Jump to content

Ikinci HDD'yi Sifirlamak..

dagli_04

Recommended Posts

Benim pc'de bir hdd var, sonradan onceden bir baskasinin kullandigi hdd'yi alip benim pc ekliyorum ancak onceden icinde dosylar oldugu icin,

Benim pc'deki bulan hdd ve sistem ile birlestiremiyorum. Iki hdd'yi ayni sisitem ustunde kullanamiyorum cunku yeni ekledigim hdd'nin icinde

eskiden kalmis doslay var. Yeni aldigim hdd'yi nasil sifirmis gibi yapip, onceden kullandihim hdd veya sistemime ekliyebilirim ?

bir sistemde iki hdd kullanmak istiyorum.

markası ne ise sitesine girip sıfırlama programı indirebilirsin

windows üzerinden yapacağın için kolay program bulursun

maxtor un maxblast ı diğer markalardada işe yarıyor galiba..

bende çok küçük boyutlu bişi var önce onu dene upload ettim

http://rapidshare.com/files/57797903/HDD_FORMAT_0.rar.html[/CODE]

Arkadaşım şöyle yapabilirsin.1.Hardiskini sistemine bağla.

2.sonra xp kurulum cd ni takıp sistemini yeniden başlat.

3.kurulum ekranında xp yi sanki bu temizlemek istedğin hdd ye kuruyormuş gibi yap.

4.xp diski biçimlendirmek isteyecektir.NTFS ile biçimlendir.Bundan önce diskiniz iki bölüm ise bir bölümü kaldırırsınız.sonra biçimlendirmeye geçersiniz

.5.Şimdi biçimlendirme%100 olduğununda tam dosyaları kopyalacakken sistemini açma kapama tuşundan yeniden başlat ve xp cd ni çıkar.

6.sistemin normal açıldığında yeni hdd niz tanınacaktır.Kolay gelsin.Saygılarımla

taktığın 2. hddnin üzerine sağtıkla biçimlendir seçeneği var tıkla ve formatla( biçimlendir) böylece boş bir hdd olarak değil partisyon olarak kullanabilirsin (D-E-F) hangi harfe denk geliyorsa kendi hdd denle birleştiremezsin.ayrıca yukarıda ooppss arkadaşımızın verdiği lovformat programını kurup ta temiz bir format çekebilirsin ki ben yaptım oldu sorunsuz çalışıyor bendeki 2.hdd

markası ne ise sitesine girip sıfırlama programı indirebilirsin

windows üzerinden yapacağın için kolay program bulursun

maxtor un maxblast ı diğer markalardada işe yarıyor galiba..

bende çok küçük boyutlu bişi var önce onu dene upload ettim

http://rapidshare.com/files/57797903/HDD_FORMAT_0.rar.html[/CODE]

hdd'nin markasina bakmamistim hic :) yarin aksam baskarim ve verdiginiz program ile formatlarim.

tesekkurler ederim bilgi icin..

Öncelikle içinde dosya olduğundan görememe diye birşey yok! Eğer hddyi görüyor ama biçimlendirmeni istiyorsa biçimlendirin.

Yok hiç görmüyorsa o zaman jumperin yerini değiştirin.

icinde dosyalar cozukmuyor, sag tiklayip format yapmak istedigimde izin vermiyor.

jumper ne olyuor acaba ? anlatabilirmsiniz lutfen..

diger arkadaslarin bilgileri icin tesekkur ederim

Arkadas doğru söylemiş yok komple silmek istersen denetim masasına gir Yönetimsel araçlar bilgisayar yönetim sonra disk yönetimi hangi hdd yi silmek istiyorsan bölmek istiyorsan ordan herşey yapabilirsin dikkat et diğerlerinide silme :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...