygıt yöneticisi"nden ses kartını görüp görmedigini kontrol edebilir ve eger gormuyorsa yeniden yükleyebilirsin.kolay gelsin

Bir kere başıma gelmişti aynısı BIOS ayarlarına girdim ve ses kartının kapalı olduğunu gördüm ve değiştirince geldi yani sürücüyü bende yüklüyordum ama winamp hala hata veriyodu büyük bi ihtimal aynısı bıos ayarlarına gir ve Muhtemelen şöyle yazar 'AC 97 audio' enable yap düzelir inşallah yardımcı olabilmişimdir iyi akşamlar

• 2 hafta sonra ...

Bir kere başıma gelmişti aynısı BIOS ayarlarına girdim ve ses kartının kapalı olduğunu gördüm ve değiştirince geldi yani sürücüyü bende yüklüyordum ama winamp hala hata veriyodu büyük bi ihtimal aynısı bıos ayarlarına gir ve Muhtemelen şöyle yazar 'AC 97 audio' enable yap düzelir inşallah yardımcı olabilmişimdir iyi akşamlar

bu sorunu cöze bilmiş değilim. nvidia chipset mainboard model.aygıt yöneticisinde ses kartı görünüyo normalde.

bios ayarlarına girdim fakat ses kartı veya ses ayarları ile ilgili bir menü bulamadım.

bir kac kez daha yazım mod arkadaşlardan anlayış bekliyorum.iyi calışmalar

bu sorunu cöze bilmiş değilim. nvidia chipset mainboard model.aygıt yöneticisinde ses kartı görünüyo normalde.

bios ayarlarına girdim fakat ses kartı veya ses ayarları ile ilgili bir menü bulamadım.

bir kac kez daha yazım mod arkadaşlardan anlayış bekliyorum.iyi calışmalar

Driver'i kendi anakart cd'sinden mi kuruyorsun? Eğer internetten indirip kurduysan bazen tutmuyor. Bazen yanlış driver kurduğum zaman orijinal driveri ile değiştirsem bile düzelmiyor. Yeniden formatlayıp doğru sürücüyü kurarak sorunu hallediyorum.

Driver'i kendi anakart cd'sinden mi kuruyorsun? Eğer internetten indirip kurduysan bazen tutmuyor. Bazen yanlış driver kurduğum zaman orijinal driveri ile değiştirsem bile düzelmiyor. Yeniden formatlayıp doğru sürücüyü kurarak sorunu hallediyorum.

yeni aldığım bir makine kutusunda gelen anakart cd sinden kuruyorum

Dostum muhtemelen driver sorunu bende yaşamıştım arada bi ses gidiyordu daha sonra windows update sitesinde ses kartımın driver güncellemesini gördüm isteğe bağlı kısmında güncelleştirme yaptım düzeldi sorunum.. sende bir dene istersen.

diğer bir yol anakartın üretici sayfasına gir ordan en güncel driver ı çek onu dene @otuken in dediği gibi bezen geri dönüş olmuyo format atmak zorunda kalıyorsun.

Anakartın tam modelini yazarsak driveri bulnada saha kolay yardımcı olabilriz.

Dostum muhtemelen driver sorunu bende yaşamıştım arada bi ses gidiyordu daha sonra windows update sitesinde ses kartımın driver güncellemesini gördüm isteğe bağlı kısmında güncelleştirme yaptım düzeldi sorunum.. sende bir dene istersen.

diğer bir yol anakartın üretici sayfasına gir ordan en güncel driver ı çek onu dene @otuken in dediği gibi bezen geri dönüş olmuyo format atmak zorunda kalıyorsun.

Anakartın tam modelini yazarsak driveri bulnada saha kolay yardımcı olabilriz.

Yonga Seti : NVIDIA MCP61S(GeForce 6100/nForce 405)

Ses Kartı : Realtek ALC850 Audio Codec

yardımcı olursanız sevinirim görme özürlü bir arkadaşin makinesi olduğu icin önemli

anakart cd ssinin üzerinde realtek ALC861-VD yazıyor.tanıtım kataloğunda realtekALC 850.netten indirdiğim realtekALC 850 drıverını kabul etmiyor.diğerini normal yüklüyorum anakarttan fakat bu sefer,/ başlat/calıştır/dxdiag/ses kombinasyonunda ses kartı bulunamadı diyor...aygıt yöneticisinde ses kartı gözüküyor nasıl iştir anlayamadım bir türlü

• 1 ay sonra...

Ya bu konuda bende çok sıkıntı çektim.

Daha önce ses problemim yoktu .

Format attıktan sonra ses yok oldu bütün güncellemeler.

son AC97 Driver ne varsa kurdum ses yok.

Daha sonra sebebini buldum.

Daha önce ilk sistem kurulumunda Onboard ses kartını sıfır

makinede kurup kullanıyorsun.

Daha sonra sisteme ilave herhangi bir PCI kart takıyorsun

çalışmaya devam ediyor.

Ama PC ye format attıktan sonra ikinci kere sistem kurmak istediğinde

ses yok bunun sebebi bazı Anakart larda bu problem oluyor.

Netice bunun için sistemi kurmak için PC ye sonradan takılan

Kart vesaire varsa bunları söküp sistemi öyle kurun.

Daha sonra kartları daha sonra takıp tanıtırsınız.

Bu çözümün sizlere yardımcı olacağını düşünüyorum.

Kolay Gelsin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...