Jump to content

biostan ses acma kapama nasıl oluyor

yusufgoral

Recommended Posts

orta düzeyde ingilizce bilmeme rağmen biostan ses le ilgili ayarlamalar nerden yapılır bulamadım .bu konuda ne yapablirim.kac günden beri formatladığımız makinenin ses sorunun halledemedim.biostaki sews denetimini enabled yap dediler fakat bios ortamında bulamdım öle bir komut.yardımlarınızı bekliyorum

• Administrator

Orta derecedeki ingilizcen ile anakart kitapçığını okuyabilirsin. Ayrıca kitapçığın yoksa yine aynı orta derecedeki ingilizcenle anakartının websitesinden kullanım klavuzunu indirebilirsin. Piyasada onlarca değişik bios olduğu için tahmin etmek güç olacaktır bizim için.

Formattan sonra neden ses kartını bios dan açmanız istendi ki sizden. Önceleri kapatılmışmıydı biosdan. Özellikle kapatılma dıysa sadece driverleri tanıtmanız yeterlidir.

Yok eğer kapatıldı ve nereden tekrar açacağınızı bulamıyosanız, en kötü ihtimalle bios menüsünden load yaparak yada pili 5-10 dakika çıkarıp takarak bios ayarların resetlemeniz sorunu çözecektir. Çünkü bütün bioslarda sıfırlandığında onboard ses kartı default olarak açılır.

Board'un ses kartını kullanıyorsanız Integrated Peripherals sekmesinde board'unuz ses kartının isminin olduğu atıyorum "AC97 Audio" gibi bir seçenek olur eğer disabled konumunda ise enabled ediniz. Öyle deneyiniz bi de.

biosta bi komut gir girmene gerek yok yalnızca yukardaki sekmeleri ve bu sekmelerde acılan tüm seceneklere bakman yeterli.bunları yön tusları ve enter ile halledersin.ses kartı icin de eger disabled yazıyorsa bunu + ve - tuslarını kullanarak degistirebilirsin.en son yapman gereken de bu degisiklikleri "save and exit" veya buna benzer bir ibare varsa onu secerek cıkman ve makineyi yeniden baslatman.tabiki her bios icin tuslar bu sekilde olmayabilir fakat bios ekranında altta veya yanda tusların fonksiyonlarını da acıklar.orta düzey bi ingilizceyle bunu rahat cözebilirsin.ama sakın ses kartı degerinden baska bir seyi degistirme:)kolay gelsin

orta düzeyde ingilizce bilmeme rağmen biostan ses le ilgili ayarlamalar nerden yapılır bulamadım .bu konuda ne yapablirim.kac günden beri formatladığımız makinenin ses sorunun halledemedim.biostaki sews denetimini enabled yap dediler fakat bios ortamında bulamdım öle bir komut.yardımlarınızı bekliyorum

Burası sana yardımcı olabilir mi acaba?

33. Anakart Ses Yongasını Devre Dışı Bırakın

başlığına bir göz at istersen

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=38262

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...